Obsługa klienta Navient: co może zrobić i jak się skontaktować

17.02.2021
Category: Naszych Partnerów

Navient jest jedną z dziewięciu federalnych firm obsługujących pożyczki studenckie, które zarządzają pożyczkami.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Przewodnik po pożyczkach studenckichUlga na COVID-19 może wpłynąć na informacje na tej stronie. Poznaj swoje możliwości przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.

Navient jest jedną z dziewięciu firm, które obsługują federalne pożyczki studenckie poprzez zbieranie i śledzenie płatności. Jeśli Navient jest Twoją firmą obsługującą pożyczki studenckie, oto co może Ci w tym pomóc.

Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp online do swojego konta. Po uzyskaniu dostępu możesz skontaktować się z Navient, uzyskać dostęp do miesięcznych wyciągów rozliczeniowych i opłacić rachunki.

Zarejestruj się w płatności automatycznej. Navient może automatycznie pobierać płatności z Twojego konta bankowego. Zapisanie się do płatności automatycznej zmniejszy Twoje odsetki o 0,25%.

Zarejestruj się w celu uzyskania spłaty uzależnionej od dochodów. Możesz zażądać spłaty uzależnionej od dochodów, co ogranicza spłaty pożyczki studenckiej do procentu Twojego dochodu, wypełniając formularz papierowy w Navient. (Możesz złożyć wniosek online na studentaid.gov, a następnie co roku ponownie poświadczać swoje dochody przez Internet).

Przetwarzanie wniosków o odroczenie i wyrozumiałość. Navient może pomóc w tymczasowym zaprzestaniu dokonywania płatności lub zmniejszeniu kwoty płatności, jeśli się kwalifikujesz. Pomaga to zachować dobrą opinię i uniknąć niewykonania zobowiązania. Ale w każdym okresie odroczenia lub wyrozumiałości zainteresowanie może nadal rosnąć.

Przetwarzaj płatności miesięczne i dodatkowe płatności. Navient będzie śledzić i zbierać płatności. Jeśli chcesz dokonać dodatkowych płatności, możesz poinstruować Navienta (online, telefonicznie lub pocztą), aby zastosował dodatkowe płatności do bieżącego salda. W przeciwnym razie może zamiast tego zastosować dodatkową kwotę do płatności za następny miesiąc.

Twoja firma obsługująca pożyczkę jest przypisywana przez Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych, kiedy pożyczka jest wypłacana na Twoją uczelnię po raz pierwszy. Nazwa firmy, która co miesiąc przesyła Ci rachunek za pożyczkę federalną, to nazwa Twojej firmy obsługującej. Jeśli spłaty pożyczki jeszcze się nie rozpoczęły lub nie masz pewności, która firma jest Twoją jednostką obsługującą, zaloguj się do My Federal Student Aid, aby się dowiedzieć. Możesz również skontaktować się z dowolnym centrum obsługi pożyczek, dzwoniąc pod numer 1-800-4-FED-AID.

Serwisanci służą pomocą, ale mogą oferować opcje najlepsze dla firmy, a nie dla pożyczkobiorcy. Oznacza to, że nie mogą zmienić sposobu przetwarzania płatności i mogą nie sugerować najkorzystniejszej dla Ciebie opcji spłaty. Najważniejsze jest, aby znać opcje spłaty, aby wiedzieć, jakie pytania należy zadać.

Czy utknąłem z Navient do czasu spłaty moich pożyczek?

Pożyczki są czasami przekazywane przez Departament Edukacji od jednej jednostki obsługującej do drugiej.

Zostaniesz powiadomiony, jeśli tak się stanie, i będziesz zarządzać płatnościami z nowym usługodawcą. Wszyscy serwisanci oferują te same opcje i programy, ale obsługa klienta może się różnić w zależności od siebie.

W przeciwnym razie prawdopodobnie pozostaniesz z Navient, chyba że zmienisz serwis. Użyj tego narzędzia, aby dowiedzieć się, co może Ci się przydać.

Jak skontaktować się z obsługą klienta Navient

Numer kontaktowy Navient: 1-800-722-1300

Godziny otwarcia Navient: poniedziałek – czwartek 8:00 – 21:00 ET i piątek 8:00 – 20:00 ET

Adres Navient do spłaty kredytu:

Navient – Obsługa pożyczek Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych

Portland, OR 97208-4450

Adres Navient do korespondencji ogólnej:

Navient – Obsługa pożyczek Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych

Wilkes-Barre, PA 18773-9635

Navient email: Zaloguj się do swojego konta Navient, aby uzyskać dostęp do funkcji Wyślij do nas e-mail w Centrum pomocy.

Navient niedawno rozstrzygnął pozew złożony przeciwko serwisantowi przez Amerykańską Federację Nauczycieli, w którym zarzucano, że praktyki obsługi klienta Navienta doprowadziły pożyczkobiorców do odmowy umorzenia pożyczki lub pominięcia najlepszego możliwego planu płatności. Navient jest nadal przedmiotem wielu pozwów wniesionych przez Biuro Ochrony Konsumentów i kilku prokuratorów generalnych.

Jak narzekać na Navienta

Jeśli masz problemy z Navientem, których nie jesteś w stanie rozwiązać, zacznij od złożenia skargi bezpośrednio w jego Biurze Rzecznika Konsumentów. To najwyższe biuro obsługi klienta. Zadzwoń pod numer 888-545-4199 lub wyślij e-mail [chroniony adres e-mail].

Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, możesz również złożyć skargę dotyczącą Navienta, aby:

Upewnij się, że prowadzisz rejestr rozmów, w tym dzień, godzinę i przedstawiciel obsługi klienta, z którym rozmawiałeś. Zachowaj kopie wszelkich listów, rachunków lub e-maili dotyczących Twojego konta.

Jak rozstrzygnąć spór z Navientem

Jeśli skarga nie pomoże, możesz skontaktować się z Federal Student Aid Ombudsman Group. Ta metoda powinna być stosowana tylko w ostateczności, mówi federalne biuro pomocy dla studentów. Uzupełnij wszystkie informacje na liście kontrolnej informacji Rzecznika przed skontaktowaniem się. Kiedy będziesz gotowy, aby się z Tobą skontaktować, oto jak się z nami skontaktować:

Pocztą: Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych

Grupa Rzeczników Praw Obywatelskich FSA

Monticello, KY 42633

Możesz również skontaktować się z organizacją non-profit zajmującą się pożyczkami studenckimi, taką jak The Institute of Student Loan Advisors, która zapewnia bezpłatne rozstrzyganie sporów.

Dziewięciu federalnych podmiotów obsługujących pożyczki studenckieDowiedz się więcej o każdej z federalnych firm obsługujących pożyczki, w tym o tym, co mogą zrobić i jak się skontaktować.

Również w kredytach studenckichZanurz się jeszcze głębiej w kredyty studenckieObsługujący pożyczki studenckie: kim są i czym się zajmują

Brianna McGurran, Anna Helhoski

Twój podmiot obsługujący pożyczki studenckie będzie zarządzał wszystkimi płatnościami pożyczki federalnej do czasu spłaty długu.

Jak zmienić obsługę pożyczek studenckich

Anna Helhoski

Możesz zmienić firmę obsługującą pożyczki studenckie tylko wtedy, gdy skonsolidujesz swoje pożyczki lub złożysz wniosek o Publiczne wybaczenie pożyczki studenckiej.

Obsługa klienta pożyczek studenckich: co może zrobić Twoja jednostka obsługująca

Brianna McGurran, Anna Helhoski

Twój federalny podmiot obsługujący pożyczki może pomóc Ci w każdym aspekcie obsługi klienta pożyczki studenckiej.

Znajdź sposoby oszczędzania dzięki NerdWalletNaprawdę poznaj swoje pieniądze i znajdź gotówkę, którą możesz odłożyć i rozwinąć.

Zastrzeżenie: NerdWallet dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Te informacje mogą się różnić od tych, które widzisz, gdy odwiedzasz instytucję finansową, usługodawcę lub witrynę konkretnego produktu. Wszystkie produkty finansowe, produkty i usługi związane z zakupami są prezentowane bez gwarancji. Podczas oceny ofert zapoznaj się z Regulaminem instytucji finansowej. Wstępnie zakwalifikowane oferty nie są wiążące. Jeśli znajdziesz rozbieżności w swojej ocenie kredytowej lub informacjach w raporcie kredytowym, skontaktuj się bezpośrednio z TransUnion®.

Usługi w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych oferowane za pośrednictwem NerdWallet Insurance Services, Inc .: Licencje

NerdWallet Compare, Inc. Identyfikator NMLS nr 1617539

Kalifornia: Pożyczki udzielone przez pożyczkodawcę finansowego w Kalifornii zaaranżowane na mocy licencji dla pożyczkodawców Departamentu Nadzoru Biznesowego nr 60DBO-74812

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy