Co się dzieje z Twoją zdolnością kredytową, gdy bierzesz ślub?

17.02.2021
Category: Wynik Kredytowy

Co dzieje się z Twoją zdolnością kredytową, gdy bierzesz ślub? Jeśli Twój partner ma dobrą zdolność kredytową, czy wpłynie to na Twoją? A co, jeśli ich ocena kredytowa jest zła?

Ważne jest, aby znać te odpowiedzi, choćby dlatego, że istnieje wiele nieporozumień i wręcz fałszywych informacji na ten temat.

Na szczęście większość wypowiedzi na ten temat w windzie jest nieprawdziwa.

W tym artykule przyjrzymy się, co dzieje się z Twoją zdolnością kredytową, gdy bierzesz ślub, rozwiewając niektóre z głównych mitów i nieporozumień na ten temat.

Ocena kredytowa – co to jest?

Oceny zdolności kredytowej lub oceny określają zdolność do zabezpieczenia pożyczki od pożyczkodawcy, a także warunki tej pożyczki. Na przykład komuś z dobrą zdolnością kredytową, która regularnie spłaca swoje długi, zaoferuje się lepszą stopę procentową lub ewentualnie bardziej elastyczne metody spłaty.

Z drugiej strony, komuś ze słabą zdolnością kredytową zaoferuje się wyższe stopy procentowe, mniejszą elastyczność lub może w ogóle odmówić pożyczki.

Kiedy ktoś ubiega się o kredyt (np. W formie karty kredytowej, pożyczki lub kredytu hipotecznego), pożyczkodawcy chcą wiedzieć, kto najprawdopodobniej spłaci pożyczkę. Chcą wiedzieć, jakie ryzyko podejmują, pożyczając Ci pieniądze.

W związku z tym zamówią raport kredytowy, aby sprawdzić, ile ryzykujesz finansowo, pożyczając ci pieniądze.

Korzystają z oceny kredytowej, aby określić, czy i jak zaoferują ci pożyczkę. Od tego momentu to Twoja decyzja, czy zaakceptować oferowane przez nich warunki. Dobra kondycja kredytowa jest ważna, ponieważ może określić, gdzie możesz mieszkać, jak dostaniesz się do pracy i jak opłacisz studia.

Co to jest dobra ocena kredytowa?

Wyniki kredytowe FICO mieszczą się w przedziale 300-850. Chociaż nie ma „definicji kredytowej określającej bycie dobrym lub złym, im wyższy wynik, tym lepiej. Jeśli zdobywasz punkty w przedziale od 300 do niskich 400, możesz mieć trochę pracy do wykonania, zanim uzyskasz dobrą pożyczkę od sprzedawcy.

Pamiętaj, że aby uzyskać wynik, musisz mieć kredyt. Czasami słaby wynik jest bardziej prawdopodobny, aby otrzymać zatwierdzoną pożyczkę, niż brak historii kredytowej. W większości przypadków nie będziesz mieć zarejestrowanego wyniku FICO, dopóki nie zalogujesz się na 6 miesięcy kredytu.

Ślub i Twój wynik kredytowy

Jeśli masz zamiar wziąć ślub, ważne jest, aby porozmawiać o punktach kredytowych, zanim zawiążesz węzeł. Jedno z badań wykazało, że 33% par, które się rozwodzą, przypisuje to problemom finansowym.

Nie po to, żeby cię przestraszyć, ale ważne jest, aby prowadzić tego rodzaju rozmowy, zanim sprawy staną się oficjalne, aby oboje byli na tej samej stronie i mogli wspólnie ustalać cele ze swoimi finansami.

Twój wynik należy do Ciebie

Pierwszym poważnym błędnym przekonaniem jest to, że Twoja zdolność kredytowa spadnie, jeśli Twój partner ma niski poziom lub wzrośnie i „zrównoważy się w wyniku zawarcia związku małżeńskiego. To nie jest prawda. Każdy ma swoją własną zdolność kredytową, a główne biura nie łączą tych dwóch wyników, gdy para wychodzi za mąż.

Należy jednak pamiętać, że wspólne staranie się o pożyczkę jako małżeństwo będzie miało wpływ na oba wyniki.

Tak więc, chociaż Twój wynik nie zmieni się od zawarcia małżeństwa, szanse na uzyskanie takich rzeczy jak kredyt hipoteczny, pożyczki studenckie lub pieniądze z banku z innego powodu mogą wzrosnąć lub spaść w zależności od wyniku Twojego partnera.

Jeśli wiesz, że Twój współmałżonek ma złą zdolność kredytową, niekoniecznie oznacza to koniec świata. Oczywiście, możesz nie być w stanie otrzymać pożyczki od razu, a oprocentowanie wspólnych pożyczek może być wyższe, ale zawsze są sposoby, aby odzyskać równowagę.

Może to zająć trochę czasu, ale to samo dotyczy większości rzeczy, na które warto czekać.

Zmiana imienia nie ma znaczenia

Innym błędnym przekonaniem jest to, że zabranie nazwiska partnera wpłynie lub wymaże historię Twojej zdolności kredytowej. Tak też nie jest.

Co się stanie, to Twoje nowe nazwisko zostanie wymienione, ale Twoje nowe nazwisko będzie również wymienione jako alias w głównych biurach kredytowych.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie zaczniesz od nowa. Należy jednak pamiętać, że w związku ze zmianą nazwiska w raporcie może pojawić się kilka nieścisłości, ponieważ biura nadrobią zaległości w poznaniu nowego nazwiska.

Zwłaszcza w pierwszym lub drugim roku małżeństwa będziesz chciał dokładnie sprawdzić te informacje i natychmiast je zgłosić.

Wspólne rachunki i pożyczki

Jeśli zdecydujesz się ubiegać się o wspólne konto lub wspólne pożyczki, obie Twoje wyniki kredytowe zostaną uwzględnione. Tylko dlatego, że masz najwyższą zdolność kredytową, niekoniecznie oznacza, że ​​zostaniesz zatwierdzony lub zaoferowany Ci lepsze oprocentowanie.

To samo dotyczy sytuacji, gdy twoje są niższe.

Banki wezmą pod uwagę oba wyniki i podejmą decyzję na podstawie obu historii kredytowych. Sprawdzą Twoje trzy ratingi kredytowe za pośrednictwem systemu FICO Credit Score. 90% najlepszych pożyczkodawców, którzy sprawdzają Twoje oceny, będzie korzystać z FICO, dlatego ważne jest, aby znać i sprawdzać te trzy wyniki regularnie.

Twój wynik kredytowy po ślubie – podsumowanie

Chociaż istnieje wiele błędnych informacji na temat wyników kredytowych i zawarcia małżeństwa, ogólnie rzecz biorąc, Twój wynik pozostaje Twój.

Nie oznacza to, że rozmowa ze współmałżonkiem na temat kredytu nie jest ważna. W końcu wiele małżeństw boryka się z problemami, gdy nie dbają o swoje finanse (lub nie utrzymują otwartej linii komunikacji).

Oboje skorzystacie na wczesnym rozpoczęciu rozmowy, aby wiedzieć, nad czym pracujesz.

Na szczęście nawet ślub nie zmieni twojego wyniku. Więc cała twoja ciężka praca nie zostanie wymazana przez samo małżeństwo.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj ten artykuł na temat budowania kredytu za pomocą karty kredytowej. Nasz blog jest pełen przydatnych wskazówek dotyczących naprawy wyniku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy