Czego można się spodziewać przy pożyczaniu od klubu pożyczkowego

Czego można się spodziewać przy pożyczaniu od klubu pożyczkowego
16.10.2020
Category: Tego Samego

Jeśli szukasz kredytu – aw szczególności jeśli chcesz skonsolidować zadłużenie Klub Kredytowy może być doskonałą opcją.

Model peer-to-peer umożliwia pożyczkobiorcom dostęp do pożyczek o lepszym oprocentowaniu niż w przypadku tradycyjnych banków, ponieważ zaciągają oni pożyczki od inwestorów indywidualnych, a nie od banków monolitycznych.

Co to jest Lending Club?

Lending Club to obecnie największa sieć pożyczkowa peer-to-peer, odpowiedzialna za ponad 41 miliardów dolarów pożyczek we wrześniu 2018 r. Podczas gdy w przeszłości mieszkańcy Idaho i Iowa nie mogli uzyskać pożyczek za pośrednictwem Lending Club, jest to obecnie opcja.

Ponad 67% pożyczkobiorców Lending Club zgłasza, że ​​używa swoich pożyczek do refinansowania istniejącego zadłużenia lub spłaty kart kredytowych. Średnia stopa procentowa dla wszystkich warunków pożyczki wynosi około 13 procent. Niektóre są niższe, a inne wyższe, w zależności od historii kredytowej, dochodu i tak dalej. Niektóre z największych stanów z pożyczkobiorcami Lending Club to Kalifornia, Teksas, Floryda i Nowy Jork.

Czego możesz oczekiwać od swojej pożyczki

Proces ubiegania się o pożyczkę w Lending Club jest stosunkowo prosty. Możesz złożyć wniosek online w ciągu kilku minut, wypełniając wniosek wskazujący, ile długu chcesz skonsolidować.

Przejrzyj opcje miesięcznych płatności i stóp procentowych. Wybierz opcję konsolidacji, która najbardziej Ci odpowiada. Twoja pożyczka zostanie automatycznie przelana na Twoje konto bankowe.

Ile można pożyczyć od klubu pożyczkowego?

Możesz otrzymać pożyczki w wysokości od 1000 do 40 000 USD i otrzymać pieniądze w ciągu zaledwie siedmiu dni. W niektórych przypadkach może to potrwać trochę dłużej, w zależności od tego, jakie informacje musisz podać. Cały proces możesz przeprowadzić online lub telefonicznie.

Gdy Twoja pożyczka zostanie zatwierdzona i zabezpieczona przez inwestorów, pieniądze zostaną zdeponowane na Twoim koncie bankowym. Ten krok może zająć od jednego do kilku dni, w zależności od polityki Twojego banku.

Zacznij korzystać z Lending Club.

Stawki i opłaty Lending Club

Oprocentowanie Klubu Kredytów waha się od 6,46% do 27,27%, w zależności od stopnia kredytu. Pożyczka jest oceniana od A do E, przy czym A jest najlepszą oceną z najniższą stopą procentową. Nie ma opłat za złożenie wniosku, pośrednictwo ani przedpłatę.

Za każdą pożyczkę osobistą pobierana jest opłata początkowa. Opłata wynosi od 1 do 6% kwoty kredytu. Wysokość opłaty zależy od Twojej zdolności kredytowej i informacji podanych we wniosku.

Należy pamiętać, że APR obejmuje opłatę początkową. Opłata jest również potrącana z pożyczki w momencie jej udzielenia, więc środki otrzymane w momencie otrzymania pożyczki są mniejsze niż pełna kwota zatwierdzonej pożyczki. Pamiętaj, aby wziąć to pod uwagę przy żądaniu kwoty pożyczki.

Jeśli spóźnisz się ze spłatą pożyczki, możesz zostać obciążony opłatą za windykację w wysokości do 40% wszystkich kwot pobranych z tytułu zaległej pożyczki w sprawach spornych. W sprawach niezwiązanych z postępowaniem sądowym opłata wynosi do 30% wszystkich kwot pobranych z tytułu zaległej pożyczki.

Możesz wejść na stronę internetową i sprawdzić swój kurs przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Według Lending Club, sprawdzenie kursu nie wpłynie na Twoją zdolność kredytową. Ponadto złożenie wniosku o pożyczkę w Klubie pożyczkowym generuje miękkie zapytanie, które jest widoczne tylko dla Ciebie. Jeśli Twój wynik wymaga poprawy, możesz sprawdzić Experian Boost, aby zobaczyć, jak może to pomóc.

Cztery kroki do uzyskania pożyczki w klubie pożyczkowym

Dla dobrze wykwalifikowanych pożyczkobiorców proces ubiegania się o pożyczkę i jej otrzymania jest dość szybki i bezbolesny. Oto cztery kroki, które możesz podjąć, aby otrzymać pożyczkę za pośrednictwem Lending Club.

Krok 1: Sprawdź swoją cenę

Witryna Lending Club prosi o określenie kwoty, którą chcesz pożyczyć, celu pożyczki oraz (samodzielnie zgłoszonej) oceny kredytowej.

Po kliknięciu „Sprawdź moją stawkę” zostaniesz poproszony o podanie dodatkowych informacji, w tym imienia i nazwiska, daty urodzenia, adresu pocztowego i rocznego dochodu. (Jak witryna wskazuje na tej stronie, sprawdzenie dostępnych stawek nie wpłynie na twoją zdolność kredytową).

Po kliknięciu przycisku „Uzyskaj stawkę” po podaniu tych informacji, zostaniesz zatwierdzony lub odmówiony o udzielenie pożyczki. Jeśli w tym momencie odmówiono Ci udzielenia zgody, jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że Twoja ocena kredytowa jest poniżej minimalnego wyniku 620 punktów lub kwota, którą chcesz pożyczyć, stanowi zbyt duże zadłużenie w porównaniu do Twoich dochodów.

Jeśli zostaniesz zatwierdzony, zobaczysz swoją stopę procentową i miesięczną płatność za określoną kwotę, o którą prosiłeś. Ponadto zostaną wyświetlone inne kwoty pożyczek, do których możesz się kwalifikować. Na przykład, jeśli poprosisz o pożyczkę w wysokości 2500 USD, możesz również otrzymać zgodę na pożyczki, które są wyższe lub niższe od tej kwoty.

Możesz porównać kwoty i terminy spłaty pożyczki, które będą wahać się od 36 do 60 miesięcy, aby zobaczyć, co będzie najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom. Po wybraniu żądanej pożyczki klikniesz przycisk „Uzyskaj pożyczkę”, aby przejść do następnego kroku.

Krok 2: Podaj dane osobowe

Klub pożyczkowy musi znać Twój numer ubezpieczenia społecznego, zatrudnienie i status mieszkaniowy, aby zweryfikować Twoją tożsamość. Witryna zabezpiecza tę stronę za pomocą 128-bitowego szyfrowania, więc podawanie takich danych osobowych jest bezpieczne.

Po zweryfikowaniu Twoich danych osobowych przedstawiane są Ci warunki kredytu, na które musisz wyrazić zgodę, składając swoje imię i nazwisko we wniosku kredytowym.

Do tej pory wszystko, co zrobiłeś, to kwalifikacja do otrzymania pożyczki. Musisz pamiętać, że Lending Club to peer-to-peer, więc nie masz jeszcze żadnych dostępnych pieniędzy, ponieważ inwestorzy nie zdecydowali się jeszcze na pożyczkę. Następnie Twoja pożyczka zostanie otwarta na finansowanie, aby inwestorzy mogli zdecydować się na sfinansowanie pożyczki.

Krok 3: Odbierz środki

Po zatwierdzeniu pożyczki zostanie ona uszeregowana według liter od „A” do „E”, aby oszacować ryzyko niewykonania zobowiązania. Twoja pożyczka zostanie wówczas otwarta do finansowania na okres notowań. Inwestorzy mogą zdecydować się na wpłatę zaledwie 25 USD na określoną pożyczkę, co oznacza, że ​​Twoja pożyczka zostanie sfinansowana przez wielu różnych pożyczkodawców.

Pożyczka o niższym ryzyku niespłacenia będzie bardziej skłonna przyciągnąć pożyczkodawców niż pożyczki E. Jednak ponad 99% zatwierdzonych aukcji w Lending Club otrzymuje pełne finansowanie w ciągu 14 dni.

Jeśli zakończysz okres wystawiania na aukcji bez pełnego zobowiązania, zostanie Ci zaoferowana kwota zadeklarowana jako pożyczka, pod warunkiem, że będzie to co najmniej 60% żądanej kwoty i co najmniej 1000 USD. (To rzadkie zjawisko).

W większości przypadków finansowanie następuje bardzo szybko.

Krok 4: Zweryfikuj swoją tożsamość i dane bankowe

Ostatni krok do otrzymania pożyczki w Lending Club będzie wymagał najwięcej pracy. Klub pożyczkowy prosi pożyczkobiorców, którzy osiągnęli ten krok, o przesłanie różnych dokumentów elektronicznych w celu udowodnienia dochodów.

Możesz zostać poproszony o przesłanie wszystkiego, od zeznań podatkowych, przez odcinki wypłat, po wyciągi bankowe. Każdy pożyczkobiorca jest inny, więc możesz zostać poproszony o dostarczenie niektórych lub wszystkich tych pozycji. Ponadto Lending Club będzie musiał zweryfikować Twoje konto bankowe, co zrobi, dokonując niewielkiej wpłaty próbnej w wysokości mniejszej niż dolar na to konto.

Po dokonaniu wpłaty zalogujesz się ponownie do Lending Club, aby zweryfikować kwotę próbną na ich stronie. To konto bankowe będzie miejscem, na które Lending Club wpłaci pożyczkę, gdy środki staną się dostępne.

Wreszcie Lending Club może również przeprowadzić twarde zapytanie kredytowe. Chociaż po prostu sprawdzenie kursu, aby rozpocząć grę w Lending Club, nie wpływa na Twoją zdolność kredytową, to trudne zapytanie obniży Twój wynik na kilka miesięcy. Jeśli zdecydujesz się wziąć pożyczkę w Lending Club, dobrze jest zaczekać co najmniej sześć miesięcy przed złożeniem wniosku o kolejną pożyczkę, aby Twój wynik odzyskał równowagę.

Stawki i opłaty Lending Club

Podczas gdy Lending Club reklamuje stawki tak niskie, jak 6,46%, jest mało prawdopodobne, że zobaczysz tak niską stawkę. Jest dostępny tylko dla osób z prawie idealnym kredytem. Nawet pożyczkobiorcy, którzy posiadają pożyczkę w klasie A, mogą zapłacić nawet 8,81% RRSO za 36-miesięczną pożyczkę. Pożyczkobiorcy, których pożyczki są oceniane jako D lub E, mogą pomyśleć dwa razy przed zarejestrowaniem się, ponieważ stopy procentowe mogą wzrosnąć do 27,27%.

Oprócz RRSO należy pamiętać, że Lending Club pobiera opłatę za rozpoczęcie od 1 do 6% każdej pożyczki, w zależności od posiadanego kredytu. Opłata początkowa to sposób, w jaki Lending Club zarabia pieniądze. To jest coś, co musisz wziąć pod uwagę, starając się o pożyczkę. Na przykład, jeśli potrzebujesz dokładnie 5000 USD, powinieneś złożyć wniosek o 5260 USD, aby zrekompensować 5,2% średniej opłaty początkowej.

Spłata pożyczki

Miesiąc po zdeponowaniu pożyczki na koncie bankowym Lending Club rozpocznie automatyczne pobieranie miesięcznej płatności z tego samego konta, na którym została zdeponowana pożyczka. Jeśli nic nie zrobisz, Twoja miesięczna rata będzie kontynuowana do spłaty pożyczki.

Jeśli chcesz dokonać dodatkowych płatności lub spłacić pożyczkę wcześniej, nie ma żadnych opłat za przedpłatę. Musisz zadzwonić do Lending Club pod numer 1-888-596-3157 w celu ustalenia dodatkowych płatności lub wcześniejszej spłaty.

A jeśli nie mogę dokonać płatności?

Podczas gdy wszyscy pożyczkobiorcy mają 15-dniowy okres karencji na dokonywanie płatności bez kary, od pożyczki będą naliczane codziennie odsetki. Jeśli nagromadzisz dodatkowe odsetki z powodu opóźnienia płatności, możesz otrzymać dodatkową płatność pod koniec okresu pożyczki.

Płatności, które nie zostaną odebrane w 15-dniowym okresie karencji, podlegają opłacie za opóźnienie. W zależności od opóźnienia w spłacie, Twoja pożyczka może zostać wysłana do agencji windykacyjnej w celu odzyskania wpływów z pożyczki należnych inwestorom.

Pamiętaj, że Twój rekord spłaty pożyczki zostanie udostępniony biurom kredytowym. W związku z tym może to pozytywnie lub negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Wszystkie spóźnione lub nieodebrane płatności, a także inne domyślne konta zostaną zgłoszone i mogą wpłynąć na Twój kredyt.

Alternatywy dla pożyczek w klubie pożyczkowym

Jeśli Lending Club odmówi Ci pożyczki, możesz rozważyć kilka innych opcji.

Ale zanim przejdziesz do innych pożyczkodawców, najpierw przejrzyj swój raport kredytowy i upewnij się, że nie ma żadnych negatywnych ocen, które mogłyby wpłynąć na twoją zdolność do uzyskania pożyczki. Możesz poprosić o informacje dotyczące raportu kredytowego za darmo za pośrednictwem strony Annualcreditreport.com. Możesz też sprawdzić swoją zdolność kredytową i zgłosić ją za pośrednictwem Credit Karma.

Jeśli wszystko się zgadza, rozważ te alternatywy dla pożyczek w Lending Club. Lub sprawdź Fiona, która pozwoli ci porównać stopy procentowe od zaufanych partnerów pożyczkowych w mniej niż minutę.

Dorobkiewicz

Założona przez byłych pracowników Google, Upstart szczyci się oferowaniem uczciwych i szybkich pożyczek osobistych. Oprocentowanie kredytu waha się od 7,74 do 35,99%. Według strony, pożyczkobiorcy oszczędzają około 23% w porównaniu z oprocentowaniem ich kart kredytowych.

Firma udzieliła pożyczek w wysokości 2,9 miliarda dolarów w 2017 roku. Możesz pożyczyć od 1000 do 50 000 USD. Uzyskaj oszacowanie stawki, wypełniając krótki kwestionariusz. Nie wpłynie to na Twoją zdolność kredytową.

Aby ubiegać się o pożyczkę, musisz być obywatelem USA lub stałym rezydentem aktualnie mieszkającym w USA. Istnieje wyjątek dla personelu czynnego. Mieszkańcy wszystkich stanów z wyjątkiem Iowa i Zachodniej Wirginii mogą ubiegać się o pożyczkę.

Prosperować

Inną alternatywą dla pożyczek w Lending Club jest Prosper. Była to jedna z pierwszych platform pożyczkowych typu peer-to-peer i wzrosła do 14 miliardów dolarów pożyczonych od jej powstania w 2005 roku.

Pożyczki mają ustalone trzy- lub pięcioletnie okresy i jedną miesięczną płatność bez kar za przedpłatę. Pożyczki o stałym oprocentowaniu wahają się od 2000 do 40 000 USD.

Proces aplikacyjny jest dość szybki i możesz wybrać ofertę z warunkami, które najbardziej Ci odpowiadają. Po zatwierdzeniu pieniądze trafiają bezpośrednio na Twoje konto za pośrednictwem bezpośredniej wpłaty.

Podsumowanie

W zależności od Twojej zdolności kredytowej i potrzeb finansowych, Lending Club może być doskonałą opcją na niezabezpieczoną pożyczkę osobistą. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli musisz refinansować kredyt z niekorzystnymi stopami procentowymi lub skonsolidować zadłużenie na karcie kredytowej.

Spójrz na poniższy przykład wykorzystania Lending Club do refinansowania karty kredytowej.

Należy pamiętać, że Lending Club nie jest dla każdego. Nawet jeśli możesz kwalifikować się do pożyczki za pośrednictwem ich sieci peer-to-peer, dobrym pomysłem jest przeanalizowanie liczb, aby ustalić, czy ich stawki i warunki spłaty są najlepszą opcją.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Lending Club i czy spełnia on Twoje potrzeby.

Chcesz otrzymać darmowy przewodnik po 31 krokach *?

Zapisz się za darmo. Pobierz mój przewodnik * 31 dni na poprawę swojego życia finansowego, serie powitalne i regularne podsumowanie pięciu rzeczy. Dołącz do ponad 30000 innych obserwujących.

Sukces! Teraz sprawdź pocztę, aby potwierdzić subskrypcję.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy