Gdzie robić zakupy online i płacić za pomocą sprawdzania numerów kont

17.02.2021
Category: Imię I Nazwisko

Ujawnienie: FQF jest obsługiwany przez czytnik. Kiedy kupujesz / rezerwujesz / rejestrujesz się przez link, możemy otrzymać prowizję. Zasady redakcyjne

Krótka odpowiedź: Chociaż opcja kupowania online i płacenia numerami kont czekowych staje się coraz mniej powszechna, nadal jest to możliwe za pośrednictwem Amazon, Google Express i Microsoft Store. PayPal umożliwia również korzystanie z konta czekowego do płacenia w różnych sklepach. Dodatkowo możesz użyć konta czekowego, aby kupić karty podarunkowe od Amazon, CardCash i swojego banku. Poniżej znajduje się więcej informacji na temat dokonywania zakupów online przy użyciu numerów kont rozliczeniowych.

Spis treści

Gdzie znaleźć numer konta rozliczeniowego

Zanim będziesz mógł robić zakupy przy użyciu numerów kont czekowych, musisz je znaleźć. Podczas gdy kontrola fizyczna jest dobrym pierwszym miejscem do wyszukania numeru konta i numeru konta, są też inne miejsca, w których można znaleźć te informacje. Będziesz potrzebować zarówno numeru rozliczeniowego, który identyfikuje Twój bank, jak i numeru konta, który identyfikuje Twoje konto.

Jeśli obawiasz się ryzyka związanego z wprowadzeniem numerów kont czekowych online, w naszym artykule wyjaśniono, co ktoś może zrobić z Twoim numerem konta czekowego.

Należy zauważyć, że ze względów bezpieczeństwa większość banków nie przekazuje numerów rachunków czekowych telefonicznie ani pocztą elektroniczną. Ponadto numery na odcinkach wpłaty nie są numerami rachunków czekowych; służą do wewnętrznego przetwarzania. Poniżej podajemy najlepsze opcje dostępu do numerów rachunków czekowych.

 • Na czeku: Jeśli masz pod ręką czek, spójrz na trzy grupy liczb w lewym dolnym rogu. Grupa numerów po lewej stronie to Twój numer rozliczeniowy. Następna grupa liczb to numer Twojego rachunku rozliczeniowego. Grupa liczb z prawej strony to numer czeku.
 • Wyciąg miesięczny: numery rachunków czekowych będą prawdopodobnie drukowane u góry miesięcznych wyciągów, niezależnie od tego, czy otrzymujesz wyciągi pocztą, czy przez Internet. Online : jeśli jesteś zarejestrowany w bankowości internetowej, zwykle możesz znaleźć numer banku i numer konta wraz z innymi informacjami o koncie. Często znajduje się u góry strony konta. Jeśli nie, możesz to uzyskać, przeglądając e-oświadczenie; po prostu wybierz dowolny miesiąc. W lokalnym oddziale: Jeśli żadna z powyższych opcji nie zadziała, być może będziesz musiał udać się do banku, aby poprosić o pomoc. Po prostu upewnij się, że masz dowód osobisty.Uwaga: jeśli szybko znalazłeś numer konta, ale nadal potrzebujesz numeru rozliczeniowego, po prostu wygoogluj numer rozliczeniowy swojego banku (może być potrzebny kod pocztowy i / lub adres).

  Sklepy detaliczne online, które akceptują sprawdzanie numerów kont jako płatności

  Wraz z rozwojem cyfrowych metod płatności, niewiele sklepów internetowych akceptuje numery kont czekowych jako płatności. Jednak miejsca, które akceptują konta czekowe, często prowadzą sprzedaż od różnych sprzedawców detalicznych i zewnętrznych. Poniżej podajemy listę witryn, które akceptują rachunki czekowe jako płatność, a także sposoby płatności za pomocą konta czekowego na każdym z nich.

  AmazonkaPłacenie za pomocą numeru konta czekowego jest proste na Amazon. Możesz dodać rachunek bieżący na etapie wysyłki i płatności w procesie realizacji zamówienia. Musisz wpisać numer swojej trasy i konta, a także imię i nazwisko, adres i numer prawa jazdy właściciela konta bankowego. Konto musi być osobistym kontem czekowym (tj. Nie może być kontem firmowym ani kontem oszczędnościowym) i znajdować się w oddziale w USA

  Jeśli jesteś członkiem Prime, możesz również użyć swojego konta czekowego, aby zapłacić za Amazon Fresh, usługę dostawy zakupów Amazon. Więcej informacji znajdziesz na stronie pomocy i obsługi klienta Amazon.

  Google ExpressUsługa dostawy Google nazywa się Google Express. Za pomocą Google Express możesz zamawiać w dziesiątkach sklepów. Dostawa jest dostępna na terenie całych kontynentalnych Stanów Zjednoczonych. Podczas składania zamówienia wybierasz dzień dostawy, a Google lub sklep, w którym kupujesz, organizuje wysyłkę. Możesz zapłacić czekiem w Google Express, przechodząc do Portfela Google i łącząc konto rozliczeniowe. Aby połączyć swoje konto czekowe, wprowadź swoje imię i nazwisko, numer rozliczeniowy i numer konta, tak jak widnieją na czeku.

  Więcej informacji o Google Express znajdziesz na stronie Google Express – informacje, a o Portfelu Google na stronie Centrum pomocy Portfela Google.

  Sklep MicrosoftSklep Microsoft Store – który sprzedaje oprogramowanie biurowe, komputery, tablety, urządzenia do gier i nie tylko – akceptuje rachunki czekowe jako płatność. Aby robić zakupy przy użyciu konta czekowego, zaloguj się na swoje konto Microsoft i wybierz „Opcje płatności na karcie „Płatności i rozliczenia. Następnie kliknij przycisk „Dodaj opcję płatności i wybierz „Konto bankowe. Musisz podać swoje imię i nazwisko, numer konta, numer rozliczeniowy i adres.

  Więcej informacji na temat metod płatności w sklepie Microsoft Store można znaleźć w witrynie pomocy technicznej firmy Microsoft.

  Zakupy z kontem czekowym przez PayPal

  Jeśli chcesz robić zakupy online bez korzystania z karty debetowej lub kredytowej, najczęściej akceptowaną alternatywą jest PayPal. Możesz zarejestrować się na stronie rejestracji PayPal. Rejestracja w systemie PayPal jest bezpłatna, a wypełnienie podstawowych informacji potrzebnych do utworzenia konta zajmuje tylko kilka minut. Po dołączeniu możesz wybrać opcję „Kupuj przez PayPal. U dołu tej strony znajduje się link „Połącz konto bankowe. Kliknij to, aby wypełnić informacje o koncie czekowym i pozwól PayPal zweryfikować Twoje konto w celu zakończenia procesu.

  Jeśli masz już konto PayPal, ale nie masz powiązanego konta bankowego, po prostu przejdź do „Mój portfel. Dostępna będzie opcja dodania konta bankowego w lewej części strony.

  Gdzie kupić karty podarunkowe za pomocą konta czekowego

  Ponieważ nie ma wielu sklepów akceptujących numery kont czekowych jako płatności, inną alternatywą są internetowe karty podarunkowe. Możesz używać numerów swojego konta czekowego do kupowania kart podarunkowych dla sprzedawców zewnętrznych na poniższych stronach internetowych. Następnie możesz użyć karty podarunkowej do robienia zakupów online, zazwyczaj w dowolnej witrynie obsługującej przedpłacone / bankowe karty kredytowe lub, jeśli karta podarunkowa jest przeznaczona dla konkretnego sklepu, w witrynie tego sklepu.

  AmazonkaJak wspomniano powyżej, możesz płacić swoim kontem rozliczeniowym na Amazon, dodając informacje o swoim koncie czekowym przy kasie. Amazon sprzedaje różne karty podarunkowe, w tym karty podarunkowe Visa, których można używać wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Visa, a także wiele kart podarunkowych innych firm. Karty upominkowe Visa są objęte niewielką opłatą za obsługę, ale wiele kart podarunkowych sklepowych nie wiąże się z dodatkową opłatą i kosztuje tylko wartość nominalną plus koszty wysyłki, jeśli dotyczy.

  CardCashNa CardCash.com możesz kupić różne karty podarunkowe po obniżonej cenie. Najpierw utwórz konto w witrynie CardCash, a następnie przejdź do ustawień konta, klikając przycisk w prawym górnym rogu. Przewiń w dół do „Moje konta bankowe i wybierz „Dodaj konto na następnej stronie. Następnie wystarczy wpisać numer banku i numer konta. Masz możliwość zakupu internetowej karty podarunkowej, która jest dostarczana pocztą e-mail, lub fizycznej karty podarunkowej, która zostanie wysłana bezpłatnie za pośrednictwem usługi USPS. Karty upominkowe online są zwykle dostarczane na Twój adres e-mail w ciągu 24 godzin od zakupu.

  Twój Bank of ChoiceKarty podarunkowe Visa można kupić w wielu bankach. Sprawdź stronę internetową lub zadzwoń do obsługi klienta banku, w którym prowadzisz konto czekowe, aby zobaczyć, jak i gdzie możesz kupić od nich karty podarunkowe. Większość banków obciąży Twoje konto kwotą około 4 USD. Twoja karta zostanie Ci przekazana przy zakupie, jeśli kupisz ją w banku. Jeśli Twój bank ma możliwość kupowania kart podarunkowych w swojej witrynie internetowej, pamiętaj, czy kupujesz kartę podarunkową online, czy fizyczną.

  W podsumowaniu

  Chociaż znalezienie miejsca do robienia zakupów online za pomocą samego konta czekowego może być nieco trudne, jest to możliwe dzięki Amazon, Google Express i Microsoft Store. Alternatywnie możesz założyć konto PayPal, aby pośrednio korzystać z konta czekowego w wielu innych sklepach internetowych lub kupić kartę podarunkową do sklepu, w którym chcesz robić zakupy, w Amazon, CardCash lub w banku.

  Jeśli nadal szukasz więcej opcji, zapoznaj się z naszym powiązanym artykułem o sklepach, które akceptują e-czeki lub osobiste czeki online. Możesz również zobaczyć, gdzie można wydrukować czek tego samego dnia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy