Dzielenie bitcoinów: jak odebrać swoją gotówkę Bitcoin z portfela sprzętowego

17.02.2021
Category: Uzyskać Dostęp

Oto krótki przewodnik dla osób, które chcą wyodrębnić walutę Bitcoin Cash (BCH) z portfela sprzętowego, takiego jak urządzenie Ledger Nano lub Trezor.

Wydobywanie gotówki Bitcoin z portfeli sprzętowych

W zeszłym tygodniu blockchain Bitcoin podzielił się na dwie gałęzie, z których jedna utworzyła nową sieć o nazwie Bitcoin Cash (BCH). Oznacza to, że każdy, kto posiadał bitcoiny przed forkiem, posiada teraz taką samą liczbę tokenów BCH. Przed podziałem wiele osób trzymało swoje bitcoiny na klientach nieprzechowalnych, takich jak portfele sprzętowe. W tej chwili wiele portfeli mobilnych nie udostępniło jeszcze narzędzi do wyodrębniania BCH. Istnieje kilka sposobów na podzielenie tego typu portfeli i poradników online, podając podstawowe kroki.

Wiele osób uważało, że jedną z najbezpieczniejszych metod zabezpieczenia swoich zasobów w kryptowalutach podczas hard forka było użycie portfela sprzętowego. Każdy większy producent zapewniał klientom, że zarówno ich zasoby BTC, jak i BCH będą doskonale zabezpieczone. Teraz, zanim zaczniesz, upewnij się, że masz dostępną frazę wyjściową i czujesz się w 100% komfortowo z całym procesem dzielenia.

Księga głównaPortfel Ledger udostępnił swoje narzędzie do dzielenia monet dzień przed widelcem 1 sierpnia, które obsługuje takie funkcje, jak wysyłanie, odbieranie i przechowywanie waluty BCH. Aby podzielić bitcoiny na BCH za pomocą Ledger Nano S, użytkownicy muszą pobrać najnowsze oprogramowanie (1.3.1). Podczas instalowania oprogramowania układowego użytkownicy powinni zrozumieć, że aktualizacja Ledgera wyczyści całe urządzenie i konieczne jest posiadanie pod ręką frazy kopii zapasowej / seedu.

Najpierw przejdź do interfejsu portfela Ledger i pobierz menedżera aplikacji. Umożliwi to zainstalowanie najnowszego oprogramowania i dodanie waluty BCH do urządzenia. Po kliknięciu aktualizacji oprogramowania sprzętowego połącz się z Nano S, wprowadź kod PIN i udaj się do deski rozdzielczej. W sekcji menedżera aplikacji wybierz „oprogramowanie i rozpocznij instalację. Po ukończeniu oprogramowania Ledger możesz ustawić ten sam lub nowy pin i wybrać „przywróć konfigurację prawym przyciskiem na Nano. Urządzenie poprosi Cię następnie o wpisanie frazy początkowej i postępując zgodnie z tą procedurą, ponownie uzyskasz dostęp do swoich bitcoinów oraz możliwość dostępu do portfela gotówkowego bitcoin.

Przejdź ponownie do menedżera aplikacji i pobierz wszystkie posiadane waluty, w tym aplikację Bitcoin Cash. Otwierając „Portfel Bitcoin na stronie Ledger Nano, zapyta, czy chcesz uzyskać dostęp do portfela BTC lub BCH. Użytkownicy mogą zarządzać swoim BCH na tym samym koncie, ale mogą również podzielić go na oddzielny portfel BCH, aby nie był powiązany z kontem głównym.

Aby zapewnić maksymalną prywatność, ludzie uważają, że najlepszą metodą jest wybranie opcji „podziel. Jeśli wybrana jest opcja „główna, użytkownicy nie muszą wysyłać swoich BCH na oddzielny adres. W portfelu gotówkowym bitcoin wybierz adres odbiorcy i skopiuj go do schowka. Następnie chcesz uzyskać dostęp do zakładki „ustawienia, wybierz zakładkę „główna, a następnie opcję „gotówka bitcoin. Przejdź do sekcji „wyślij i wprowadź adres BCH skopiowany do schowka i wyślij BCH na adres podziału. Po tym kroku wybierz się na spacer lub bądź zajęty przez około godzinę, aż transakcja zostanie potwierdzona w łańcuchu BCH. Jedyną skargą, jaką miałem do Ledgera, jest to, że zakładki wysyłania i odbierania w portfelu Bitcoin Cash wciąż mówią tylko „ Bitcoin ”, co może być mylące.

TrezorTrezor wypuścił swoje narzędzie BCH 1 sierpnia, ale miał pewne trudności i został ponownie uruchomiony 3 sierpnia. Aby uzyskać dostęp do gotówki bitcoin za pomocą urządzenia Trezor, użytkownicy muszą przejść do portfela beta firmy . Na stronie startowej portfela beta podłącz swoje urządzenie i wprowadź swój kod PIN, a zobaczysz dostępną aktualizację oprogramowania sprzętowego (1.5.1). Pobieranie nowego oprogramowania układowego Trezora nie wymaga czyszczenia urządzenia, ale zawsze powinieneś mieć pod ręką frazę początkową podczas aktualizacji dowolnego oprogramowania układowego Trezora.

Po zakończeniu tworzenia oprogramowania będziesz mieć dostęp do interfejsu portfela gotówkowego bitcoin. Przejdź do sekcji 'odbierz’ portfele i skopiuj nowy adres z portfela BCH do schowka. Jeśli jeszcze nie podzieliłeś swoich monet za pomocą tego narzędzia, musiałbyś przejść do strony narzędzia i „odebrać swój BCH. Kiedy przejdziesz do strony narzędzia do dzielenia monet, możesz odebrać swój BCH ze środków pozostawionych na kontach przed forkiem. Wklej adres BCH w sekcji „wyślij (możesz też użyć innego portfela BCH lub wysłać środki na giełdę) i wyślij monety na skopiowany adres.

Po tym kroku w portfelu zobaczysz swoją niepotwierdzoną transakcję BCH i będziesz musiał poczekać na potwierdzenie transakcji w następnym bloku. Jedynym minusem wydobycia Trezora jest to, że musisz osobno podzielić lub „odebrać swoje monety.

Jak wspomniano powyżej, nie musisz przechowywać swojego BCH na urządzeniu Ledger lub Trezor i możesz przekazać je na wymianę. Co więcej, możesz pobrać portfel Bitcoin ABC, Classic, Unlimited i Electron Cash, aby również przechowywać gotówkę bitcoin. Proces ekstrakcji przy użyciu zarówno portfela sprzętowego Trezor, jak i Ledger jest stosunkowo prosty, ale zajmuje trochę czasu. Co więcej, inne portfele sprzętowe, takie jak Keepkey i Bitbox, również wydały instrukcje ekstrakcji, które oferują podobne metody dzielenia.

Oficjalny przewodnik dotyczący ekstrakcji BCH Trezora można znaleźć tutaj , a opis przejścia Ledgera można znaleźć tutaj .

Czy wyciągnąłeś już Bitcoin Cash z portfela sprzętowego? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej.

Zastrzeżenie: artykuły redakcyjne dotyczące przewodników są przeznaczone wyłącznie do celów informacyjnych. Istnieje wiele zagrożeń bezpieczeństwa i metod, które ostatecznie są określane na podstawie decyzji użytkownika. W recenzjach i przewodnikach opisano różne kroki, a niektóre z nich są opcjonalne. Ani Bitcoin.com, ani autor nie są odpowiedzialni za jakiekolwiek straty, błędy, pominięte kroki lub niepodjęte środki bezpieczeństwa, ponieważ ostateczny proces podejmowania decyzji o wykonaniu którejkolwiek z tych rzeczy należy wyłącznie do odpowiedzialności czytelnika. Na wszelki wypadek zawsze odsyłaj przewodniki do innych poradników znalezionych w Internecie.

Obrazy przez Shutterstock oraz interfejsy Ledger Wallet i Trezor.

Show the world how cutting-edge you are with a bitcoin T-shirt, hoodie, bag, key-ring, even a Trezor hardware wallet. Shipping all over the world, quality merchandise and, of course, a payment system that makes people say wow!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy