Dlaczego ocena zdolności kredytowej jest ważna?

17.02.2021
Category: Oceny Kredytowe

Wysłane przez Grega Johnsona | 2 kwietnia 2018 | Zaktualizowano 21 marca 2020 r. | Wyniki kredytowe, finanse osobiste | 0

Nienawidzę ocen kredytowych.

Cóż, może to nie zdolność kredytowa, której nienawidzę. To sposób, w jaki zwykle o nich myślimy.

Przez lata słyszałem niezliczone rzesze przyjaciół, rodziny i czytelników, którzy wspominali o swojej zdolności kredytowej, jakby chodziło o zarządzanie pieniędzmi „bądź wszystkim, zakończ wszystko. Niektórzy noszą ją jak odznakę honoru, trzymając ją tak, jakby wszyscy inni byli zazdrośni.

„Mój wynik kredytowy to 760, mówią, zachowując się tak, jakbyśmy wszyscy byli zazdrośni o ich ogromne bogactwo postrzegane .

Inni wzdrygają się na myśl o ich wyniku, wierząc, że określa to całe ich finansowe życie. „Mój wynik kredytowy jest w latach pięćdziesiątych – przyznają nieśmiało, przekonani, że nigdy więcej nie będą w stanie znaleźć solidnych podstaw finansowych.

Do nich obu mówię: „Wielka sprawa.

Co to jest ocena kredytowa?

W pewnym momencie wpadliśmy na pomysł, że wyniki kredytowe są największą miarą stabilności finansowej. Doszliśmy do wniosku, że wysoki wynik kredytowy równa się bogactwu, a niski wynik można kojarzyć tylko z biednymi.

Krótko mówiąc, wypaczyliśmy, co właściwie oznacza ocena kredytowa i zapomnieliśmy, co naprawdę mierzy.

Oceny zdolności kredytowej to miernik używany i tworzony przez sektor bankowy w celu określenia, jak dobrze radzisz sobie z zadłużeniem. Banki wykorzystują ten wynik, aby pomóc im określić, czy jesteś godnym kandydatem do otrzymania pożyczki. Chcą wiedzieć, czy jesteś dobrym zakładem i czy mogą na tobie zarobić. Oceny kredytowe to nic więcej, nic mniej.

Teraz mając dobry wynik kredytowej nie musi oznaczać, że jesteś bogaty – tak jak mające niską ocenę kredytową, nie oznacza, że są słabe. Bill Gates mógłby ogłosić bankructwo na podstawie rozdziału 13, co z pewnością zniszczyłoby jego zdolność kredytową… ale to nie znaczy, że jest bankrutem. Nadal posiada mnóstwo pieniędzy i aktywów. Po prostu nie może zapłacić swoich rachunków.

W ten sam sposób Susie Smith może mieć wysoki wynik, ponieważ terminowo reguluje swoje rachunki. Jednak z łatwością mogłaby mieć ujemną wartość netto z powodu wszystkich pieniędzy, które jest winna.

Dodatkowo, ze względu na sposób określania oceny kredytowej, multimilioner może z łatwością mieć niską zdolność kredytową. Czemu? Ponieważ jeśli nie korzystasz z kredytu, cierpi na tym Twoja zdolność kredytowa.

Ponownie, oceny zdolności kredytowej mierzą, jak dobrze radzisz sobie z zadłużeniem. Są to nie przedstawiciel bogactwa człowieka. Zamiast tego wskazują, jak prawdopodobne jest, że pożyczkodawca zarobi na tobie. Kropka.

Jak ustala się punktację kredytową?

Mówiąc o pomiarach, oto krótkie przypomnienie sposobu obliczania zdolności kredytowej :

 • Historia płatności (35% ) – aż 35% Twojej zdolności kredytowej zależy od historii płatności. Tak więc, jeśli miałeś problemy z terminowym płaceniem rachunków, Twój wynik z pewnością ucierpi.
 • Wykorzystanie kredytu (30%) – Wykorzystanie kredytu mierzy ilość używanego kredytu w porównaniu do dostępnej kwoty kredytu. Tak więc, jeśli masz otwarty kredyt w wysokości 10000 USD, saldo w wysokości 3000 USD daje wykorzystanie kredytu w wysokości 30%. Otwarcie lub zamknięcie linii kredytowych może mieć wpływ na tę liczbę. Na potrzeby oceny zdolności kredytowej, im niższe wykorzystanie kredytu, tym lepiej. Długość historii kredytowej (15%) – wierzyciele chcą mieć pewność, że masz historię spłacania pożyczek. Otwarcie starej karty kredytowej, nawet jeśli nigdy jej nie używasz, może pomóc w utrzymaniu dobrej historii kredytowej. Mieszanka kredytów (10%) – Ta część wyniku obejmuje różne rodzaje kredytów, których używasz. Pod uwagę brane są takie rzeczy, jak karty kredytowe, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe i inne. Ostatnia aktywność kredytowa (10%) – w tym przypadku ostatnie wnioski kredytowe są najważniejszym czynnikiem. Kilka ostatnich wniosków może wskazywać na kłopoty finansowe.Na pierwszy rzut oka możesz pomyśleć, że twoja zdolność kredytowa jest miarą twojej kondycji finansowej… i w pewnym sensie tak jest. (Jest to miara prawdopodobieństwa spłaty zadłużenia.) Ale jeśli zagłębisz się nieco głębiej, zdasz sobie sprawę, że w rzeczywistości musisz wykorzystać dług, aby poprawić swój wynik.

  Jeśli jesteś głęboko zadłużony, ale płacisz rachunki na czas, prawdopodobnie uzyskasz całkiem niezłą zdolność kredytową. Jeśli jednak nie używasz kart kredytowych ani nie zaciągasz pożyczek, możesz być miliarderem, ale nadal mieć złą zdolność kredytową.

  A ponieważ wierzymy, że dług jest największą przeszkodą w budowaniu prawdziwego bogactwa i życiu, które pokochasz, czy ocena kredytowa jest naprawdę dobrym miernikiem kondycji finansowej?

  Pod wieloma względami odpowiedź brzmi: nie.

  7 powodów, dla których powinieneś dbać o swoją zdolność kredytową

  Tak więc spędziłem ostatnie 750 słów lub więcej, narzekając na to, dlaczego nie lubię szczególnie ocen kredytowych . Ale jestem też realistą. Czy mi się to podoba, czy nie, oceny zdolności kredytowej pozostaną na zawsze. Dla większości ludzi ważna jest ocena zdolności kredytowej. Dlatego.

  Oceny zdolności kredytowej mają bezpośredni wpływ na zdolność do uzyskania pożyczki. – Słuchaj, absolutnie gardzę długiem i uważam, że powinieneś go unikać za wszelką cenę. Ale, jak wspomniałem wcześniej, jestem realistą. Dla większości ludzi zakup domu bez kredytu jest prawie niemożliwy. Nadal uważam, że za samochody należy płacić gotówką, ale – szczerze mówiąc – wiem, że większość ludzi nie posłucha tej rady. Tak więc w większości przypadków posiadanie dobrej zdolności kredytowej jest niezbędne, aby zaoszczędzić pieniądze na niektórych największych zakupach w życiu.

  Wyniki kredytowe wpływają na stawki ubezpieczenia. – Dobrze czy źle, wiele firm ubezpieczeniowych – szczególnie jeśli chodzi o ubezpieczenie samochodu – wykorzystuje Twoją zdolność kredytową przy ustalaniu stawek. Ubezpieczenie jest wystarczająco drogie. Po co pogarszać sytuację, zaniedbując swoją zdolność kredytową?

  Twój kredyt może wpłynąć na Twoją zdolność do zdobycia niektórych miejsc pracy. – Chociaż twoja zdolność kredytowa nie jest używana bezpośrednio, posiadanie złego kredytu może uniemożliwić ci zdobycie niektórych miejsc pracy. Dotyczy to szczególnie miejsc pracy w sektorze finansowym, ale nie ogranicza się do tej branży.

  Twój kredyt może mieć wpływ na możliwość wynajęcia domu lub mieszkania. – Właściciele używają ograniczonych raportów kredytowych do ciągłego sprawdzania wynajmujących. Jako właściciel, jest to jedno z najlepszych narzędzi, jakie posiadam, aby określić, kto faktycznie zapłaci czynsz. Ponownie, oceny kredytowe nie są używane bezpośrednio; jednak są one dobrym wskaźnikiem tego, czy Twój raport kredytowy zawiera oceny.

  Nagłe spadki zdolności kredytowej mogą wskazywać na kradzież tożsamości. – Monitorowanie zdolności kredytowej to nie tylko dobry pomysł przy zakupie pożyczki. Nagły spadek wyniku może dać Ci wskazówkę, że ktoś używa Twojej tożsamości do otwierania fałszywych kont . Już samo to powinno wystarczyć do zwrócenia uwagi.

  Aby otrzymać najlepsze karty z nagrodami, potrzebujesz dobrego wyniku kredytowego. – Jako entuzjasta nagród za pomocą kart kredytowych, ważne jest dla mnie utrzymywanie dobrego wyniku kredytowego, aby mieć dostęp do najlepszych kart z nagrodami. Najlepsze karty zwykle wymagają wyniku 720 lub wyższego. Moja rodzina wykorzystywała nagrody, aby podróżować po świecie za grosze za dolara, co utrzymuje dobrą zdolność kredytową na szczycie mojej listy priorytetów finansowych.

  Złe oceny kredytowe oznaczają, że nie zajmujesz się biznesem. – Czekaj? Czy nie poświęciłem właśnie większości tego kawałka, mówiąc, że ocena kredytowa nie jest wskaźnikiem siły finansowej? Tak… ale znowu jestem realistą. Większość ludzi nie jest milionerami. Większość ludzi ma mnóstwo długów. W większości przypadków zła ocena kredytowa oznacza, że ​​nie płacisz rachunków. W takim przypadku wykorzystaj swój wynik jako motywację do odwrócenia fortuny i rozpoczęcia zajmowania się biznesem.

  Gdzie mogę uzyskać bezpłatny wynik kredytowy?

  Aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze, możesz monitorować swoją zdolność kredytową za pośrednictwem bezpłatnej platformy, takiej jak Credit Sesame. Używam ich od lat i absolutnie je kocham. Wysyłają comiesięczne aktualizacje mojego wyniku, a ja otrzymuję aktualizacje za każdym razem, gdy nowe konto jest otwierane na moje nazwisko, co pomaga mi wcześnie wykryć wszelkie oznaki kradzieży tożsamości.

  Jeśli Twój wynik nie jest tak wysoki, jak myślisz, że powinien być, przejrzyj rzeczywiste raporty kredytowe, aby znaleźć błędy. Biura sprawozdawczości kredytowej są również zobowiązane do dostarczania bezpłatnej kopii raportu kredytowego co 12 miesięcy, a nawet jeśli Twój wynik jest dobry, nadal ważne jest, aby spojrzeć na te raporty. Możesz poprosić o bezpłatne roczne raporty kredytowe tutaj .

  Końcowe przemyślenia

  Tak, nadal nienawidzę zdolności kredytowej. Tak, prawdopodobnie zawsze będę tego nienawidzić – zwłaszcza sposób, w jaki o tym myślimy. Rozumiem jednak, że monitorowanie zdolności kredytowej jest ważne.

  Utrzymując dobrą zdolność kredytową, będziesz w stanie uzyskać najlepsze oprocentowanie kredytów i ubezpieczeń, potencjalnie oszczędzając tysiące dolarów na przestrzeni lat. Co ważne, jeśli kiedykolwiek się to zdarzy, będziesz w stanie szybko wykryć kradzież tożsamości i powstrzymać ją, zanim wymknie się ona spod kontroli.

  A ponieważ prawie wszędzie można uzyskać bezpłatną zdolność kredytową , warto to zobaczyć.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy