Czym jest spłata główna pożyczki

17.02.2021
Category: Możesz Użyć

Określeniekwoty głównej kredytu hipotecznego – pieniędzy, które nadal jesteś winien bankowi za dom, może być bardzo korzystne, szczególnie jeśli chcesz spłacić kredyt hipoteczny z wyprzedzeniem. Aby obliczyć pozostałe saldo, wystarczy znać kwotę pożyczki, oprocentowanie pożyczki, długość pożyczki i liczbę miesięcy już spłaconych. Wszystkie te czynniki razem pomogą Ci obliczyć kwotę główną, którą nadal jesteś winien.

Na przykład załóżmy, że łączna kwota pożyczki wynosiła 250000,00 USD z oprocentowaniem 5 000%. Pierwotna pożyczka była udzielona na 30 lat, ale spłacałeś już pożyczkę przez 60 miesięcy. Po spłacie pożyczki przez 60 miesięcy zapłacisz 60 095,07 USD odsetek i tylko 20 428,17 USD na poczet kapitału.Jeśli odejmiesz 20.428,17 $, które zapłaciłeś na poczet kapitału od pierwotnej kwoty pożyczki, pozostanie Ci do spłaty 229.571,83 $.

Zobacz najlepsze dzisiejsze ceny

Spłacaj szybciej swój dom w Los Angeles, refinansując go do 15-letniej stałej stawki o niskim oprocentowaniu

Ile pieniędzy możesz zaoszczędzić? Zablokuj niskie stawki za swój dom w Los Angeles już dziś i oszczędzaj na odsetkach przez wiele lat!

Domyślnie 30-letnie kredyty refinansowe o stałym oprocentowaniu są przedstawione w poniższej tabeli. Filtry umożliwiają zmianę kwoty, czasu trwania lub rodzaju pożyczki.

Zobacz, co się dzieje z Twoim zleceniodawcą

Kiedy kupujesz swój pierwszy dom, możesz doznać szoku, patrząc na swój pierwszy wyciąg z kredytu hipotecznego: prawie nie naruszysz swoich zasad, ponieważ większość płatności będzie dotyczyła odsetek. Nawet jeśli możesz spłacać ponad 1000 USD miesięcznie na spłatę kredytu hipotecznego, tylko 100-200 USD może posłużyć na spłatę salda głównego.

Powodem, dla którego większość twoich wcześniejszych płatności są odsetki, jest to, że za każdą płatność płacisz odsetki od głównego salda, które nadal jesteś winien. Dlatego na początku pożyczki możesz być winien kilkaset tysięcy dolarów i nadal będziesz mieć wysokie odsetki. Z każdą płatnością zmniejszysz saldo zasadnicze, a tym samym wysokość odsetek, które musisz zapłacić. Ponieważ jednak struktura Twojej pożyczki zapewnia równe płatności, oznacza to, że po prostu zmieniasz stosunek, a nie płacisz mniej każdego miesiąca. Z każdą kolejną wypłatą przeznaczasz trochę więcej na zasadę, a trochę mniej na odsetki. Pod koniec okresu pożyczki większość płatności będzie zgodna z zasadą.

Kwota, którą płacisz w zasadzie co miesiąc, zależy od wielu zmiennych, w tym:

 • Kwota pożyczki
 • OprocentowanieDługość kredytuIle miesięcy już spłaciłeś pożyczkęDokładny wzór na określenie spłaty pożyczki to P = L [c (1 + c) ^ n] / [(1 + c) ^ n-1]. P to płatność, a L to wartość pożyczki. Oprocentowanie w okresie wynosi c, an to całkowita liczba spłat w okresie spłaty pożyczki.

  Możesz użyć tego wzoru, aby określić swoją płatność w dowolnym momencie. Następnie odejmij ją od rzeczywistej spłaty kredytu hipotecznego, aby określić zasadę, według której płacisz co miesiąc.

  Oczywiście ta formuła jest dość skomplikowana i nie ma potrzeby jej w ogóle używać. Istnieją dwa inne sposoby zrozumienia podstawowej płatności miesięcznej.

  Po pierwsze, spójrz na swój rachunek. Jeśli otrzymujesz miesięczne zestawienie kredytu hipotecznego, powinno ono zawierać podział spłaty, w tym wysokość kwoty głównej, odsetki i zmienne, takie jak podatki od nieruchomości, prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego i ubezpieczenie domu.

  Drugim jest użycie kalkulatora, takiego jak ten, który jest tutaj oferowany. Pozwala na wprowadzenie kwoty pożyczki, aktualnego oprocentowania, długości pożyczki oraz liczby miesięcy, które już spłaciłeś w pożyczce. Zapewni wtedy szybkie i dokładne wyniki, dzięki czemu będziesz mógł uzyskać jasny obraz swoich głównych płatności każdego miesiąca. Wyniki są wysyłane bezpośrednio do Ciebie e-mailem w ciągu kilku chwil i nie musisz wprowadzać żadnych danych osobowych, aby uzyskać wyniki. Używaj go regularnie, aby dowiedzieć się, na czym dokładnie stoisz ze swoim kredytem hipotecznym.

  Właściciele domów mogą chcieć refinansować, gdy ceny są niskieDziesięcioletnie stopy skarbowe w USA spadły niedawno do rekordowych poziomów w historii z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa, który obniżył nastroje, a inne stopy finansowe spadły w tandemie. Właściciele domów, którzy kupują lub refinansują po dzisiejszych niskich stawkach, mogą skorzystać na niedawnej zmienności kursu.

  Płacisz za dużo za kredyt hipoteczny?

  Dowiedz się, do czego się kwalifikujesz

  Sprawdź swoje możliwości refinansowania u zaufanego pożyczkodawcy.

  Odpowiedz na kilka poniższych pytań i połącz się z pożyczkodawcą, który pomoże Ci refinansować i zaoszczędzić już dziś!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy