Co to znaczy, że pożyczka przechodzi na subemisję?

17.02.2021
Category: Oceny Kredytowej

Co decyduje o Twojej wstępnej kwalifikacji kredytu hipotecznego?

Termin „gwarancja odnosi się do procesu, który prowadzi do ostatecznego zatwierdzenia lub odmowy udzielenia pożyczki, co jest określane przez profesjonalnego subemitenta. Ostateczna decyzja pożyczkodawcy dotycząca kredytu hipotecznego ma wpływ na wiele czynników. Wszystkie te czynniki są analizowane podczas procesu ubezpieczania za pomocą specjalistycznego oprogramowania.

Podanie

Złożenie formalnego wniosku o pożyczkę to pierwszy krok w procesie subemisji. Zwykle obejmuje to przedłożenie dowodów dotyczących bieżącego dochodu i aktywów obrotowych, wraz z szacunkami istniejących zobowiązań dłużnych i bieżącej oceny kredytowej. Następnie wartość nieruchomości jest określana przez rzeczoznawcę i zakończone jest poszukiwanie tytułu, aby upewnić się, że nie ma zastawów na majątku. Po wykonaniu tych czynności pożyczka może przejść do fazy gwarantowania.

Recenzja kredytowa

Twoja ocena kredytowa i historia w dużym stopniu wpływają na to, czy otrzymasz zgodę na kredyt hipoteczny. W ramach subemisji analizowany jest cały raport kredytowy. Pod uwagę brany jest rodzaj posiadanego kredytu, sposób jego wykorzystania oraz wszelkie sygnały ostrzegawcze. Im lepszy kredyt, tym większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz zatwierdzony. Każdy pożyczkodawca jest inny, ale niektórzy są bardziej wyrozumiali niż inni, jeśli chodzi o kilka opóźnionych płatności w ciągu historii kredytowej.

Stosunek dochodów do zadłużenia

Innym czynnikiem analizowanym w procesie ubezpieczania jest stosunek dochodów do zadłużenia. Jest to po prostu kwota miesięcznych wydatków podzielona przez kwotę miesięcznych dochodów. Na przykład proponowana spłata kredytu hipotecznego wynosi 1200 USD, a dodatkowe długi – takie jak kredyty samochodowe, kredyty studenckie i karty kredytowe – wymagają miesięcznych spłat w wysokości 500 USD. Jeśli zarabiasz 5000 USD miesięcznie, współczynnik oblicza się, dzieląc 1700 USD przez 5000 USD, co daje 34%. Im niższy współczynnik, tym lepiej. To pokazuje pożyczkodawcy, że masz dodatkowe fundusze przychodzące każdego miesiąca i nie przekraczasz swoich możliwości.

Weryfikacja dochodów

Najprawdopodobniej będziesz musiał przedstawić pożyczkodawcy jakiś rodzaj weryfikacji dochodu, na przykład oficjalny odcinek wypłaty pokazujący twoje zarobki za cały rok. Jest to na ogół wystarczający dowód, jeśli pracujesz w typowej pracy i otrzymujesz wynagrodzenie co dwa tygodnie lub co tydzień. Jeśli masz niekonwencjonalną pracę o zróżnicowanych dochodach lub pracujesz na prowizję, możesz potrzebować innych form weryfikacji. Akceptowane dokumenty mogą obejmować deklaracje podatkowe, wyciągi bankowe i zapisy księgowe, jeśli jesteś samozatrudniony.

Decyzja o zatwierdzeniu

Po sprawdzeniu przez subemitenta wszystkich niezbędnych informacji i dokumentów podejmie decyzję w sprawie wniosku kredytowego. W tym momencie istnieje kilka możliwych wyników. Pożyczka może zostać zatwierdzona bezpośrednio lub pożyczkodawca może ustalić, że warunki muszą zostać spełnione, zanim wniosek zostanie zatwierdzony. Na przykład możesz zostać poproszony o przedstawienie dodatkowej weryfikacji dochodów lub zawarcie sprzedaży obecnej nieruchomości. Pożyczka może zostać odrzucona, jeśli pożyczkobiorcy nie spełnią wymogów ubezpieczeniowych. W przypadku odmowy udzielenia kredytu hipotecznego pożyczkodawca prześle uzasadnienie decyzji.

Więcej artykułów

Czego potrzebuję, aby zakwalifikować się do pożyczki FHA? →

Refinansowanie kredytu hipotecznego na własny rachunek →

Czy pożyczka pod zastaw domu jest trudna przy wysokim wskaźniku zadłużenia? →

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy