Co to jest wybaczenie pożyczki SBA i jak to działa?

17.02.2021

Aktualizacja ustawy o COVID-19 i CARES:

Ustawa CARES została przyjęta przez Kongres i podpisana przez prezydenta. Część ustawy CARES obejmowała tak zwany program ochrony czeków („PPP). Pożyczki PPP to w 100% gwarantowane przez rząd pożyczki dla małych firm, przeznaczone dla firm w celu utrzymania poziomu płac i umożliwienia częściowego umorzenia pożyczki. Pożyczki są dostępne do 30 czerwca 2020 r. Dla kwalifikujących się firm na pokrycie kosztów:

 • Lista płac
 • Świadczenia zdrowotne i powiązane składki ubezpieczenioweWynagrodzenie pracowników (z pewnymi ograniczeniami dla pracowników o pensjach powyżej 100 000 USD i wyjątkami dla pracowników spoza Stanów Zjednoczonych)Zobowiązania z tytułu odsetek od kredytu hipotecznego (ale nie kwota główna)Czynsz i mediaOdsetki od zadłużenia zaciągniętego przed pożyczkąW dniu 11 sierpnia 2020 r. SBA opublikowała często zadawane pytania (FAQ) dotyczące procesu wybaczania pożyczek PPP, do których można uzyskać dostęp tutaj: SBA PPP pożyczki w sprawie wybaczania najczęściej zadawane pytania

  Aby pomóc małym firmom w poruszaniu się po procesie umorzenia pożyczek PPP, Biz2Credit opracowało narzędzie do umorzenia pożyczek PPP (https://www.pppforgivenesstool.com/) jako bezpłatne źródło do wykorzystania.

  Aby ubiegać się o umorzenie pożyczki w programie pożyczek SBA PPP, należy wypełnić formularz 3508 US Small Business Administration Form.

  Pożyczka SBAAdministracja Small Business Administration w Stanach Zjednoczonych wspiera małe firmy w całym kraju, oferując zasoby edukacyjne i możliwości finansowania. Jedną z najpopularniejszych ofert finansowania jest program pożyczkowy SBA.

  Istnieje kilka rodzajów pożyczek SBA, które pomagają firmom w realizacji ich celów – od zakupu nowego sprzętu po zakup ziemi. Firmy zwykle rozwijają się na tych pożyczkach i wykorzystują swoje zyski na spłatę pożyczonych pożyczek, ale nie zawsze tak jest.

  Tylko około 1 na 6 pożyczek SBA 7 (a) nie podlega spłacie. Właściciele niespłacający pożyczek mogą chcieć spróbować złożyć wniosek o umorzenie pożyczki SBA, aby zmniejszyć swoje długi.

  Dowiedz się wszystkiego o programie umorzenia pożyczek SBA i jak to działa poniżej.

  Wybaczenie pożyczki SBA

  Co to jest pożyczka SBA?

  Pożyczka SBA to pożyczka dla małych firm. Jest przyznawany przez US Small Business Administration, a następnie wydawany przez bank lub innego uczestniczącego pożyczkodawcę.

  Pożyczka SBA w wysokości 150 000 USD lub mniej jest objęta gwarancją do 85%. Gwarancja pożyczki SBA dla pożyczek powyżej 150 000 USD wynosi do 75%.

  W Stanach Zjednoczonych istnieją cztery główne rodzaje pożyczek SBA, w tym:

  • Mikrokredyty w wysokości do 50,0000 USD udzielane na rozpoczęcie działalności, zakup sprzętu lub zapasów oraz kapitał obrotowy. Organizacje non-profit oparte na społeczności przetwarzają mikropożyczki.
  • Program pożyczek 7 (a), pierwotny program pożyczkowy SBA, z federalną gwarancją na pożyczki do 5 milionów dolarów. 7 (a) pożyczki są wykorzystywane na sprzęt, kapitał obrotowy i rozszerzenie działalności. Wyspecjalizowani pożyczkodawcy, spółdzielcze kasy pożyczkowe i banki obsługują 7 (a) pożyczki.Program pożyczek 504 z pożyczkami z gwarancją federalną do 5 mln USD na zakup obiektów, ziemi i maszyn. Organizacje non-profit i pożyczkodawcy z sektora prywatnego obsługują 504 pożyczki.Pożyczki na wypadek klęsk żywiołowych do 2 milionów dolarów dostępne dla małych firm dotkniętych sytuacjami kryzysowymi, takimi jak klęska żywiołowa. SBA przetwarza pożyczki na wypadek katastrofy.Pierwotny program pożyczek 7 (a) pozostaje najpopularniejszy.

   Kto potrzebuje wybaczenia pożyczki w SBA?

   Nie każda firma, która bierze pożyczkę SBA, odnosi sukces. Jeśli zauważysz, że Twoja firma nie przynosi zysków i nie spłacasz pożyczki SBA, powinieneś rozważyć umorzenie pożyczki SBA.

   Po utracie pierwszej płatności prawdopodobnie otrzymasz spóźnione powiadomienie od pożyczkodawcy po około 10 dniach. Większość pożyczkodawców pobiera opłatę za zwłokę, więc jeśli nadal możesz dokonać płatności, spodziewaj się dodatkowej opłaty. Staraj się rejestrować swoje płatności, ponieważ nie każdy pożyczkodawca powiadomi Cię, gdy przegapisz jedną z nich.

   Przed skontaktowaniem się z SBA, pożyczkodawca najpierw podejmie próbę ściągnięcia należności od pożyczkobiorcy.

   Niektórzy pożyczkodawcy będą próbowali refinansować pożyczkę SBA lub opracować nowy plan spłaty pożyczki. Mogą oferować spłaty wyłącznie odsetek na krótki czas lub całkowitą restrukturyzację kredytu. Nie jest to uważane za niespłacanie pożyczki.

   Tylko firmy, które faktycznie nie spłacają pożyczki SBA, mogą ubiegać się o umorzenie pożyczki. Pamiętaj, że możesz nie spłacać pożyczki bez zalegania z płatnościami. Dzieje się tak, gdy naruszysz warunki pożyczki, takie jak:

   • Zaciąganie dodatkowego długu
   • Brak uzyskania zgody pożyczkodawcy przed przyjęciem nowych akcjonariuszyBrak rocznych deklaracji podatkowych przez cały okres spłaty pożyczkiNiespłacanie pożyczki z powodu braku spłaty jest znacznie częstsze niż naruszenie warunków umowy pożyczki.

    Jak działa program wybaczania pożyczek SBA?

    Właściciele firm, którzy nie spłacają pożyczki SBA, mogą ubiegać się o umorzenie pożyczki, ale to nie gwarantuje, że SBA zatwierdzi wniosek. Częściej nazywa się to „ofertą kompromisową.

    SBA ocenia Twoją sprawę i omawia sprawę z pożyczkodawcą. SBA może podjąć działania, ale tylko wtedy, gdy pożyczkodawca próbował odzyskać spłacaną pożyczkę, ale jej nie udało się. SBA odkupuje od 50 do 85% pożyczki, a następnie zwraca się do firmy w celu odzyskania długu.

    SBA zwróci się do Ciebie, jako poręczyciela osobistego, o spłatę pożyczki. Jeśli nie możesz spłacić całej pożyczki, możesz złożyć ofertę kompromisową, w której zaoferujesz spłatę części pożyczki. SBA ma prawo zaakceptować lub odrzucić Twoją propozycję.

    Jeśli nie możesz spłacić lub odmówić spłaty, SBA może zająć aktywa od osobistego poręczyciela firmy. Każdy właściciel posiadający więcej niż 20% stanu w firmie podpisałby się jako poręczyciel i stałby się odpowiedzialny.

    W jaki sposób SBA odzyskuje długi?

    SBA może odebrać posiadane pieniądze na dwa sposoby. Albo poprzez program Treasury Offset Program (TOP), albo przez obsługę krzyżową.

    Program Treasury Offset Program (TOP) odzyskuje dług w drodze zwrotu podatku dochodowego od firmy lub gwaranta. Zamiast otrzymać oczekiwany zwrot podatku, środki zostaną automatycznie zastosowane do zadłużenia kredytowego SBA.

    Obsługa krzyżowa odnosi się do sytuacji, gdy SBA przesyła zaległe pożyczki do Biura Służby Podatkowej Departamentu Skarbu USA. Będą ściągać dług poprzez:

    • Wysyłanie pism windykacyjnych
    • Zatrudnienie prywatnego windykatoraZarobki ozdobneJednostronne ustalanie płatnościPowiadomienie głównych biur informacji kredytowejOtwarcie sprawy w Departamencie SprawiedliwościLepiej jest zaoferować jak najwięcej na początku negocjacji dotyczących spłaty pożyczki SBA, aby uniknąć tych nieprzyjemnych opcji.

     Czy są jakieś wady wybaczania pożyczek SBA?

     Kiedy Twoja firma upada i pogrążasz się w długach, każda ulga wydaje się cudem. Jeśli jednak nie możesz refinansować pożyczki SBA i potrzebujesz umorzenia pożyczki, zrozum, że ma to kilka wad.

     Po pierwsze, musisz całkowicie rozwiązać swój biznes i zlikwidować cały majątek biznesowy. Pomaga to obniżyć kwotę zadłużenia.

     Po drugie, pamiętaj, że prośba o umorzenie pożyczki SBA ma negatywny wpływ na Twoją biznesową historię kredytową. Może to negatywnie wpłynąć na Twój kredyt osobisty, jeśli podpisałeś jako poręczyciel niespłaconej pożyczki SBA.

     Wreszcie, właściciele firm, którzy otrzymają od niego umorzenie pożyczki, będą mieli znacznie trudniejsze do uzyskania zezwolenie na federalne pożyczki biznesowe w przyszłości.

     Nie próbuj samodzielnie rozwiązywać problemów związanych z pożyczkami SBA

     Teraz powinieneś mieć podstawową wiedzę na temat pożyczek SBA i tego, co się stanie, jeśli nie spłacisz pożyczki SBA.

     Złożenie wniosku o umorzenie pożyczki SBA może wydawać się lepszym pomysłem niż złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 7, ale nie zawsze. Każdy pożyczkodawca i każdy pożyczkodawca jest trochę inny, więc może pomóc uzyskać drugą opinię na temat tego, co robić.

     Nie próbuj samodzielnie rozwiązywać problemów związanych z pożyczkami SBA. Porozmawiaj z prawnikiem z Protect Law Group!

     Protect Law Group posiada udokumentowane, ogólnokrajowe doświadczenie w negocjowaniu długów SBA i pomaganiu firmom w składaniu wniosków o upadłość.

     Masz więcej niż 30 000 dolarów? Skontaktuj się z Protect Law Group już dziś, aby uzyskać ocenę przypadku pożyczki SBA!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy