Dlaczego warto rozważyć tytuł magistra finansów [INFOGRAPHIC]

17.02.2021
Category: Decyzje Finansowe

Czy jesteś zainteresowany uzyskaniem tytułu magistra finansów?

W Johnson & Wales University College of Online Education oferujemy 100-procentowy tytuł magistra finansów online, który może być wyjątkową inwestycją w Twoją karierę. Dzisiejsze firmy są zainteresowane zatrudnianiem pracowników, którzy mają wysoki poziom wykształcenia, dogłębną wiedzę w tej dziedzinie oraz przyszłościowo myślącą, innowacyjną umiejętność pomagającą firmie w rozwoju. Wiele osób uzyskuje tytuł licencjata w dziedzinie finansów, a następnie rozpoczyna pracę w tej dziedzinie. Ale czy wiesz, że ukończenie studiów magisterskich może zapewnić korzyści, które pomogą Ci wyróżnić się na tle rówieśników?

Oto niektóre z korzyści płynących z uzyskania tytułu magistra w dziedzinie finansów:

Pracodawcy doceniają Twój zaawansowany stopień naukowy

Według Rady ds. Rekrutacji Absolwentów w 2016 r. „Firmy nadal wykazują wysoki poziom popytu na zatrudnienie absolwentów szkół biznesu. Krótko mówiąc, pracodawcy są bardziej skłonni do obsadzania stanowiska kandydatem z tytułem magistra niż kandydatem, który nie uzyskał stopnia zaawansowanego.

Dlaczego pracodawcy chcą zatrudniać osoby z wyższym wykształceniem w dzisiejszym sektorze finansowym? Powodów jest wiele.

 • Osoby z tytułem magistra są nie tylko kompetentne, ale mają też nowocześniejsze, niedawne wykształcenie, które mogą przynieść korzyści ich firmie.
 • Osoby z wyższym poziomem wykształcenia mają więcej umiejętności przywódczych i menedżerskich, które są kluczowymi czynnikami w dzisiejszym zróżnicowanym miejscu pracy.Większość z tytułem magistra ma zarówno zaawansowane wykształcenie, jak i doświadczenie zawodowe, co jest ważną kwalifikacją dla wielu firm.Rynek jest mniej nasycony

  Podczas gdy MBA jest znacznie bardziej uogólniony, magister finansów będzie znacznie bardziej ukierunkowany na finansowe aspekty biznesu. Kursy obejmują matematykę, teorię finansową, finanse ilościowe, rynki, sprawozdawczość finansową, inwestycje, analizę finansową i wycenę. Zamiast trenować w różnych dziedzinach, opanowanie finansów pozwala na skupienie się na wąskim zakresie, który wyróżni Cię z tłumu.

  Istnieje wiele możliwości zatrudnienia w branży finansowej, co daje wiele możliwości dla specjalizacji finansowej. To znacznie mniej nasycony rynek pracy niż oferty na studia MBA. Wyróżniając się jako profesjonalista finansowy ze specjalizacją w dziedzinie finansów, wyróżnisz się z tłumu. Stopień finansowy jest zwykle trudniejszy do osiągnięcia niż MBA i świadczy o twoim przywiązaniu do liczb.

  Według BLS perspektywy zatrudnienia ekspertów finansowych są dobre. Oczekuje się, że w ciągu najbliższych 10 lat stopa zatrudnienia w finansach wzrośnie nieco szybciej niż wynosi średnio 5%. Dotyczy to analityków finansowych i inwestycyjnych, specjalistów od ryzyka finansowego i nie tylko. Oczekuje się, że specjaliści finansowi będą rosnąć w tempie około 4% w ciągu najbliższych 10 lat. BLS zauważa: „Oczekuje się, że rosnąca gama produktów finansowych i potrzeba dogłębnej znajomości regionów geograficznych doprowadzą do silnego wzrostu zatrudnienia.

  Finanse nie są tak powszechne na ścieżce kariery ze względu na dwoistą naturę wymagań. Finansiści muszą umieć posługiwać się liczbami, a jednocześnie dobrze się komunikować. Musisz być graczem zespołowym i umieć prowadzić przyjacielskie rozmowy z różnymi profesjonalistami, zarówno w biurze, jak i poza nim. Dyrektorzy finansowi i stratedzy muszą być dyplomatyczni, zajmując się celami biznesowymi i określając ścieżki finansowe.

  Możliwości są nieograniczone.

  Wiele osób zastanawia się nad możliwościami rozwoju kariery, jakie może zapewnić tytuł magistra. Osoby z tytułem magistra mogą kwalifikować się do:

  • Starszy Analityk Finansowy
  • Bankier komercyjny lub inwestycyjnyKontroler finansowy lub dyrektorDyrektor finansowyMenedżer ds. Finansowania nieruchomościMenedżer ds. Finansowania ubezpieczeńRole kierownicze w dowolnym dziale finansowymZ tytułem magistra w dziedzinie finansów Twoje CV jest bardziej imponujące dla pracodawców i daje im lepszy powód, aby zatrudnić Cię w stosunku do innych kandydatów. Pomaga również w promocjach w tej samej firmie.

   Kliknij aby rozszerzyć:

   Będziesz miał przewagę.

   Będziesz lepiej kwalifikować się na stanowiska wymagające umiejętności zarządzania lub przywództwa. Będziesz mógł skoncentrować swoją edukację na konkretnym temacie, który Cię interesuje, dzięki czemu będziesz idealnym kandydatem na stanowiska w tej dziedzinie. Będziesz mieć większe poczucie uznania i spełnienia, ponieważ podjąłeś ten zaawansowany stopień.

   Większość tytułów magisterskich z zakresu finansów można ukończyć w mniej niż dwa lata i są one dostępne w elastycznych harmonogramach, aby zachęcić zapracowanych specjalistów pracujących w tej dziedzinie do ukończenia zajęć. Dla tych, którzy przewidują postęp w tej dziedzinie, kontynuacja edukacji jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych decyzji, jakie możesz podjąć.

   Prosta droga do przywództwa

   Jako specjalista ds. Finansów prawdopodobnie będziesz pracować bezpośrednio z liderami w firmie. Nie tylko będziesz miał prosty strzał na szczyt, ale również specjaliści finansowi współpracują z decydentami spoza firmy. Możesz współpracować z agencjami rządowymi, bankami, członkami zarządu, akcjonariuszami, innymi firmami, dostawcami i nie tylko.

   Jeśli jesteś zainteresowany awansowaniem w szeregach, będziesz chciał mieć stopień, który wspiera Twoją ścieżkę kariery. Tytuł magistra to ważny punkt wyjścia. Ale MBA może być trochę niejasne. To nie pokazuje twojego prawdziwego skupienia. Tytuł magistra finansów (lub MF) jest znacznie bardziej bezpośredni. Firmy, które Cię zatrudniają, będą wiedzieć, gdzie planujesz pracować i do jakich prac się kwalifikujesz. Samo MF pokaże, że masz kwalifikacje w zakresie strategii finansowych i jesteś poświęcony niszowemu aspektowi świata biznesu.

   Kolejna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę: większość miejsc pracy w finansach oferuje wysokie wynagrodzenia.

   • Osobisty doradca finansowy dla firm i przedsiębiorstw zarabia średnio 85150 USD, a doradcy finansowi, którzy realizują kontrakty towarowe, papiery wartościowe i obsługują inwestycje finansowe średnio 95.540 USD
   • Menedżerowie ds. Finansów zajmujący się usługami naukowymi, technicznymi lub profesjonalnymi zazwyczaj zarabiają średnio 152 810 USD, podczas gdy specjaliści ds. Produkcji w tej dziedzinie zarabiają średnio 130 900 USD. Menedżerowie finansowi w rządzie pracują średnio 114 250 dolarów.Federalny egzaminator finansowy zarabia około 121 060 $, a specjaliści zajmujący się pośrednictwem kredytowym zarabiają około 3,839Dyrektor finansowy (dyrektor finansowy) i inni dyrektorzy zarządzający zarabiają około 184 460 USD.Twój głos będzie miał wpływ

    Chcesz mieć znaczenie dla swojej firmy? Większość ludzi chce mieć poczucie, że ich wkład jest ważny. Jako specjalista ds. Finansów z tytułem magistra w dziedzinie finansów będziesz miał poważny wpływ na firmę. Jesteś detektywem – oceniasz aktualne szczegóły i szukasz słabych punktów. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, firmy martwią się o swoje finanse i podejmują rozsądne decyzje finansowe.

    Firmy wkładają wiele wysiłku w swoją nazwę, reputację, produkt i klientów, ale najważniejsze jest dolar. Jeśli Twoja firma nie może zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, zbankrutuje. Jeśli firma wydaje pieniądze słabo lub nie ma odpowiedniego przepływu gotówki, zbankrutuje. Jesteś profesjonalistą, który pomaga wdrażać te strategie i zapewnia, że ​​firma pozostaje w możliwie najlepszej kondycji finansowej.

    Istnieje krytyczna potrzeba, aby przychodzący specjaliści finansowi byli przygotowani do szybszego wchłaniania i analizowania danych w celu zwiększenia elastyczności. Według CFO.com, dyrektorzy finansowi będą pełnić role, które są bardziej operacyjne i oczekuje się, że będą ekspertami w zakresie zgodności. Niektóre firmy poszukują swoich ekspertów finansowych, którzy zastąpią ich stanowiska dyrektora operacyjnego, aby wykonywać bardziej efektywną pracę przy strategicznych wydatkach i zarządzaniu budżetem.

    Większość profesjonalistów szuka pracy, która oferuje satysfakcjonujące doświadczenie wykraczające poza samą wypłatę. Bycie na szanowanej pozycji, w której ludzie słuchają twoich rad, przyniesie korzyść w postaci poczucia wartości w tym, co robisz. Dzięki MF możesz pomóc firmom w poruszaniu się po wzburzonych wodach finansów i określeniu najlepszego sposobu na zbudowanie silniejszej firmy na jutro.

    Johnson & Wales University oferuje online tytuł Master of Science – Finance i Master of Business Administration – Finance. Aby uzyskać więcej informacji, wypełnij formularz żądania informacji lub zadzwoń pod numer 855-JWU-1881.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy