21 milionów bitcoinów: co się dzieje dalej

21 milionów bitcoinów: co się dzieje dalej
16.10.2020
Category: Rzecz Biorąc

Próbujemy odpowiedzieć, co się stanie, gdy Bitcoin osiągnie swój limit w pewnym momencie w 2140…

Charles H. Miller 28 lipca 2017, 03:01 3,1 tys. wyświetleń

Być może słyszałeś, że Bitcoin ma ograniczoną podaż. Wciąż nas tam nie ma, ale podstawowy algorytm jest zaprogramowany w taki sposób, aby ograniczyć podaż bitcoinów do 21 milionów tokenów. Ten rosnący i nadchodzący sztuczny niedobór jest jednym z czynników, który napędzał cenę Bitcoina w ciągu ostatnich kilku lat i prawdopodobnie pomoże Bitcoinowi rosnąć w nadchodzących latach.

Protokół Bitcoin ma osiągnąć ten próg w pewnym momencie w 2140 roku, a niektórzy ludzie zastanawiali się, co będzie dalej? Tutaj omawiamy potencjalne przeszkody i rozwiązania…

Co się stanie z górnikami Bitcoin?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań – co stanie się z górnikami, gdy Bitcoin osiągnie próg 21 milionów. W tej chwili nie zostaną nagrodzeni bitcoinami za każdy blok transakcji, więc czy utrzymają sieć przy życiu? W końcu nadal potrzebujemy ich do potwierdzania wszystkich transakcji w łańcuchu bloków .

Niektórzy z nich mogą zdecydować o zaprzestaniu wykonywania swojej pracy, co jest w porządku – jest wystarczająca liczba górników, aby utrzymać sieć przy życiu. Albo mogli poprosić o wyższych opłat transakcyjnych , które płacą za ich kosztów takich jak elektryczność dla całego zużycia CPU / GPU. Nie jest jednak jasne, czy same opłaty transakcyjne mogą opłacić tę pracę.

Alternatywnie, samo wydobycie może stać się mniej energochłonne, gdy na rynku pojawią się nowe procesory i procesory graficzne, zapewniając zwiększoną wydajność za ułamek kosztów. Ogólnie rzecz biorąc, cena technologii spada z dnia na dzień, a kiedy wydany zostanie ostatni bitcoin, wydobycie może wymagać mocy obliczeniowej dostępnej w (w tym czasie) tańszych komputerach.

Ponadto banki mogą uznać, że jest to dla nich atrakcyjny proces, aby ponownie przejąć kontrolę nad transakcjami finansowymi, chociaż mamy nadzieję, że coś takiego się nie wydarzy.

A może jakaś wielostronna instytucja zostaje utworzona przez szereg krajów i / lub dużych firm, które są zainteresowane Bitcoinem i jego przyszłością.

Cena Bitcoina

Prawa podaży i popytu działają na korzyść Bitcoina po osiągnięciu progu 21 milionów. W momencie wydobycia ostatniego bitcoina cena niewątpliwie wzrośnie – a przynajmniej tak myślimy my i wielu innych ludzi z branży.

Warto również dodać, że na całym świecie znajdują się zapasy nieaktywnych monet, których największa podaż należy do osoby lub grupy, która założyła Bitcoin – Satoshi Nakamoto. Są szanse, że te nieaktywne bitcoiny zostaną użyte do „regulacji” rynku, tak jakby były to „normalne” pieniądz fiducjarny. Niektórzy twierdzą nawet, że monety te zostały celowo odłożone na czas, gdy globalna podaż stoi w obliczu zwiększonego popytu.

Przyszłość Bitcoina?

Niektórzy zastanawiają się: czy po wydobyciu ostatniego bitcoina bitcoin umrze?

NIE , nie sądzimy, że tak się stanie. Mówiąc najprościej, wokół Bitcoina powstał duży ekosystem – w tym banki, firmy VC i inne firmy – których nie stać na to, by zniknął.

Ponadto przypadki użycia Bitcoin są po prostu niesamowite , umożliwiając na przykład ludziom przenoszenie pieniędzy z jednej strony świata na drugą w przystępnej cenie. Mówimy o przekazach pieniężnych, które już korzystają z Bitcoin Network, a rynek ten właśnie zaczął korzystać z tanich transakcji kryptowalutowych.

Ponadto Bitcoin umożliwia jednostkom uniknięcie kontroli kapitału, jednocześnie czyniąc bankowość offshore niemal przestarzałą. Ponadto niektóre osoby (i firmy) wykorzystują Bitcoin do dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego i „bawienia się” nim na rynku.

Na koniec warto dodać, że Bitcoin jest platformą otwartą, dzięki czemu jest bardziej odporny niż wiele platform zamkniętych.

Podsumowując – nie ma powodu do zmartwień ; jeśli chcesz kupić bitcoiny – zrób to. Po prostu nie mów, że zrobiłeś to, ponieważ tak powiedzieliśmy – ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną i wyraźnie zrzekamy się wszelkiej odpowiedzialności, w tym w odniesieniu do bezpośrednich, pośrednich lub wtórnych strat lub szkód. Musieliśmy to dodać. 😉

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy