Co zrobić, gdy sprawa dotyczy karty kredytowej

17.02.2021
Category: Wiele Osób

Wiele osób ma problemy ze spłatą zadłużenia na karcie kredytowej, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że mogą zostać pozwani za niespłacony dług na karcie kredytowej. Okazjonalne pominięcie płatności kartą kredytową może obniżyć Twoją zdolność kredytową lub podnieść oprocentowanie, ale po czterech lub pięciu miesiącach nieodebranych płatności kartą kredytową wystawca karty może przekazać Twoje konto windykatorowi. Jeśli nadal będziesz ignorować swoje długi zamiast je regulować, windykator może wysłać Ci wezwanie do sądu.

Jose Luis Pelaez Inc / Getty Images Kobieta na komputerze

Czy komornicy mogą pozwać Cię do sądu? Absolutnie. Jak często komornicy wnoszą cię do sądu? Ogólnie rzecz biorąc, windykatorzy nie wydają wezwań do sądu, chyba że podjęli już inne próby ściągnięcia długu. Pozwanie kogoś z powodu starego długu jest ostatnim krokiem na osi czasu zalegania z długami, a nie pierwszym.

Oto dobra wiadomość – nie możesz iść do więzienia za zadłużenie karty kredytowej, a jeśli windykator sugeruje, że możesz skończyć w więzieniu, łamią prawo.

Zła wiadomość jest taka, że ​​otrzymanie wezwania do sądu w sprawie zadłużenia karty kredytowej może być stresujące, czasochłonne i frustrujące.

Przyjrzyjmy się, co należy zrobić, gdy zostałeś pozwany o zadłużenie karty kredytowej, w tym jak spłacić zadłużenie karty kredytowej przed udaniem się do sądu.

Jak odpowiedzieć na wezwanie do sądu w sprawie zadłużenia karty kredytowej

Uzyskanie wezwania do sądu w sprawie zadłużenia karty kredytowej może być stresujące, ale pamiętaj, aby zachować spokój. Wiedza o tym, jak postępować z windykatorami, może pomóc w opanowaniu niepokoju, a nawet może pomóc w pokonaniu windykatora w sądzie.

Oto, jak zareagować, gdy zostaniesz pozwany za zadłużenie karty kredytowej:

Nie ignoruj ​​wezwańKiedy otrzymasz wezwanie do sądu w sprawie zadłużenia karty kredytowej, zwróć na to uwagę – i przygotuj plan działania. W wielu przypadkach będziesz mieć od 20 do 30 dni na odpowiedź na wezwanie, więc przeczytaj je uważnie, aby dowiedzieć się, ile dokładnie czasu masz na opracowanie planu.

Możesz ulec pokusie, aby zignorować wezwanie do sądu, ponieważ uważasz, że komornicy nie mają właściwej osoby lub próbujesz wyjść z długów bez spłaty, ale to nigdy nie jest dobry pomysł. Jeśli zignorujesz wezwanie, sąd prawdopodobnie wyda orzeczenie na korzyść komornika, a Twoje wynagrodzenie może zostać zajęte do czasu spłaty kwoty, którą sąd orzekł, że jesteś winien.

Zweryfikuj długJeśli zostałeś pozwany o zadłużenie karty kredytowej, pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy dług jest rzeczywiście Twój. Ustawa o uczciwych praktykach windykacyjnych nakłada na windykatorów obowiązek przedłożenia listu walidacyjnego zawierającego szczegółowe informacje dotyczące długu, w tym aktualnego wierzyciela i kwotę zadłużenia. Pismo to musi dotrzeć nie później niż pięć dni po wstępnym powiadomieniu o długu.

Galeria: 8 okropnych rzeczy, które mogą się wydarzyć, jeśli nie zapłacisz podatków (Money Talks News)

Jeśli nie uważasz, że dług należy do Ciebie – lub jeśli nie wiesz, czy dług jest Twój – masz prawo zażądać dodatkowych informacji. Napisz list weryfikacyjny z prośbą do windykatora o potwierdzenie, że jesteś winien ten dług. Możesz na przykład poprosić o podanie nazwiska pierwotnego wierzyciela związanego z długiem lub poprosić komornika o potwierdzenie, że przedawnienie długu nie wygasło.

Rozważ uregulowanie zadłużeniaJeśli masz dobrą wiarę w to, że dług jest Twój, a przedawnienie nie wygasło, rozważ uregulowanie swojego długu zamiast udać się do sądu. Postępowanie przed sądem w sprawie zadłużenia na karcie kredytowej może być czasochłonne i kosztowne, a wielu windykatorów jest bardziej niż szczęśliwych, mogąc zamiast tego negocjować plan spłaty zadłużenia.

Skontaktuj się z prawnikiemNiezależnie od tego, czy planujesz spłacić dług, czy walczyć z nim, będziesz chciał skontaktować się z prawnikiem. Dobry prawnik może pomóc w negocjowaniu sprawiedliwego planu spłaty zadłużenia z windykatorami lub porozmawiać z tobą o tym, jak pokonać komornika w sądzie. Wielu prawników oferuje bezpłatne konsultacje, które mogą być pomocne w chwilach trudności finansowych.

Wskazówki dotyczące uregulowania zadłużenia karty kredytowej przed udaniem się do sądu

Jeśli jesteś pozwany o stary dług, negocjowanie ugody to sprytne posunięcie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że spłata zadłużenia jest jedną z najlepszych dostępnych opcji umorzenia długów, a współpraca z prawnikiem w celu stworzenia planu spłaty zadłużenia jest często znacznie lepsza niż udanie się do sądu w sprawie zadłużenia na karcie kredytowej.

Oto jak spłacić zadłużenie karty kredytowej przed wniesieniem sprawy do sądu:

Spójrz na swój budżetZacznij od zbadania swojego budżetu lub zrobienia go. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na swój dług każdego miesiąca? Czy można od razu spłacić dużą kwotę długu, korzystając z funduszu awaryjnego lub z funduszu urlopowego lub innego celu oszczędnościowego?

Poproś o abonamentJedną z opcji rozliczenia długu jest stworzenie planu płatności, który pozwala spłacać dług w czasie. Jeśli możesz zamienić swój dług w kolejny miesięczny rachunek, być może będziesz w stanie spłacić go w całości i wywiązać się ze swoich zobowiązań wobec windykatorów.

Dokonaj płatności ryczałtowejInną opcją spłaty zadłużenia jest zryczałtowana spłata zadłużenia. Niektórzy windykatorzy pozwolą Ci spłacić zadłużenie za kwotę niższą od kwoty zadłużenia, o ile jesteś w stanie spłacić od razu całe rozliczenie. Jeśli masz wystarczająco dużo zaoszczędzonych pieniędzy, aby dokonać znacznej spłaty zadłużenia, najlepszym rozwiązaniem może być plan ryczałtowy.

Co zrobić, jeśli to nie jest zadłużenie na karcie kredytowej

Istnieje wiele oszustw związanych z windykacją długów, a także wiele błędów w windykacji. Zanim niespłacony dług zamieni się w wezwanie do sądu, już przeszedł od pierwotnego wierzyciela do co najmniej jednej firmy windykacyjnej. Czasami Twój dług był obsługiwany przez wiele agencji windykacyjnych, z których każda sprzedaje lub przekazuje Twój dług, dopóki jedna z agencji nie zdecyduje się pozwać Cię do sądu.

Oznacza to, że istnieje wiele możliwości popełnienia błędów. Dług może faktycznie należeć do osoby o podobnym nazwisku lub osoby, która wcześniej mieszkała pod twoim adresem – lub dług może być wynikiem kradzieży tożsamości. Dług mógł być twój, ale przedawnienie długu mogło wygasnąć.

Możesz użyć listu weryfikującego dług, aby udowodnić, że dług nie jest twój. Jeśli to nie zadziała, może być konieczne skontaktowanie się z prawnikiem, który może pomóc w walce z długiem w sądzie. Jeśli wygrasz sprawę sądową, komornik będzie często musiał uiścić Twoje opłaty prawne.

Podsumowując

Jeśli zadłużenie na karcie kredytowej jest przytłaczające i masz problemy z płatnościami, masz opcje. Na przykład karta kredytowa z przeniesieniem salda może pomóc w skonsolidowaniu zadłużenia karty kredytowej w jedną miesięczną płatność. Zasoby bankrate dotyczące zadłużenia z tytułu kart kredytowych mogą pomóc Ci dowiedzieć się więcej o opcjach umorzenia długów, takich jak programy przeciwdziałania trudnościom z kartami kredytowymi.

Skorzystaj z tych zasobów, aby pomóc sobie w zarządzaniu zadłużeniem na karcie kredytowej zamiast go ignorować; nie chcesz dojść do miejsca, w którym zostałeś pozwany o zadłużenie karty kredytowej. Komornicy mogą pozwać Cię do sądu w związku z niespłaconym długiem, ale istnieje wiele sposobów, aby upewnić się, że nigdy nie osiągniesz tego etapu harmonogramu zaległości w spłacaniu długów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy