Jak kod bezpieczeństwa Twojej karty kredytowej chroni przed oszustwami

17.02.2021
Category: Więcej Informacji

Chcemy pomóc Ci podejmować bardziej świadome decyzje. Niektóre linki w naszej witrynie – wyraźnie oznaczone – prowadzą do witryny partnerskiej i mogą skutkować otrzymaniem przez nas prowizji za polecenie. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Jak zarabiamy pieniądze.

W tym roku ludzie robią ogromne zakupy w Internecie, co oznacza, że ​​czerpią duże korzyści z bardzo małej liczby wydrukowanej na odwrocie ich kart kredytowych.

Sprzedawcy e-commerce nie tylko wymagają ręcznego wprowadzenia numeru karty, ale także proszą o dodatkowe informacje, takie jak adres rozliczeniowy, data ważności karty i kod zabezpieczający.

Te dodatkowe informacje, aw szczególności kod bezpieczeństwa, zapewniają dodatkową ochronę przed nieuczciwymi zakupami.

Co to jest kod bezpieczeństwa karty kredytowej?

Kod bezpieczeństwa karty kredytowej to trzy- lub czterocyfrowa liczba nadrukowana na kartach, aby pomóc w zapobieganiu oszustwom. W przypadku zakupów online i innych sytuacji, w których nie używasz fizycznej karty do płacenia za przedmioty, są to tzw. Transakcje bez karty lub transakcje CNP. Sprzedawcy często proszą o podanie kodu zabezpieczającego karty, aby udowodnić, że jesteś w posiadaniu karty i nie używasz skradzionego numeru.

Wskazówka ProKod bezpieczeństwa Twojej karty kredytowej ma na celu pomóc chronić Cię przed nieautoryzowanym użyciem i oszustwami. Rozdawaj go tylko zaufanym sprzedawcom w celu weryfikacji transakcji.

Istnieje wiele różnych nazw kodów bezpieczeństwa kart kredytowych, które są używane zamiennie przez sprzedawców i instytucje finansowe. Oto najczęstsze przykłady:

Skrót
Nazwa
CVV / CVV2 Wartość weryfikacji karty
CVC / CVC2 Kod weryfikacyjny karty
CSC Kod bezpieczeństwa karty
CID Numer identyfikacyjny karty
CVD Dane weryfikacyjne karty
Dlaczego kody bezpieczeństwa kart kredytowych są ważne

Kody bezpieczeństwa kart kredytowych odgrywają ważną rolę w ochronie przed oszustwami związanymi z kartami kredytowymi. Standardy PCI (Payment Card Industry) wymuszają bezpieczeństwo kodu bezpieczeństwa karty kredytowej, zabraniając przechowywania tych wrażliwych danych. Można przechowywać numery kart kredytowych, co czyni je bardziej podatnymi na oszustwa. Sprzedawcy nie mogą przechowywać kodów bezpieczeństwa, co utrudnia nieuczciwe korzystanie z karty bez posiadania jej pod ręką.

Zgodnie z ustawą Fair Credit Billing Act większość strat związanych z oszustwami związanymi z kartami kredytowymi spada na akceptanta lub na sam bank. Pytanie o kody bezpieczeństwa karty kredytowej to po prostu sposób na ochronę zarówno konsumentów, jak i handlowców.

Należy zawsze uważać na osoby, które skontaktują się z Państwem w celu uzyskania kodu karty. Podaj kod tylko zaufanym handlowcom, z którymi inicjujesz transakcję. Nigdy nie podawaj swojego kodu bezpieczeństwa przez telefon lub e-mail nikomu, kto nawiązuje niezamówiony kontakt z prośbą o jego podanie.

Gdzie znaleźć kod bezpieczeństwa karty kredytowej

Kod bezpieczeństwa Twojej karty składa się z trzech lub czterech cyfr i może być wydrukowany z przodu lub z tyłu karty, w zależności od wydawcy. Sprawdź tę listę, aby zobaczyć, gdzie znaleźć kod bezpieczeństwa.

Wystawca karty
Cyfry
Lokalizacja
Przód karty – prawy górny róg numeru karty kredytowejTrzy
Wiza Trzy Tył karty – po prawej stronie pola podpisu
American Express Cztery
Karta MasterCard Tył karty – po prawej stronie pola podpisu
Odkryć Trzy Tył karty – po prawej stronie pola podpisu
Jak znaleźć kod bezpieczeństwa karty kredytowej bez karty

Jedynym sposobem sprawdzenia kodu bezpieczeństwa karty kredytowej jest posiadanie fizycznej karty i sprawdzenie kodu. Jeśli zgubiłeś kartę kredytową lub kod bezpieczeństwa nie jest już czytelny, zadzwoń do wystawcy. Jest szansa, że ​​wydadzą ci nową kartę ze świeżym kodem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy