Najlepsze fundusze do inwestowania w tej chwili

17.02.2021
Category: Przez Cały

W tym artykule wymieniam fundusze osiągające najlepsze wyniki w ciągu 10 i 5 lat. Zwracam również uwagę na najlepszych zarządzających funduszami inwestycyjnymi w Wielkiej Brytanii. Jednak nie powinieneś skupiać się tylko na wcześniejszych wynikach w ciągu 5 lub 10 lat.

Jako jeden z najczęściej cytowanych ekspertów inwestycyjnych w brytyjskiej prasie krajowej, w tym The Times i The Telegraph, pokażę Ci, jak wybrać najlepsze fundusze do inwestowania teraz. To bardzo różni się od zwykłego wybierania funduszy o najlepszych wynikach w ciągu ostatnich 5 lub 10 lat.

W rzeczywistości nie zainwestowałbym w prawie żaden z najlepszych funduszy w ciągu ostatnich 5 lub 10 lat, a Ty też nie powinieneś

Fundusze są niespójne i należy inwestować w fundusze, które odpowiadają aktualnemu środowisku gospodarczemu i inwestycyjnemu. Pokażę Ci, w jaki sposób z powodzeniem identyfikuję najlepsze fundusze, w które warto inwestować, ze zwiększoną szansą osiągnięcia dobrych wyników w przyszłości.

Po pierwsze. fundusze, których należy unikaćZanim przejdę do najlepszych funduszy do inwestowania, ważne jest również, aby zdawać sobie sprawę z funduszy, których należy unikać. Niestety istnieje wiele popularnych funduszy, których należy unikać, ponieważ przyniosą one zwrot z inwestycji. Możesz pobrać przydatną listę tych funduszy, które w badaniach nazywa się „funduszami dla psów. Pobierz przewodnik i wykorzystaj go jako punkt odniesienia.

Najlepsze fundusze inwestycyjne do inwestowania

10 najlepszych zarządzających funduszami

Zarządzający funduszami rzadko osiągają lepsze wyniki na rynku w krótkim okresie i prawie nigdy w perspektywie długoterminowej. Nie oznacza to jednak, że powinieneś po prostu inwestować w indeksy śledzące lub fundusze ETF (Exchange Traded Funds). Nadal jest miejsce na wyłonienie najlepszych aktywnych zarządzających funduszami inwestycyjnymi. Jednak najlepsi zarządzający funduszami inwestycyjnymi w przeszłości nie osiągali lepszych wyników niż rynek ani ich rówieśnicy przez cały czas. W tabeli w następnej części tego artykułu podkreślono wpływ na Twoje zyski z utraconej lojalności nawet wobec najlepszych zarządzających funduszami. Wystarczy spojrzeć na upadek Neila Woodforda, który do niedawna był reklamowany przez prasę krajową jako „guru inwestycyjny, za potężny przykład źle ulokowanej lojalności. Kluczem do sukcesu jest inwestowanie w najlepsze fundusze tam, gdzie im odpowiada otoczenie inwestycyjne, a gdy tak nie jest, odrzucanie ich,na korzyść swoich rówieśników, którzy mają większe szanse na osiągnięcie lepszych wyników NIGDY nie należy inwestować długoterminowo swoich pieniędzy u zarządzającego funduszem.

Poniższa tabela przedstawia 10 najlepszych zarządzających funduszami w ciągu ostatnich pięciu lat (do początku 2020 r.). Przeanalizowałem zyski tysięcy zarządzających funduszami w porównaniu z poziomem ryzyka, jakie podjęli z pieniędzmi inwestorów, aby dotrzeć do stołu finałowego. Najlepsi zarządzający funduszami inwestycyjnymi nie grają pieniędzmi inwestorów, zamiast tego inwestują je strategicznie, aby zminimalizować wszelkie straty. Współczynnik Sharpe’a jest miarą poziomu nadwyżki zwrotu, jaką zarządzający funduszem zarabia za dodatkowe ryzyko, które podjął. Im wyższa liczba, tym lepiej. Zauważysz, że nie ma wzmianki o Neilu Woodfordie.

Nazwa funduszu Współczynnik Sharpe’a Freehold Income Authorized2,13TB Amati UK Mniejsze firmy1,46MFM Bowland1,44CFP SDL UK Buffettology1,42ASI UK Mniejsze firmy1,25Liontrust UK Mniejsze firmy / Liontrust Special Situations / Liontrust UK Growth / Liontrust UK Micro Cap1,18Marlborough European Multi-Cap1,15Artemis UK Mniejsze firmy1,15Fundsmith Equity1,11Globalna technologia AXA Framlington1,08Jak wybrać najlepsze fundusze do inwestowania teraz

Kluczem do udanego inwestowania jest wybranie funduszy, które w przyszłości będą miały największe szanse na osiągnięcie lepszych wyników niż inne firmy. To nie to samo, co wybieranie funduszy lub zarządzających funduszami o najlepszych wynikach w ciągu ostatnich 5 lub 10 lat.

Na przykład, gdybyś wybrał 10 najlepszych funduszy w ciągu 10 lat

poprzedzających październik 2011 r. (Z sektora Wszystkie firmy w Wielkiej Brytanii), a następnie zainwestował w nie przez następne 5 lat, byłbyś zaskoczony. Jak pokazuje poniższa tabela, w ciągu następnych 5 lat byłoby lepiej, gdybyś zainwestował w alternatywne fundusze z tego samego sektora. Co ciekawe, Neil Woodford był menadżerem w funduszach Invesco Perpetual High Income and Income do 2014 roku, kiedy odszedł, aby założyć własną firmę zarządzającą aktywami, Woodford Investment Management. Jednak jego flagowy fundusz Woodford Equity Income (który założył w 2014 r.) Osiągnął tak słabe wyniki, że fundusz został zamknięty w 2019 r., A jego całe imperium inwestycyjne zostało zamknięte, zatrzymując około 3 miliardów funtów pieniędzy inwestorów w funduszach o słabych wynikach.

Menedżer Nigel Ashfield / Roger Skeldon David Stevenson / Dr. Paul Jourdan Hargreave Hale Keith Ashworth-Lord Harry Nimmo Anthony Cross / Julian Fosh David Walton Mark Niznik Terry Smith Jeremy Gleeson
Ranking wydajności 2001 do 2011 (ze 112) Ranking wydajności 2011 do 2016 (z 212) 1832273144625100684718895911510138Jak więc wybrać najlepsze fundusze do inwestowania już teraz? Świat zarządzania funduszami zmusza inwestorów do myślenia, że ​​trzeba kupić i trzymać zarządzającego lub fundusz. Ale dlaczego miałbyś to robić? Dowody w przeważającej mierze pokazują, że żaden zarządzający funduszem nie radzi sobie lepiej w każdych warunkach rynkowych. Fakt, że zarządzający funduszem lub fundusz może znaleźć się na szczycie tabeli najlepszych zarządzających (lub funduszy) w ciągu 5 lat, jest tylko zbiegiem okoliczności zastosowanych ram czasowych. Użyj innego przedziału czasowego (jak pokazano powyżej), a nie dotrą one nigdzie w pobliże szczytu. Dotyczy to każdego funduszu, nawet najpopularniejszych funduszy inwestycyjnych. Pokazany powyżej Invesco Perpetual Income jest doskonałym przykładem funduszu, który w przeszłości był zarządzany ostrożnie i pełen akcji obronnych, takich jak firmy farmaceutyczne. W okresie spowolnienia gospodarczego te akcje i fundusze radzą sobie dobrze (w końculudzie nadal kupują leki w czasie recesji), ale ich wyniki są gorsze, gdy gospodarka się ożywia.

Jeśli więc nie możesz polegać na długoterminowych tabelach wyników, aby wybrać fundusze, które z większym prawdopodobieństwem osiągną dobre wyniki w przyszłości, to jak możesz to zrobić?

Kluczem do inwestowania jest wybór najlepszych funduszy do inwestowania w obecnym środowisku i zastosowanie procesu, który odfiltrowuje hałas i emocjonalne nagłówki gazet i koncentruje się na podstawach. To bardzo prosty proces, który wyjaśniam w krótkiej serii e-maili: Jak zostać odnoszącym sukcesy inwestorem DIY. W e-mailach, które pokazuję:

Fundusz Franklin – UK Mid Cap Invesco Perpetual – UK Focus Franklin – możliwości w Wielkiej Brytanii Cavendish – Szanse Artemis – Specjalne sytuacje w Wielkiej Brytanii Invesco Perpetual – Wysoki dochód Schroder – odzyskiwanie Invesco Perpetual – dochód AXA – Framlington UK Wybierz możliwości MFM – Bowland