Co naprawdę się dzieje, jeśli nie spłacasz kredytów studenckich?

17.02.2021
Category: Twoim Raporcie

Ponieważ wielu młodych absolwentów ma od tysięcy do setek tysięcy dolarów zadłużenia z tytułu kredytów studenckich, studenci stają obecnie przed ogromnym wyzwaniem finansowym. Poza i tak już wysokimi liczbami, zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego jest długiem lepkim, ponieważ bez względu na wszystko pozostaje po stronie pożyczkobiorcy lub pożyczkodawcy.

Ten post pierwotnie pojawił się na ReadyForZero .

Nie ma możliwości ogłoszenia bankructwa, gdybyś znalazł się nad głową. Nie możesz ignorować rachunków, jeśli nie możesz dokonać płatności. Nie można się tego pozbyć.

Ale co, gdy po prostu nie możesz spłacić pożyczki? Oprócz opłaty za opóźnienie w spłacie, dalsze spłacanie rachunków za pożyczki studenckie w końcu doprowadzi do poważniejszych konsekwencji. Mianowicie niespłacanie kredytu studenckiego . Istnieje wiele działań, które możesz podjąć, gdy nie możesz sobie pozwolić na dokonywanie płatności, ale jeśli żadna z tych opcji nie zadziała, niewywiązanie się z płatności może mieć poważne konsekwencje.

Co robić, gdy nie stać cię na spłatę kredytów studenckichPożyczki studenckie to przyklejony temat. Nasze zadłużenie z tytułu krajowych pożyczek studenckich osiągnęło wartość 1 biliona dolarów.…

Pożyczkobiorcy mogą nie spłacać pożyczki z wielu powodów. Niektórzy pożyczkobiorcy nie spłacają zobowiązań, ponieważ nie są w stanie dokonywać płatności. Inni nieświadomie spłacają dług, którego nie znali. Ale jedna rzecz pozostaje prawdziwa wśród wszystkich tych możliwości: jeśli pożyczkodawca nie otrzyma płatności, pożyczka studencka nie zostanie spłacona. Co to dokładnie oznacza? Spójrzmy.

Niespłacanie zadłużenia z tytułu kredytu studenckiegoNajpierw spójrzmy na oś czasu, kiedy spóźniasz się z płatnościami.

 • Gdy tylko przegapisz pierwszą spłatę kredytu studenckiego, jesteś uważany za zalegającego . Ten status może działać trochę jak czerwona flaga zarówno dla Ciebie, jak i dla pożyczkodawcy.
 • Po przekroczeniu terminu spłaty o 90 dni status zaległości zostanie zgłoszony do trzech głównych biur kredytowych a do raportu kredytowego zostanie dodany znak ujemny.Po upływie 270 dni pożyczka studencka jest uznawana za niespłaconą . W tym momencie Twój dług zostanie skierowany do windykacji, a agencje windykacyjne będą musiały zapłacić.Skutki niewypłacalności kredytu studenckiegoDomyślne ustawienie ma kilka bezpośrednich konsekwencji:

  • Utrata uprawnień do planów wybaczenia: Jeśli masz zaległe federalne pożyczki studenckie, utracisz zabezpieczenia, takie jak federalne programy wybaczania, wyrozumiałość, odroczenie i dostęp do różnych opcji planu spłaty.
  • Obniżona zdolność kredytowa (i wynikające z tego konsekwencje): Domyślna ocena kredytowa zostanie odnotowana w Twoim raporcie kredytowym i będzie nadal widoczna dla pożyczkodawców, nawet jeśli zostanie ona szybko rozwiązana. Pamiętaj, że to uderzenie w kredyt może wpłynąć na twoją kwalifikowalność do pożyczek, zwiększyć oprocentowanie kredytu hipotecznego, a nawet wpłynąć na twoje przyszłe możliwości zatrudnienia. Opłaty za windykację : gdy pożyczki studenckie zostaną przekazane do windykacji, będziesz odpowiedzialny za wszelkie powiązane opłaty za pobór. Zostaną one przypisane do początkowego salda kapitału i odsetek. Zwrot podatku: Jeśli nie spłacisz zaległych pożyczek, zwrot podatku może zostać zastosowany do spłaty kredytu studenckiego. Jest to proces automatyczny, który może być szczególnie trudny, jeśli polegasz na swoim zwrocie lub będziesz musiał zapłacić podatek IRS. Wypłata / zajęte zarobki: Rząd może zacząć pobierać wypłatę poprzez automatyczne potrącenie do 15% Twojej wypłaty. Będzie to wykorzystane do opłacenia opłat za windykację długu, odsetek, a następnie kwoty głównej twojego długu. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak to działa, zapoznaj się z naszym postem na temat zajęcia wynagrodzenia. Działania prawne: Jeśli nadal będziesz ignorować niespłaconą pożyczkę, możesz spotkać się z jeszcze poważniejszymi konsekwencjami prawnymi. Rząd może pozwać cię w dowolnym momencie po tym, jak kredyt studencki osiągnie stan niespłacenia. Wyższe stopy procentowe: wraz z obniżoną zdolnością kredytową będziesz również musiał stawić czoła wyższym stopom procentowym, które często towarzyszą niższemu wynikowi. Ponieważ znak niewypłacalności może trwać latami na Twoim raporcie kredytowym, jest to konsekwencja, która może potencjalnie towarzyszyć Ci przez lata.Co możesz zrobić Jeśli grozi Ci niewypłacalność: Nie ma nic bardziej przerażającego niż otrzymanie rachunku, o którym wiesz, że nie możesz zapłacić. Ale pomimo silnej reakcji emocjonalnej, którą wywołuje ważne jest, abyś zareagował na ten problem i zbadał swoje opcje . Zapewniamy, że nie jesteś sam w swojej walce.

   Porozmawiaj ze swoim pożyczkodawcą o zmianie planu spłaty na taki, który ma sens w twojej sytuacji finansowej. Są po to, aby pomóc Ci w spłacie kredytu i odpowiedzą na wszelkie pytania. Oprócz odpowiedzi na pytania mogą również powiedzieć, czy kwalifikujesz się do programów, takich jak plan spłaty w oparciu o dochody lub plan płatności w miarę zarabiania. Plany te mogą obniżyć miesięczny rachunek do kwoty, która może wydawać się łatwiejsza do opanowania.

   Jeśli masz już niespłacone pożyczki studenckie: podejmij działania tak szybko, jak to możliwe. Choć to przerażające otrzymywać telefony od windykatorów to również uprawniającej do przejęcia. Wykonaj połączenie, rozpocznij rozmowę i zacznij odkrywać dostępne opcje.

   Agencja lub pożyczkodawca może zaoferować kilka możliwych opcji, w tym:

   • Program spłaty oparty na aktualnej pensji
   • Pełna płatnośćKonsolidacja zadłużeniaProgram rehabilitacji pożyczek federalnych (jeśli niespłacone pożyczki są pożyczkami federalnymi)W zależności od Twojej obecnej sytuacji finansowej możesz znaleźć się w sytuacji, aby skorzystać z jednego bardziej niż z pozostałych. Przejdź do rozmowy przygotowanej ze statystykami finansowymi i informacjami o koncie. Twój pożyczkodawca lub agent windykacyjny będzie w stanie przeprowadzić Cię przez proces wykonywania przyszłych zadań i ustalić plan, którym będziesz mógł zarządzać.

    Nie pozwól, aby niewypłacalność zakłóciła Twoją finansową przyszłośćNiewypłacalność jest prawdziwym wyzwaniem finansowym, ale nie oznacza to, że wszystko stracone dla Twoich finansowych podstaw. Kluczem do uniknięcia lub powrotu do niewypłacalności jest utrzymywanie kontaktu z pożyczkodawcą lub podmiotem obsługującym, gdy tylko przewidujesz jakiekolwiek problemy finansowe . Utrzymywanie otwartych linii komunikacyjnych pomoże ci zachować poczucie kierunku i pomoże ci opracować plan działania. Przede wszystkim pamiętaj, że nie jesteś sam. Aby przyjrzeć się bliżej doświadczeniu związanemu z niespłacaniem kredytu studenckiego, zapoznaj się z osobistą historią pewnej kobiety o niespłacaniu kredytu studenckiego udostępnioną przez The Billfold.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy