Gdzie zainwestować, aby wygrać Trump 2020 lub Biden

17.02.2021
Category: Mogą Zostać

Jeśli uważasz, że Biden to ma, tutaj musisz zainwestować. Ale jeśli myślisz, że Trump jedzie. [+], aby wywołać kolejne zdenerwowanie, to tutaj RBC Capital Markets i UBS uważają, że powinieneś zainwestować tutaj i za granicą.

Inwestorzy zawsze muszą wyprzedzać konkurencję. W tej chwili stado ustawia się w kolejce, podążając za psem alfa. Czy to Biden? Czy to Trump?

Zapomnij o handlu złotem i bitcoinami w przypadku słabego dolara, zawyżonych cen technologii i kilku akcji spółek farmaceutycznych. Oto, co obecnie rozważają niektóre domy inwestycyjne, przygotowując się do wygranej Trumpa lub Bidena.

Panie i panowie, obstawiajcie.

Od listopadowych wyborów prezydenckich w USA dzieli nas mniej niż 100 dni. Przychodzi szybko. Prezydent Donald Trump wciąż w każdym sondażu jest za byłym VEEP i praktycznie przez całe życie politykiem Joe Bidenem.

Według PredictIt na rynkach zakładów Biden ma przyzwoite 60% szans na pokonanie Trumpa. To może się szybko zmienić.

Prezydent Trump ma rzekomo zaległości w sondażach na Florydzie, stan Trump musi wygrać, jeśli ma zostać ponownie wybrany. Żaden republikański urzędnik nigdy nie został ponownie wybrany przez utratę Florydy.

Biorąc pod uwagę wyraźny kontrast między platformami politycznymi obu stron, zdecydowany zwrot w kierunku którejkolwiek ze stron miałby wpływ na szereg sektorów, od energii i finansów po technologię i opiekę zdrowotną.

House przepuszcza rachunek za bodźce w wysokości 2,2 biliona dolarów, ale to nie oznacza 1200 dolarów czeków i więcej zasiłków dla bezrobotnych jest w drodzeAktualizacja bodźca: po raporcie Lackluster Jobs i bombshell Trump Covid-19, Pelosi sygnalizuje, że umowa jest nadal możliwaAktualizacja bodźca: Mnuchin mówi, że następny rachunek obejmujący 1200 $ czeków „ Jeśli jest umowa ”, oferuje Pelosi 1,6 biliona dolarówCo ważniejsze, wpłynęłoby to również na stosunki z Chinami, przy czym Biden byłby postrzegany jako zakończenie wojny handlowej, przynajmniej w zakresie eskalacji ceł. Pod Bidenem prawdopodobnie nie będzie drugiej fazy.

Ktokolwiek to wygra, będzie miał efekt falowania „daleko poza same Stany Zjednoczone – mówi Mark Haefele, dyrektor ds. Informatyki w UBS. „Widzimy poważne konsekwencje dla aktywów europejskich – zauważa, szczególnie je wyróżniając.

Przyjrzyjmy się, jakie sektory poradzą sobie najlepiej u potencjalnych zwycięzców.

Wystarczająco łatwe. Jest tylko dwóch.

Biden klęka. (Zdjęcie: Spencer Platt / Getty Images)

To jest Biden!

Pod koniec lipca analitycy RBC US Equity Research przyjrzeli się, które branże najlepiej pasowałyby do wygranej Bidena i demokratycznej akcji Kongresu. Ogólnie rzecz biorąc, okazało się, że zwycięstwo Bidena i towarzysząca temu niebieska fala były albo niedźwiedzi, albo bardzo niedźwiedzi dla 58% branż, które obejmowały.

Czy to jest jeden z powodów, dla których złoto rośnie?

Niekoniecznie, ponieważ zagraniczni inwestorzy ostatnio sprzedawali akcje, co zwykle prowadzi do słabego dolara.

Inwestorzy z pewnością mogą zarobić pieniądze za prezydentury Bidena.

W ujęciu sektorowym analitycy RBCs postrzegają Biden jako pozytywny wynik dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej, neutralny wynik dla REIT, sektora usług komunikacyjnych, podstawowych produktów konsumenckich oraz mieszany wynik dla opieki zdrowotnej i towarów przemysłowych / przemysłowych. Istnieje również nieco niedźwiedzi wynik dla technologii, wierz lub nie, biorąc pod uwagę, że hotshoty z Doliny Krzemowej uwielbiają Bidena. I zdecydowanie niedźwiedzi wynik dla ropy, gazu i finansów.

Częścią poradnika Biden dla inwestorów jest skupienie się na defensywnych i świeckich sektorach zorientowanych na wzrost oraz odchylenie się od sektorów cyklicznych i zorientowanych na wartość, napisali we wtorek analitycy RBC pod przewodnictwem Lori Calvasiny.

Do tej pory technologia, usługi uznaniowe dla konsumentów, usługi komunikacyjne i opieka zdrowotna były pozytywnie skorelowane z trendami na rynku zakładów Biden, podczas gdy finanse, przemysł oraz ropa i gaz były najbardziej odwrotnie skorelowane.

Te korelacje generalnie potwierdzają podstawową ideę, że defensywny i świecki wzrost wypadnie dobrze pod rządami Bidena, podczas gdy akcje cykliczne zorientowane na wartość nie.

„Akcje zaczęły handlować zgodnie z oczekiwaniami wygranej Bidena, mówi Calvasina. „Możliwe, że rynek zmienia zdanie na temat Trumpa jako lepszego wyniku. Na razie pomijamy tę teorię. Jest to sprzeczne z naszą lipcową ankietą analityków i naszą czerwcową ankietą wśród inwestorów – mówi, dodając, że wzrostem na giełdzie są akcje FANG, Tesla TSLA i big pharma.

Zarówno technologia, jak i Biden skorzystały na pogarszających się trendach wirusów.

Ale Wall Street ponownie oceni Bidena, gdy zbliżają się wybory, podobnie jak elektorat.

Do tego czasu RBC spodziewa się poprawy trendów wirusowych, co będzie korzystne dla Trumpa.

Wszystkie sondaże sugerują, że szanse Trumpa spadły z powodu jego postrzeganego niewłaściwego postępowania z pandemią. Ponieważ nowe przypadki wymagają mniejszej liczby hospitalizacji, dzięki chorobie młodszych ludzi i lepszym terapiom, niektóre stany będące polem bitwy, w których wyniki ankiet Bidena ulegają poprawie, mogą zostać wycofane jesienią, gdy będzie to miało znaczenie.

Trump, wciąż walczący ze złym PR o koronawirusa. Czy osoby niezależne są wyczerpane stałą. [+] szum wokół jego prezydentury? (Zdjęcie: JIM WATSON / AFP via Getty Images)

AFP przez Getty Images

To jest atut!

Zwycięstwo Trumpa oznacza eskalację napięć z Chinami, więc zdecydowanie skorzystaj z chińskich akcji A. Surowce mogą również spadać, gdy Chiny odwrócą się od kupowania amerykańskich towarów rolnych. Amerykańscy rolnicy mogą nie być w stanie oddać tego towaru i będą musieli wymyślić nowe rynki, na których będą sprzedawać, na przykład producenci białek z planety, który wciąż jest niewielkim rynkiem w porównaniu z gigantem, jakim są Chiny.

„Kandydatura prezydenta Trumpa była w dużej mierze postrzegana jako przyjazna korporacjom, w tym niższe podatki i dążenie do deregulacji – mówi Jason Pride, dyrektor ds. IT ds. Prywatnego majątku w Glenmede. Jednak platforma Bidena wezwała do podniesienia stawek podatku od osób prawnych i płacy minimalnej, co może wywierać presję na marże zysku, szczególnie w przypadku przedsiębiorstw, które nie są w stanie ustanowić podstawy opodatkowania w Irlandii lub na Kajmanach.

Trump jest przeszkodą dla międzynarodowych koncernów, które czerpią największe zyski z Chin i offshoringu, a także przeciwnikiem dla małych i średnich producentów, którzy wchodzą w skład indeksu Russell 2000. Większa gra na Trumpie w 2020 roku nie różni się zbytnio od gry na Trumpie w 2016. IWM iShares Russell 2000 (IWM) powinien wygrać pod rządami Trumpa.

Co się dzieje w niebieskiej fali?

Obraz niebieskiej fali dla rynków.

Jeśli Demokraci ogarną obie izby Kongresu, a Trump wygra, to poszukaj ich, aby natychmiast przystąpili do oskarżenia. Niektórzy republikanie połknęliby przynętę i powiedzieliby „wystarczy – pomyślałby Mitt Romney – i zagłosowaliby za oskarżeniem z jakichkolwiek powodów, które Demokraci wymyślili w Izbie Reprezentantów.

Ale jeśli Demokraci przejmą władzę z Bidenem, inwestorzy mogą założyć, że w grę wchodzi „zielony program, a amerykański rynek energii i sektor usług finansowych zaczną wyglądać bardziej europejsko. Energia słoneczna powinna przynieść korzyści, ale zależy to od tego, jak Biden traktuje mieszkańców. Czy odniesie korzyści dla importerów paneli słonecznych, czy spróbuje uczynić to lokalnym? Jeśli odniesie korzyści dla importerów paneli słonecznych, skorzysta na tym każda chińska firma zajmująca się energią słoneczną. Inwestorzy będą musieli śledzić politykę Biden dotyczącą energii słonecznej i wiatrowej. Nie jest jasne, czy wybrałby produkcję w USA, model hybrydowy, który ostatecznie wygrywają Chiny, czy model importowy, który jest korzystny dla instalatorów tutaj i producentów tam, w Chinach.

Warto obserwować również graczy zajmujących się zrównoważonym finansowaniem, takich jak JP Morgan, ponieważ mogą oni zobaczyć większy rynek na to w USA

Europejscy producenci samochodów, którzy skorzystaliby na niższych taryfach w USA i polityce wspierającej pojazdy elektryczne, takich jak Tesla, która podbije falę Bidena.

Biden ogłosił, że planuje wydać około 700 miliardów dolarów na plan naprawczy, a część z tych pieniędzy zostanie przeznaczona na jego wersję Zielonego Nowego Ładu.

Exxon, Chevron CVX i tym podobne prawdopodobnie staną w obliczu trudniejszych przepisów i być może wyższego opodatkowania benzyny, aby pomóc w finansowaniu energii słonecznej i wiatrowej, według UBS.

Jak wygląda czerwona fala?

Bardzo niewielu stawia na to, że Demokraci stracą Izbę. W najlepszym przypadku Senat pozostaje republikański.

– W szokującym momencie wyborów, w których milcząca większość zaskakuje takich jak eksperci medialni, ropa i gaz byłyby największym zwycięzcą – mówi Haefele z UBS.

Inwestorzy z tego sektora odczuliby ulgę w zarządach w Houston i innych miejscach, wiedząc, że są chronieni przed bardziej rygorystycznymi przepisami i – być może, wyższym podatkiem od benzyny, chociaż nie jest to obecnie przedmiotem agendy Bidena.

Jeśli Trump wygra i przynajmniej utrzyma Senat, inwestorzy mogą spodziewać się więcej tego samego – dużo hałasu i oburzenia na co dzień, ale głównym wątkiem globalnym będzie to, co Trump robi z Chinami. Prawdopodobnie nie będzie to piękne, dopóki Chiny nie staną na nogi, a Waszyngton i Pekin nie przystąpią do drugiej fazy umowy handlowej.

Na razie wydaje się to mało prawdopodobne, więc najlepiej założyć, że czerwona fala to zła wiadomość dla chińskich papierów wartościowych.

Jedynym wyróżniającym się sektorem, który może skorzystać, jest robotyka i sztuczna inteligencja, ponieważ producenci zajmują się ponownym przechowywaniem i automatyzacją, aby uczynić to opłacalnym.

W międzyczasie day traderzy skupią się na słuchaniu i teraz.

Biuro Analiz Ekonomicznych publikuje w czwartek dane o stanie gospodarki w II kwartale. Gospodarka amerykańska skurczyła się o 5% kwartał do kwartału od pierwszego do czwartego. Był to największy spadek od początku światowego kryzysu finansowego w 2008 r., Kiedy produkcja spadła o 8,4%.

Uczciwe ostrzeżenie: skala spadku w pierwszym kwartale będzie mniejsza niż w drugim.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy