Jak skrócić Bitcoin

17.02.2021
Category: Które Można

Większość ludzi wie, jak inwestować w aktywa, jeśli wierzą, że ich wartość wzrośnie: wystarczy je kupić i poczekać na wzrost ceny. Mogą jednak nie wiedzieć, że istnieją sposoby na osiągnięcie zysku, gdy spodziewają się, że aktywa spadną na wartość: a mianowicie krótka sprzedaż aktywów. Biorąc pod uwagę ekstremalną zmienność, którą Bitcoin wykazał zarówno niedawno, jak i historycznie, wiedza o tym, jak skrócić Bitcoin może być potężnym narzędziem w arsenale tradera.

Prawidłowo stosowane zwarcie może również pomóc w pomocniczych funkcjach handlowych, od zarządzania podatkami po zarządzanie ryzykiem. Shorting to stosunkowo zaawansowana strategia inwestycyjna, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak to działa, przed jej wdrożeniem.

Jak działa skrót Bitcoin„Zajęcie pozycji krótkiej lub zajęcie krótkiej pozycji to sposób na zysk, gdy cena inwestycji spada, a nie rośnie. Jeśli sprzedasz krótką inwestycję, zarobisz pieniądze, jeśli cena inwestycji spadnie; zwykle im niższa cena, tym więcej zarobisz na transakcji. Na przykład, jeśli ktoś miałby krótką pozycję za 10 000 USD i spadł do 6000 USD, zarobiłby 4000 USD. Z drugiej strony, gdyby ktoś sprzedał bitcoin do 10 000 USD i wzrósł do 12 000 USD, straciłby 2 000 USD.

Skrócenie jest zwykle bardziej ryzykowne niż „zajęcie długiej pozycji, co oznacza zakup inwestycji z nadzieją, że jej cena wzrośnie. Dzieje się tak, ponieważ gdy skracasz inwestycję, potencjalna strata jest teoretycznie nieskończona, a potencjalny zysk jest skończony – co jest dokładnym przeciwieństwem długiej pozycji.

Ponieważ cena składnika aktywów nie może spaść poniżej zera, istnieje limit zysku, jaki można osiągnąć, zajmując pozycję krótką, nawet w najlepszym scenariuszu. Z drugiej strony, jeśli ktoś zgadłby źle, a cena aktywów, które uległy zwarciu, wzrosła, można by stracić pieniądze. A ponieważ aktywa mogłyby teoretycznie rosnąć w nieskończoność, można (również teoretycznie) stracić nieskończoną ilość pieniędzy. To skrajny przykład, ale ilustruje ryzyko zwarcia inwestycji.

7 sposobów na krótkie BitcoinyIstnieje wiele sposobów uzyskania krótkiej ekspozycji na określony składnik aktywów, a przydatność każdego z nich różni się w zależności od posiadanych zasobów, tolerancji na ryzyko i ogólnej strategii inwestycyjnej. Oto kilka możliwości, które można wykorzystać, aby skrócić bitcoin.

1. Sprzedaj akcje BTC

Najłatwiejszym sposobem na zarobienie na bańce bitcoinowej jest sprzedaż części lub całości posiadanych zasobów, gdy wydaje się, że rynek osiągnął szczyt, a następnie czekanie, aż cena spadnie, zanim kupisz więcej. Technicznie rzecz biorąc, nie jest to zwarcie – raczej zamknięcie długiej pozycji – ale jest to doskonała opcja, jeśli oczekuje się, że cena Bitcoina spadnie w najbliższej przyszłości.

Analitycy techniczni używają wykresów, aby pomóc zdecydować, kiedy inwestować w długi, a kiedy krótki. Na przykład analityk techniczny może szukać czegoś, co nazywa się „podwójnym szczytem jako wskazania nadchodzącego spadku ceny. Poniższy wykres pokazuje, jak wygląda ten konkretny wzór.

Sprzedaż bitcoinów, gdy jest to warte więcej niż oryginalny zakup, pozwoli zrealizować zyski z tych monet i zablokować zysk. Na przykład wyobraź sobie, że ktoś pierwotnie kupił Bitcoin po 6000 USD za monetę, ale teraz kosztuje 10000 USD za monetę. Jeśli obawiają się, że BTC zmierza do krachu, mogą dziś sprzedać część swoich zasobów i zdać sobie sprawę, że natychmiast zyskują 4000 USD / BTC. Najgorszą rzeczą, jaka może się zdarzyć, jeśli ta osoba źle się domyśliła, jest to, że straciła część zysków, które mogła osiągnąć, czekając dłużej na sprzedaż swoich aktywów.

Wracając do poprzedniego przykładu, gdyby ta osoba sprzedała bitcoina za 10 000 USD, a rynek następnie wzrósł do 12 000 USD, nadal zarabiałaby 4000 USD, mimo że przegapiła szansę na zdobycie dodatkowych kilku tysięcy dolarów .

2. Krótka sprzedaż BTC

Takie podejście polega na pożyczeniu określonej kwoty składnika aktywów, a następnie jego natychmiastowej sprzedaży. Jeśli cena aktywów następnie spadnie, można je następnie kupić i zwrócić tę samą liczbę aktywów, które pierwotnie pożyczył brokerowi, który pożyczył je w pierwszej kolejności.

Poniższa grafika pokazuje, jak ten proces działa w przypadku tradycyjnych inwestycji, takich jak akcje; Krótka sprzedaż BTC działa w podobny sposób.

Na przykład, powiedzmy, że Bitcoin kosztuje 10 000 USD, a inwestor uważa, że ​​jest gotowy na upadek. Mogli pożyczyć jeden BTC i sprzedać go za 10 000 USD. Jeśli cena BTC spadnie do 6000 USD, będą mogli kupić jednego Bitcoina, przekazać go osobie, która pożyczyła oryginalny BTC, i zgarnąć różnicę w wysokości 4000 USD.

3. Skróć Bitcoin Investment Trust

Bitcoin Investment Trust (NASDAQ: GBTC) to inwestycja notowana na giełdzie, która śledzi cenę rynkową BTC, (teoretycznie) rosnącą lub spadającą, tak jak robi to BTC. Fundusz został założony w 2013 roku, ale nie zwrócił na niego większej uwagi aż do 2017 roku, kiedy Bitcoin nagle stał się popularny wśród mainstreamowej populacji i ludzie zaczęli szukać więcej sposobów na zakup.

Bitcoin Investment Trust pozwala ludziom inwestować w Bitcoin (krótko lub długo) bez konieczności kupowania rzeczywistej kryptowaluty. Po prostu zaloguj się na stronie internetowej wybranego biura maklerskiego i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby skrócić fundusz (lub podnieś telefon i zadzwoń do swojego brokera, jeśli jesteś staromodny).

Wykres przedstawiający wyniki Bitcoin Investment Trust, dzięki uprzejmości Grayscale.

Podczas gdy zarządzający Bitcoin Investment Trust dokładają wszelkich starań, aby śledzić wyniki BTC tak dokładnie, jak to możliwe, może on osiągać gorsze lub lepsze wyniki, gdy BTC rośnie i spada, szczególnie w okresach skrajnej zmienności. Okresy, w których inwestorzy intensywnie kupują lub sprzedają akcje funduszu, prawdopodobnie również będą powodować rozbieżności, ponieważ ma to tendencję do zrywania wyników funduszu w porównaniu z samym BTC.

Opłaty za zarządzanie funduszem również będą wpływać na wszelkie zyski, które osiągasz. Obecnie Bitcoin Investment Trust pobiera roczną opłatę za zarządzanie w wysokości 2%. To stosunkowo dużo: według niedawnego badania Morningstar średnia roczna opłata za fundusz w 2017 roku wynosiła 0,52%.

4. Rynek opcji

Kontrakt opcyjny umożliwia zakup prawa do kupna lub sprzedaży instrumentu bazowego po określonej cenie do określonej przyszłej daty. Kupowanie opcji „kup daje inwestorom prawo do późniejszego zakupu tego aktywa, podczas gdy opcje „sprzedaży dają handlowcom prawo do sprzedaży tego aktywa. Kupowanie opcji sprzedaży na BTC lub sprzedaż opcji kupna na nim może pozwolić traderom na założenie, że jego cena spadnie w przyszłości.

Kupując kontrakt opcyjny, płacisz premię stronie sprzedającej kontrakt. Premia będzie się różnić w zależności od wielkości kontraktu, daty wygaśnięcia, przekonania sprzedającego co do tego, czy cena danego składnika aktywów wzrośnie, czy spadnie, i tak dalej. Jedną z fajnych rzeczy w kontraktach na opcje jest to, że jeśli kupisz jeden, nie musisz go używać: możesz po prostu pozwolić mu wygasnąć, jeśli okaże się, że źle zgadłeś na rynku.

Wykres zysków i strat opcji długiej z premią 200 USD. Ponieważ możesz zrezygnować z wykonania (użyć) opcji, najwięcej na tej transakcji możesz stracić 200 USD – koszt zakupu opcji w pierwszej kolejności.

Na przykład, ktoś może kupić opcję sprzedaży, aby sprzedać BTC po cenie wykonania 10000 USD z jednomiesięcznym terminem wygaśnięcia (co oznacza, że ​​ma możliwość sprzedaży Bitcoinów po cenie wykonania w ciągu jednego miesiąca od zakupu kontraktu). Jeśli BTC spadnie do 6000 USD tydzień po zakupie kontraktu, mogą kupić BTC za 6000 USD, a następnie skorzystać z opcji, sprzedając te bitcoiny po 10000 USD za sztukę osobie, która sprzedała opcję. Zysk w tym przypadku wyniósłby 4000 USD na BTC, minus premia zapłacona za kontrakt.

Z drugiej strony, jeśli przedsiębiorca posiada opcję sprzedaży z ceną wykonania 10 000 USD, a BTC pozostaje powyżej tej kwoty przez cały miesiąc, może po prostu pozwolić, aby kontrakt wygasł bez wykonywania go. W takim przypadku straciliby pieniądze na premię kontraktową, ale przynajmniej nie byliby zmuszeni do wykonania umowy ze stratą.

5. Sprzedaj kontrakt futures na Bitcoin

Kontrakty futures to prawne umowy kupna lub sprzedaży instrumentu bazowego za określoną kwotę w określonym dniu. W kontrakcie terminowym na Bitcoin kupujący zobowiązuje się do zakupu określonej ilości BTC po określonej cenie w określonym z góry dniu, podczas gdy sprzedawca zobowiązuje się do sprzedaży tej ilości BTC kupującemu po tej cenie w tym dniu.

Kontrakty te zostały stworzone w celu ochrony kupujących i sprzedających przed wahaniami cen towarów, takich jak pszenica, ropa i metale szlachetne. Obecnie inwestorzy mogą uzyskiwać kontrakty futures na szeroką gamę różnych aktywów – w tym BTC.

Jeśli szukasz krótkich pozycji na Bitcoin, będziesz chciał być sprzedawcą w kontrakcie futures. Na przykład, jeśli sprzedawca w kontrakcie terminowym na Bitcoin zobowiązuje się do sprzedaży 10 BTC po 10 000 USD za sztukę za trzy miesiące od dzisiaj, a cena BTC spadnie do 6000 USD przed wygaśnięciem przyszłego kontraktu, sprzedający osiągnie zysk w wysokości 4000 USD za BTC, czyli łącznie 40000 USD.

Kontrakty terminowe na Bitcoin są dostępne na Chicago Board Options Exchange (CBOE) i Chicago Mercantile Exchange (CME) i są oferowane przez wielu głównych brokerów.

6. Kontrakt na różnicę

Kontrakt na różnicę (CFD) to rodzaj kontraktu futures, ale zamiast handlować rzeczywistymi bitcoinami podczas rozliczania kontraktu, po prostu handlujesz walutą fiducjarną. Kupujący i sprzedawca umowy zgadzają się na rozliczenie wszelkich zmian ceny BTC w walucie fiducjarnej w dniu zakończenia umowy. Kontrakty CFD są przedmiotem obrotu poza rynkiem regulowanym, a nie na regulowanej giełdzie.

Na przykład inwestor może sprzedać CFD na BTC na tydzień w przyszłości za 10 000 USD. Gdyby cena BTC wynosiła 6000 USD w dniu wygaśnięcia umowy, kupujący zapłaciłby im 4000 USD za każdy BTC określony w umowie. Z drugiej strony, gdyby cena BTC wzrosła do 12 000 USD, byliby winni kupującemu 2000 USD za każdy BTC określony w umowie.

Niektóre kontrakty CFD pozwalają stronom na wcześniejsze wyjście z kontraktu, jeśli zechcą. Na przykład, jeśli trader był kilka dni na zawarciu krótkiego kontraktu CFD, a cena BTC rosła, może zdecydować się na zmniejszenie strat i wykupienie kontraktu po aktualnej cenie BTC, zamiast czekać przez cały tydzień.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy