Karty transferu salda są trudniejsze do zdobycia, oto jak je zdobyć

17.02.2021
Category: Będziesz Chciał

Jeśli zastanawiałeś się nad wykorzystaniem karty przeniesienia salda do konsolidacji zadłużenia, oto, co musisz wiedzieć o zdobyciu takiej karty w czasie pandemii. (iStock)

Jeśli masz zadłużenie na karcie kredytowej, być może słyszałeś o możliwości wykorzystania karty salda jako metody konsolidacji zadłużenia. Być może jednak nie wiesz, że mniej wydawców kart oferowało tego typu promocje podczas pandemii koronawirusa.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się więcej o tym, czym są karty transferu salda, jak działają i co trzeba zrobić, aby je otrzymać w obecnym środowisku pożyczkowym.

Co to są karty salda?

Jak sama nazwa wskazuje, karty do przenoszenia salda umożliwiają przenoszenie istniejącego salda z jednej karty kredytowej na drugą. W tym scenariuszu zasadniczo używasz jednej karty do spłaty drugiej.

Credible na rynku wielu pożyczkodawców zawiera informacje na temat różnych typów kart kredytowych, w tym kart kredytowych z przelewem salda. Skorzystaj z ich bezpłatnych narzędzi, aby porównać karty transferu salda i kupić sobie trochę czasu na spłatę długu.

Możesz uprościć salda

Możesz uprościć płatności

Szansa na ofertę transferu salda 0%

Możesz uprościć salda: w najlepszym przypadku karty te dają Ci możliwość przeniesienia wielu sald z różnych kart kredytowych na jedną kartę.

Możesz uprościć płatności: Przeniesienie wielu sald na jedną kartę daje możliwość przeniesienia wielu płatności i odsetek do jednej płatności miesięcznej.

Szansa na ofertę transferu salda 0%: Zazwyczaj są one oferowane z ofertą transferu salda 0%, która obejmuje wstępną stopę procentową, co daje szansę na zaoszczędzenie pieniędzy poprzez spłatę połączonego salda bez naliczania nowych odsetek od kwoty, którą Ty zawdzięczać.

Być może będziesz musiał uiścić opłatę za przelew

0% wstępnej RRSO ostatecznie wygasa

Być może będziesz musiał uiścić opłatę za przelew: Wykonanie przelewu salda ma swoją cenę. Zazwyczaj, aby skorzystać z tej usługi, musisz uiścić opłatę za przelew, która może dodać do ogólnej kwoty pieniędzy, które wydajesz na zadłużenie.

0% początkowej RRSO ostatecznie wygasa: Nie wspominając o tym, że początkowa RRSO 0% nie trwa wiecznie. Jeśli w końcu nie spłacisz salda przed końcem początkowych okresów APR na tych kartach, możesz narobić więcej odsetek.

Jak uzyskać zgodę na kartę transferu salda?

Ubieganie się o kartę przelewu salda jest bardzo podobne do ubiegania się o inny rodzaj karty kredytowej, z jednym dużym zastrzeżeniem. Chociaż proces składania wniosku jest generalnie taki sam i obejmuje głównie dostarczanie informacji o Twoich dochodach i wyniku kredytowym, wiele kart do transferu salda wymaga dobrej lub doskonałej oceny kredytowej, aby zostały zatwierdzone dla danej karty.

Uzasadnieniem tego wymogu jest to, że możliwość konsolidacji zadłużenia jest korzyścią, jaką oferują firmy obsługujące karty w celu pozyskania nowych transakcji. Z ich perspektywy w ich najlepszym interesie jest zachęcenie klientów, którzy mają solidną historię kredytową, a zwłaszcza solidną historię płatności, do korzystania z ich produktów finansowych.

Jeśli nie masz pewności, na jakim poziomie znajduje się Twój kredyt, nie martw się – możesz bezpłatnie sprawdzić swoją zdolność kredytową. Po określeniu swojej zdolności kredytowej (i czy jest to dobra lub znakomita ocena kredytowa), powinieneś sprawdzić opcje swojej karty kredytowej, odwiedzając Credible, aby porównać.

Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Mając to na uwadze, jeśli rozważasz użycie karty przelewu salda w celu skonsolidowania zadłużenia z tytułu karty kredytowej, możesz się zastanawiać, jak poprawić swoją zdolność kredytową. Na szczęście istnieje wiele łatwych do przestrzegania wskazówek dotyczących finansów osobistych, które pomogą Ci to osiągnąć. Zawierają:

Dokonywanie płatności na czas

Utrzymywanie niskiego wskaźnika wykorzystania kredytu

Dokonywanie większych płatności niż minimum

Dokonywanie płatności na czas: Przede wszystkim będziesz chciał upewnić się, że co miesiąc dokonujesz płatności kartą kredytową na czas. Historia płatności stanowi 30% ogólnej oceny kredytowej i często jest pierwszym czynnikiem, na który zwracają uwagę firmy obsługujące karty, zatwierdzając Cię do jednego ze swoich produktów.

Utrzymywanie niskiego wskaźnika wykorzystania kredytu: W świecie kart kredytowych wskaźnik wykorzystania kredytu to kwota kredytu, z którego obecnie korzystasz, w porównaniu z całkowitą kwotą kredytu, który masz do dyspozycji w dowolnym momencie. Ta miara stanowi kolejne 30% Twojej zdolności kredytowej i najlepiej, aby Twoim celem było utrzymanie jej na jak najniższym poziomie. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest utrzymywać wskaźnik wykorzystania kredytu poniżej 30% lub starać się wykorzystać mniej niż 30% całkowitego dostępnego kredytu, gdy tylko jest to możliwe. Może to być trudne do osiągnięcia, zwłaszcza jeśli masz istniejący dług lub niski limit kredytowy, ale zrób wszystko, co w Twojej mocy.

Dokonywanie większych płatności niż kwota minimalna: jeśli Twoim celem jest podniesienie zdolności kredytowej, musisz co miesiąc płacić co najmniej minimalną kwotę, aby zachować aktualność karty. Jeśli jednak to możliwe, Twoim celem powinno być dokonywanie płatności znacznie większych niż kwota minimalna. Praca nad spłatą istniejącego zadłużenia pomoże obniżyć wskaźnik wykorzystania kredytu, a co za tym idzie, podnieść wynik.

Jakie są inne opcje?

Jeśli nie masz pewności, czy zostanie Ci zatwierdzona karta przeniesienia salda, pamiętaj, że istnieją inne opcje do rozważenia. W zależności od specyfiki Twojej sytuacji finansowej uzyskanie pożyczki osobistej może być lepszą alternatywą.

Jeśli chcesz skorzystać z dzisiejszych niższych stóp procentowych, sprawdź portal Credible. Możesz podłączyć swoje informacje do ich bezpłatnych narzędzi online, aby znaleźć swój kurs.

Na przykład, jeśli nie masz pewności, czy będziesz w stanie spłacić saldo do końca okresu karencji 0% RRSO, powinieneś wiedzieć, że spersonalizowana pożyczka często ma niższe oprocentowanie niż karta kredytowa. W rzeczywistości, zgodnie z najnowszymi danymi z Rezerwy Federalnej, średnie oprocentowanie karty kredytowej wynosi 14%, podczas gdy średnie oprocentowanie pożyczki osobistej wynosi tylko 9%.

Jeśli uważasz, że uzyskanie pożyczki osobistej może być dla Ciebie właściwym wyborem, odwiedź witrynę Credible, aby porównać opcje pożyczki osobistej.

Możesz także skorzystać z kalkulatora pożyczki, aby sprawdzić, ile możesz pożyczyć.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy