Co to jest wstępnie zatwierdzona oferta kredytowa z karty kredytowej?

17.02.2021

W Experian jednym z naszych priorytetów są kredyty konsumenckie i edukacja finansowa. Ten post może zawierać linki i odniesienia do jednego lub więcej naszych partnerów, ale zapewniamy obiektywny pogląd, który pomoże Ci podjąć najlepsze decyzje. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce redakcyjnej.

W tym artykule:
 • Różnica między wstępnie zakwalifikowanymi a wstępnie zatwierdzonymi ofertami kart kredytowych
 • Czy wstępnie zatwierdzone oferty wpływają na Twoją zdolność kredytową?Jak zrezygnować z wstępnie zatwierdzonych ofert kart kredytowychWykorzystaj w pełni wstępnie zatwierdzone oferty kart kredytowychWstępnie zatwierdzone oferty kart kredytowych to zasadniczo zaproszenia do ubiegania się o karty kredytowe, które prawdopodobnie zostaną zatwierdzone. Możesz otrzymać te oferty po złożeniu wniosku online lub jako część wstępnie sprawdzonej listy konsumentów, którzy spełniają kryteria wystawcy karty kredytowej.

  Uzyskanie wstępnej akceptacji dla karty kredytowej nie gwarantuje, że zostaniesz zatwierdzony. Oferta jest uzależniona od kolejnej kontroli kredytowej i dodatkowych informacji finansowych, takich jak dochód, których nie ma w raporcie kredytowym. Jednak uzyskanie wstępnej akceptacji może być pomocnym pierwszym krokiem w określeniu, czy prawdopodobnie zostaniesz zaakceptowany do oferty.

  Różnica między wstępnie zakwalifikowanymi a wstępnie zatwierdzonymi ofertami kart kredytowych

  Wstępna kwalifikacja i wstępna akceptacja mogą oznaczać to samo, szczególnie gdy przeglądasz oferty kart kredytowych.

  Wydawcy kart kredytowych mogą używać tych terminów zamiennie, aby opisać scenariusz, w którym składasz wstępny wniosek, aby sprawdzić, do których kart i ofert możesz się kwalifikować. Wydawcy kart mogą również wstępnie zatwierdzić Twoją kartę lub zaoferować i przedłużyć solidną ofertę kredytową, jeśli wstępnie Cię sprawdzili i stwierdzili, że spełniłeś ich podstawowe kryteria.

  Jednak kwalifikacje wstępne i zatwierdzone mogą mieć znacząco różne znaczenie w innych sytuacjach pożyczkowych. Na przykład w przypadku kredytu hipotecznego wstępna kwalifikacja może oznaczać, że pożyczkodawca przedstawił Ci ogólne pojęcie, ile możesz pożyczyć na podstawie szacunkowego dochodu, zadłużenia i kredytu.

  Wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego jest często bardziej złożonym procesem – podobnym do rzeczywistego ubiegania się o kredyt hipoteczny – który może wymagać przedłożenia dokumentów i zweryfikowania informacji przez pożyczkodawcę. W rezultacie wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego może dać ci lepsze wyobrażenie o tym, na co prawdopodobnie zostaniesz zatwierdzony, i stopach procentowych, a także może zapewnić sprzedawców, że Twoja oferta jest uzasadniona.

  Czy wstępnie zatwierdzone oferty wpływają na Twoją zdolność kredytową?

  Wstępne zatwierdzenie karty kredytowej na ogół nie wpłynie na Twoje wyniki kredytowe.

  Gdy firma obsługująca karty kredytowe wstępnie sprawdza Twoją ofertę, spowoduje to miękkie zapytanie dotyczące Twojego raportu kredytowego. Miękkie zapytania, zwane także miękkimi wyciągami, nigdy nie wpływają na wyniki kredytowe. W takim przypadku wystawca karty przegląda raport kredytowy, aby zobaczyć, do których kart lub ofert możesz się kwalifikować, nie sprawdzając raportu kredytowego w celu podjęcia decyzji o zatwierdzeniu. To ważne rozróżnienie, ponieważ sprawdzenie zdolności kredytowej, które prowadzi do zatwierdzenia lub odmowy, jest często trudnym pytaniem, które może nieco obniżyć Twoje wyniki kredytowe.

  Jeśli zauważysz, że Twoja karta kredytowa została wstępnie zatwierdzona lub wstępnie zakwalifikowana, a następnie złożysz wniosek, wystawca karty może sprawdzić Twój kredyt przed podjęciem decyzji, co może prowadzić do trudnego zapytania.

  Uzyskanie wstępnej akceptacji dla karty kredytowej może być korzystne, ponieważ pozwala wiedzieć, że przeszedłeś pierwszy krok w kierunku uzyskania karty. Wstępne zatwierdzenie nie gwarantuje, że otrzymasz kartę, ale odmowa wstępnego zatwierdzenia może skłonić Cię do pracy nad poprawą kredytu i ponownej próby później, zamiast składania wniosku.

  Rodzaje wstępnie zatwierdzonych ofert kart kredytowych

  Możesz zarejestrować się i zobaczyć swoje dopasowania już teraz, korzystając z Experian CreditMatch TM do porównywania kart i ofert oraz sprawdzania, czy jesteś wstępnie zatwierdzony na podstawie swojego profilu kredytowego. W zależności od okoliczności możesz być zainteresowany skorzystaniem z Experian CreditMatch TM w celu znalezienia jednego z poniższych:

  • Karty z nagrodami: wiele kart kredytowych oferuje pewnego rodzaju nagrody, gdy używasz karty do kwalifikujących się zakupów. Różne rodzaje nagród, takie jak ogólne nagrody za podróż, mile lotnicze lub zwrot gotówki są dostępne dla różnych posiadaczy kart.
  • Karty cash back: Karty lojalnościowe typu cash back to popularny rodzaj kart kredytowych z nagrodami. Zrozumienie wartości nagród, które zdobędziesz, jest proste i możesz z nich skorzystać, nawet jeśli rzadko podróżujesz. Karty ze złym kredytem : firmy obsługujące karty kredytowe oferują określone karty osobom, które nie mają kredytu lub złego kredytu i próbują zdobyć dobry kredyt. Są to czasami zabezpieczone karty kredytowe, które wymagają depozytu zwrotnego. Karty zapewniające uczciwy kredyt : Wraz z poprawą kredytu możesz kwalifikować się do kart kredytowych, które oferują więcej nagród, niższe opłaty i nie wymagają depozytu zabezpieczającego. Karty do przenoszenia salda : Karta do przenoszenia salda może przynieść oszczędności dla tych, którzy mają saldo na karcie kredytowej. Możesz przenieść istniejące salda karty kredytowej na nową kartę, która oferuje promocyjne oprocentowanie – często 0% – w okresie wstępnym. Karty kredytowe o niskim oprocentowaniu : Posiadacze kart, którzy regularnie mają saldo, mogą chcieć szukać karty o niskim oprocentowaniu zamiast karty nagród.Jak zrezygnować z wstępnie zatwierdzonych ofert kart kredytowych

   Wielu konsumentów chce otrzymywać wstępnie zatwierdzone oferty kart kredytowych, ponieważ pozwala im to łatwo porównać karty, które prawdopodobnie będą mogli dostać, z kartami, których obecnie używają. Możesz również otrzymać wstępną akceptację premii rejestracyjnej lub promocyjnej stopy procentowej, która nie jest ogólnie dostępna.

   Jeśli jednak chcesz zrezygnować z ofert wstępnie sprawdzonych kart kredytowych, możesz zadzwonić pod numer 888-5-OPTOUT (888-567-8688) lub przesłać żądanie online na OptOutPrescreen.com, aby zrezygnować z ofert na pięć lat. Aby zażądać trwałej rezygnacji, wypełnij niezbędny formularz i wyślij go na adres podany przez OptOutPrescreen.com.

   Jeśli wcześniej zrezygnowałeś, zawsze możesz ponownie wyrazić zgodę na otrzymywanie wstępnie zatwierdzonych ofert kart kredytowych, dzwoniąc pod ten sam numer lub odwiedzając witrynę internetową i wybierając opcję wyrażenia zgody.

   Wykorzystaj w pełni wstępnie zatwierdzone oferty kart kredytowych

   Niezależnie od tego, w jaki sposób ubiegasz się o kartę kredytową, po otrzymaniu karty może ona oferować te same korzyści, opłaty i warunki. Jednak firmy obsługujące karty kredytowe oferują promocyjne nagrody i stawki, aby przyciągnąć nowych posiadaczy kart.

   Wstępnie sprawdzone oferty kart kredytowych mogą zapewnić dostęp do niektórych z tych promocji. Możesz również skorzystać z Experian CreditMatch TM, aby porównać oferty wielu kredytodawców bez szkody dla swoich wyników kredytowych. Ponadto uzyskanie wstępnej akceptacji dla karty kredytowej może pomóc w uniknięciu składania wniosków, które mogłyby zostać odrzucone i nadal prowadzić do trudnych zapytań dotyczących raportu kredytowego.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy