5 powodów, dla których warto spłacić pożyczkę przed wizytą u dealera samochodowego

17.02.2021

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Podczas gdy wiele osób obawia się, że sprzedawca samochodów nie dostanie surowej umowy, prawdziwych szkód można wyrządzić, gdy menedżer finansowy ustanawia pożyczkę. Jednak uzyskanie wcześniejszej zgody na pożyczkę przed zakupem samochodu może uchronić Cię przed tym finansowym sztuczką.

„Finansowanie automatyczne to ostatnia część finansowania konsumenckiego, która jest naprawdę nieprzejrzysta i nie jest przejrzysta z ważnych powodów – mówi Jon Friedland, dyrektor naczelny firmy Outside Financial zajmującej się pożyczkami samochodowymi. Mówi, że im bardziej zagmatwany jest proces, tym więcej konsumentów można wykorzystać.

Ale nawet niektórzy sprzedawcy samochodów preferują wstępne zatwierdzenie. „Zawsze sugeruję, aby przed zakupem samochodu ubiegać się o finansowanie w banku lub spółdzielczej spółce kredytowej – mówi Michael Bradley, menedżer ds. Sprzedaży internetowej floty w firmie Selman Chevrolet w Orange w Kalifornii. „W takim razie pozwól dealerowi spróbować uzyskać lepszą stawkę, niż już masz.

Zorganizowanie finansowania w pierwszej kolejności pomoże Ci uniknąć przepłacania za samochód. Oto dlaczego działa tak dobrze:

1. Możesz zidentyfikować problemy kredytowe z wyprzedzeniem

Nawet ludzie z silnym kredytem czasami nie płacą rachunku w terminie. A to może szybko spłacić kredyt. Podjęcie kroków w celu skonfigurowania finansowania przed udaniem się do salonu pokazuje, na czym stoisz.

Najpierw sprawdź swoją zdolność kredytową. Jeśli jest niższy niż oczekiwano, sprawdź, co powoduje problem. Ponieważ wyższa ocena kredytowa zwykle oznacza niższe oprocentowanie kredytu samochodowego, warto odłożyć zakup samochodu do czasu naprawy kredytu i zakwalifikowania się do uzyskania lepszej stawki.

Jeśli jesteś gotowy do zakupu, uzyskanie wstępnej zgody na pożyczkę samochodową pokaże Ci z grubsza, do jakiej stopy procentowej się kwalifikujesz. Niektórzy pożyczkodawcy pozwalają również na wstępną kwalifikację za pomocą jedynie miękkiego zapytania kredytowego, co nie obniża Twojej zdolności kredytowej.

2. Warunki pożyczki można dostosować do swojego budżetu

Złożenie wniosku o pożyczkę z wyprzedzeniem pokazuje również, ile możesz pożyczyć. Korzystając z kalkulatora kredytu samochodowego, możesz porównać oferty i dostosować warunki, aby zobaczyć, jak wpływa to na miesięczną płatność.

Ponieważ najlepiej znasz swój budżet, wiesz, na jaką miesięczną płatność możesz sobie pozwolić. Wypróbuj różne okresy pożyczki i zaliczki, aż znajdziesz odpowiednie rozwiązanie. Robienie tego w swobodnej atmosferze, a nie w gorącym miejscu u dealera, oznacza, że ​​będziesz podejmować lepsze decyzje finansowe.

3. Pokazuje sprzedawcy samochodów, że jesteś świadomym kupującym

Sprzedawcy robią wszystko, co w ich mocy, aby ocenić kupujących i ich poziom wiedzy. Jeśli kupujący wydaje się niedoświadczony, personel sprzedaży jest szkolony, aby wykorzystać ten brak wiedzy.

Skonfigurowanie finansowania najpierw pokazuje sprzedawcy samochodów, że przemyślałeś ten proces. Zamiast sprzedawcy prowadzącego Cię w negocjacjach, będziesz mieć większą kontrolę, aby uzyskać interes, na który zasługujesz.

4. Upraszcza negocjacje, jednocześnie wzmacniając Twoją pozycję

Sprzedawcy samochodów są przeszkoleni, aby zadawać je na wczesnym etapie procesu: „Jaka miesięczna płatność pasowałaby do Twojego budżetu? Jeśli nazwiesz figurę, znajdą sposób, aby ją zdobyć, zwykle żonglując liczbami w sposób, który kosztuje cię pieniądze.

Ale dzięki wstępnie zatwierdzonej ofercie pożyczki możesz odejść od tego pytania. Po prostu powiedz im: „Jestem kupującym gotówką – porozmawiajmy o cenie samochodu.

„Pomaga to oddzielić różne transakcje kupna samochodów – mówi zewnętrzna prezes ds. Finansów Sonia Steinway. „Kupno samochodu, finansowanie i wymiana to trzy różne rzeczy. Jeśli je połączysz, są szanse, że nie uzyskasz najlepszej oferty na żadną z tych rzeczy .

5. Zmusza dealera do pokonania Twojej stawki

Dealerzy mają dostęp do jednych z najniższych dostępnych stawek finansowania, a kiedy pojawi się wstępnie zatwierdzona oferta pożyczki, muszą konkurować o Twoją firmę.

W biurze finansowym menedżer prawdopodobnie zapyta, na jaką stawkę jesteś wstępnie zatwierdzony. Zamiast wychylać rękę, poproś menedżera o wskazanie najlepszej stopy procentowej, jaką może zapewnić. Jeśli to lepsze niż to, na co jesteś wstępnie zatwierdzony, skorzystaj z oferty. Ale upewnij się, że sprzedawca nie zmieni warunków pożyczki, na którą się zgadzasz.

Rośnie liczba kredytów samochodowych

Dobrą wiadomością dla kupujących samochody jest to, że wstępne zatwierdzenie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej – czasami wystarczy kilka kliknięć – a nowi gracze cały czas wskakują do przestrzeni pożyczek samochodowych. W wielu przypadkach możesz złożyć wniosek przez telefon i uzyskać decyzję w ciągu kilku minut.

Więc nawet jeśli uważasz, że możesz uzyskać lepszą stopę procentową u dealera, istnieje wiele powodów, aby rozpocząć od wstępnej zgody niezależnego pożyczkodawcy.

Również w kredytach samochodowychZanurz się jeszcze głębiej w kredyty samochodowePożyczki samochodowe na dobry i zły kredyt

Porównaj kredyty samochodowe od wielu pożyczkodawców, aby znaleźć najlepszą stopę procentową i dowiedzieć się, co musisz wiedzieć przed złożeniem wniosku.

Kalkulator kredytu samochodowego: oszacuj spłatę kredytu samochodowego

Oblicz miesięczną opłatę za samochód i zobacz, jak termin, stopa procentowa i ocena kredytowa zmieniają wynik.

Kalkulator refinansowania kredytu samochodowego: ile możesz zaoszczędzić?

Refinansowanie może obniżyć płatność za samochód lub pomóc w szybszej spłacie. Wypróbuj ten kalkulator, aby sprawdzić, czy jest odpowiedni dla Ciebie.

Zastrzeżenie: NerdWallet dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Te informacje mogą się różnić od tych, które widzisz, gdy odwiedzasz instytucję finansową, usługodawcę lub witrynę konkretnego produktu. Wszystkie produkty finansowe, produkty i usługi związane z zakupami są prezentowane bez gwarancji. Podczas oceny ofert zapoznaj się z Regulaminem instytucji finansowej. Wstępnie zakwalifikowane oferty nie są wiążące. Jeśli znajdziesz rozbieżności w swojej ocenie kredytowej lub informacjach w raporcie kredytowym, skontaktuj się bezpośrednio z TransUnion®.

Usługi w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych oferowane za pośrednictwem NerdWallet Insurance Services, Inc .: Licencje

NerdWallet Compare, Inc. Identyfikator NMLS nr 1617539

Kalifornia: Pożyczki udzielone przez pożyczkodawcę finansowego w Kalifornii zaaranżowane na mocy licencji dla pożyczkodawców Departamentu Nadzoru Biznesowego nr 60DBO-74812

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy