Co zrobić, jeśli bank odmówi?

17.02.2021
Category: Kredytowa Jest

Szukając pożyczki (kredytu samochodowego, hipotecznego, osobistego), pierwszą rzeczą, o której ludzie myślą, jest wizyta w lokalnym oddziale banku. Zwykle oferują doskonałą obsługę klienta i zwykle dostajesz od nich to, czego potrzebujesz. Ale co zrobisz, jeśli Twój bank odmówi Twojej prośbie o pożyczkę?

Jakie masz inne opcje?

Co zrobisz, jeśli Twój bank odmówi?

1. Finansowanie faktur

Finansowanie faktur to kolejny obszar odnowionej innowacji; a także nowi dostawcy oferujący tradycyjne produkty, takie jak faktoring, a także firmy oparte na technologii, które używają sprytnych narzędzi online, aby ułatwić zarządzanie finansowaniem faktur.

Inni skorzystali z modelu peer-to-peer polegającego na dopasowywaniu indywidualnych inwestorów do firm, które chcą pożyczyć i połączyli go z finansowaniem faktur, co oznacza, że ​​pula osób „licytuje kupowanie faktur, zmniejszając koszty dla firmy.

2. Faktoring fakturowyKorzystając z faktoringu fakturowego, mała lub średnia firma oddaje swoje faktury stronie trzeciej, aby uzyskać pewien procent swojej wartości. Finansujący jest wówczas zobowiązany do pobrania kwoty od klienta.

Ta metoda jest bardzo korzystna dla firmy, która nie ma wystarczającej liczby pracowników, aby zarządzać swoim długiem i nadążać za rosnącymi potrzebami firmy.

Chociaż ta metoda oszczędza czas, klienci są narażeni na kontakt z wierzycielami będącymi osobami trzecimi i mogą spowodować, że stracą zainteresowanie zakupem w Twojej firmie w dłuższej perspektywie.

3. Co zrobić, jeśli bank odmówi: Pożyczki w dziennikuPożyczka na dziennik jest kolejną alternatywną opcją finansowania aktywów, jeśli bank odmówi. Dzieje się tak, ponieważ jest szybszy i nie wymaga żadnego innego zabezpieczenia poza książką samochodową.

Pożyczka na dziennik pokładowy jest również możliwa do zarządzania i wiąże się z korzyścią z posiadania i użytkowania danego samochodu.

Wadami wypożyczenia dziennika pokładowego są jednak ograniczenia w korzystaniu z samochodu tylko do czynności niewymagających prowadzenia dziennika oraz ryzyko utraty posiadania w przypadku nie honorowania ustalonych miesięcznych opłat.

4. Co zrobić, jeśli bank odmówi: Dyskonto fakturCo zrobić, jeśli bank odmówi? Skorzystaj z rabatów faktur. Chociaż może wyglądać tak samo jak faktoring fakturowy, jest to inna opcja finansowania faktur.

Podczas gdy kontrola kredytowa jest przenoszona na stronę trzecią w faktoringu faktur, w tym przypadku kontrola kredytowa nie jest naruszana.

Jest to idealne rozwiązanie dla firmy wymagającej poufności, ponieważ klient nie musi wiedzieć, że firma skorzystała z opcji finansowania aktywów.

Zdyskontowanie faktur ma miejsce, gdy finansujący udziela pożyczki na kwotę posiadanych faktur i otrzymuje miesięczne uzgodnione płatności do momentu uregulowania pożyczki.

Firmy o niespójnych przepływach pieniężnych mogą napotkać wyzwanie przy wdrażaniu tej metody, ponieważ mogą nie być w stanie dotrzymać miesięcznych umów.

5. Biznesowe karty kredytoweCo zrobić, jeśli bank odmówi? Wyjmij swoje biznesowe karty kredytowe.

Najważniejsze wydatki Twojej firmy, takie jak płace i czynsz, będą wymagały funduszy wielkości pożyczki, aby je zaspokoić.

Ale możesz pokryć wiele innych wydatków, z którymi borykasz się codziennie, dzięki biznesowej karcie kredytowej.

Ponadto odpowiedzialne korzystanie z karty kredytowej (co w dużej mierze oznacza płacenie rachunków za kartę kredytową w całości i na czas co miesiąc) zwiększy Twoją zdolność kredytową.

Oprócz przepływów pieniężnych kluczowym czynnikiem przy składaniu wniosku o pożyczkę biznesową jest Twoja zdolność kredytowa.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele firmowych kart kredytowych, a wszystkie zawierają dodatkowe korzyści, nagrody i funkcje, które są zgodne z powodem, dla którego szukasz funduszy.

6. Finansowanie sprzętuCo zrobić, jeśli bank odmówi? Możesz zwrócić się do finansowania sprzętu.

Proces gwarantowania pożyczki na sprzęt różni się nieco od tradycyjnej pożyczki terminowej.

Pożyczkodawca przekazuje Ci gotówkę, aby sfinansować do 100% sprzętu i używa samego urządzenia jako zabezpieczenia.

Z tego powodu pożyczkodawcy są tak samo zaniepokojeni wartością samego sprzętu, jak i finansami Twojej firmy.

W pewnym sensie pożyczka na sprzęt jest jak pożyczka biznesowa bez wymaganego własnego zabezpieczenia. Warunki pożyczki na sprzęt zależą od kredytu (biznesowego i osobistego), czasu spędzonego w branży oraz tego, jak dobrze sprzęt pasuje do Twojego biznesplanu. Przepływ środków pieniężnych nie jest znaczącym czynnikiem w tej decyzji.

Jeśli szukasz nowej maszyny, komputera lub pojazdu w celu zwiększenia przychodów, warto przyjrzeć się pożyczce na sprzęt.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy