Którzy wydawcy kart ponownie otworzą zamkniętą kartę kredytową?

17.02.2021
Category: Limit Kredytowy

Zdarza się, że karta kredytowa zostaje zamknięta z powodu nieporozumień z przedstawicielem obsługi klienta. Innym razem osoba może zdecydować o zamknięciu konta, aby później zmienić zdanie. Czasami banki zamykają kartę z powodu braku aktywności. Czy konto może zostać przywrócone po jego zamknięciu?

Zawsze możesz przejść przez proces ponownego ubiegania się o kartę, ale spowoduje to trudne wycofanie i nową ocenę.

Niektórzy wydawcy kart kredytowych zezwalają na ponowne otwarcie starego konta karty kredytowej na żądanie wkrótce po jego zamknięciu. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli karta została zamknięta przez pomyłkę, a już na pewno był to błąd banku.

Przywrócone konto kredytowe powinno zachować pierwotną datę otwarcia konta, co pomoże określić średni wiek kont w celu oceny zdolności kredytowej.

Pamiętaj, że banki rzadko ponownie otwierają karty, które zostały zamknięte z powodu zaległości lub podejrzeń o oszustwo. W tym artykule skupiono się na kartach, które zostały zamknięte w dobrej kondycji.

Alliant

Alliant ponownie otworzy zamkniętą kartę tylko wtedy, gdy minęło więcej niż sześć miesięcy.

American Express

Amex umożliwia ponowne otwarcie zamkniętej karty bez mocnego wyciągania iz tym samym numerem konta (1), nawet karty, która została dobrowolnie zamknięta (2). Można to zrobić przez 30 dni po zamknięciu (3) lub ewentualnie 90 dni (5) lub nawet do roku (potrzebne źródło).

Wydaje się, że dodali opłatę za ponowne otwarcie w wysokości 25 USD, chociaż możliwe, że nie zawsze jest to egzekwowane.

Bank Ameryki

Zgodnie z tym plakatem MyFico, BofA ponownie otworzy zamknięte konto w ciągu sześciu miesięcy. Jednak zanim to zrobią, ściągną twój kredyt.

Kilka plakatów sprzed jakiegoś czasu (1, 2) odniosło sukces nawet po kilku latach.

Barclay’s

Barclay’s zgodzi się na ponowne otwarcie konta, nawet jeśli zostało ono dobrowolnie zamknięte (1, 2). Inni nie odnieśli sukcesu (1, 2).

Capital One

Większość nie udaje się przekonać Capital One do ponownego otwarcia karty, która została dobrowolnie zamknięta (1). Jest jednak jeden raport o sukcesie. Aktualizacja: Kolejne udane ponowne otwarcie.

Pościg

Chase umożliwia ponowne otwarcie karty wkrótce po jej zamknięciu, nawet jeśli została zamknięta celowo, a na pewno w przypadku nieporozumienia.

Większości ludzi mówi się, że można go przywrócić na 30 dni, ale innym udało się ponownie otworzyć po 45 dniach (1), trzech miesiącach (1) lub nawet 6 miesiącach (1). Jednej osobie udało się przywrócić karty Chase prawie rok po ich zamknięciu; ich numer konta pozostał ten sam i nie podjęto żadnej decyzji.

Pamiętaj, że jeśli podczas zamykania konta przeniosłeś swój limit kredytowy na inną kartę, nie będziesz w stanie przywrócić starego konta. Warto zostawić linię kredytową w wysokości 500 USD, jeśli istnieje szansa, że ​​będziesz chciał ją ponownie otworzyć później.

Citi ponownie otworzy zamkniętą kartę kredytową. Zachowasz ten sam numer karty i numer karty. Nie wiemy dokładnie, po jakim czasie po zamknięciu można go ponownie otworzyć, ale znamy osoby, którym udało się to pomyślnie tydzień po zamknięciu.

Istnieją sprzeczne dane (w komentarzach tutaj i gdzie indziej) dotyczące trudnej sytuacji związanej z ponownym otwarciem zamkniętej karty Citi. Z tego, co wiem, jeśli karta została zamknięta „ przez pomyłkę ” (np. Nie wiedziałeś o jakiejś korzyści), powinieneś być w stanie ją ponownie otworzyć bez mocnego pociągnięcia, chociaż może potrzebować przełożonego i odpowiedniego działu do przetworzenia to przywrócenie. Jeśli zdecydowałeś się zamknąć kartę, a następnie zmieniłeś zdanie lub jeśli karta została zamknięta z powodu spoczynku, często będzie to utrudniać przywrócenie konta.

Mój przyjaciel dobrowolnie zamknął swoją kartę Citi AA, a później zmienił zdanie. Udało mu się przywrócić kartę bez mocnego ciągnięcia, ale przyszedł z nowym numerem karty. Z jego doświadczenia wynika, że ​​zamknięcie / otwarcie karty powoduje zresetowanie 12-miesięcznego okresu niezbędnego do wymiany produktu na kartę.

Odkryć

Niektórym udało się przywrócić kartę Discover po kilku miesiącach, ale nowszy raport wskazuje na odwrót.

Piąty trzeci bank

Piąty Trzeci Bank ponownie otworzy zamkniętą kartę w ciągu 30 dni, ale nie później. (1)

Karty sklepowe

Jeśli chodzi w szczególności o karty sklepowe, wydaje się powszechne, że będą skłonni przywrócić zamknięte konto, nawet jeśli było ono długo zamknięte. Oto raporty dotyczące karty Lane Bryant i karty VS. Zgłoszono, że Sam’s Club (Synchrony) nie chce ponownie otworzyć. Podobny raport dotyczący karty Banan (Synchrony).

Nie mamy żadnych informacji o innych bankach, takich jak US Bank czy Well Fargo. Mamy nadzieję, że wkrótce ten post zostanie zaktualizowany o więcej informacji z komentarzy. Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy