Perkins Loan Forgiveness: Wszystko, co musisz wiedzieć

Perkins Loan Forgiveness: Wszystko, co musisz wiedzieć
16.10.2020

Spis treści

W 2020 r. Zadłużenie z tytułu kredytów studenckich wzrosło do około 1,56 bln USD. Najnowsze statystyki pokazują, jak poważne stało się zadłużenie z tytułu kredytów studenckich dla pożyczkobiorców we wszystkich grupach demograficznych i wiekowych. Nic dziwnego, że jest to drugie pod względem wielkości zadłużenie konsumenckie, a darowizna pożyczki Perkins nie jest inna. Według Forbesa, Perkins ma dwa miliony pożyczkobiorców. To jest ogromne!

Co to jest pożyczka? Dlaczego to wygasło? Jeśli szukasz więcej informacji na temat umorzenia kredytu w Perkins , nie szukaj dalej. W tym artykule przyjrzymy się kompleksowo, czym jest pożyczka Perkins, a także wszystkim, co dotyczy programu pożyczkowego Perkins.

Co to jest pożyczka Perkins?

Pożyczka Perkins oferuje 5% niskooprocentowane pożyczki dla absolwentów i studentów studiów licencjackich, którzy mają wyjątkowe potrzeby finansowe. Pożyczka Perkins różni się od innych federalnych programów umorzenia pożyczek studenckich; Twoja szkoła pożycza Pożyczki Perkins; tak więc, jeśli są certyfikowane. Oznacza to uzyskanie programu pożyczkowego Perkins; będziesz musiał współpracować bezpośrednio ze swoją szkołą, aby spłacić pożyczkę. Czasami szkoła wynajmuje firmę, aby spłacić pożyczkę Perkins studentom.

Ograniczenia pożyczki Perkins

Zanim rząd federalny sfinansował program pożyczkowy Perkins (więcej o tym później), studenci mogli pożyczyć 5500 USD z maksymalnym limitem 27 500 USD rocznie. Studenci zawodowi, którzy zapisywali się do szkoły policealnej, roczny limit wzrósł do 8 000 USD, a maksymalny do 60 000 USD. Uwzględniono także pożyczki licencjackie.

Administrator pomocy finansowej określa roczną kwotę pożyczki w biurze pomocy finansowej w Twojej szkole. Otrzymanie pożyczki będzie zależeć od innej federalnej pomocy dla studentów, którą otrzymujesz w ciągu roku akademickiego.

Rząd anulował program pożyczkowy Perkinsa

Rząd federalny anulował program z powodu problemów budżetowych. Celem programu pożyczkowego Perkins było zapewnienie studentom wyjątkowych potrzeb finansowych. Mimo że program pożyczek Perkins był dostępny dla około jednego procenta wszystkich studentów, którzy go pożyczali, pomógł tysiącom studentów wyjść z długów.

Obecnie, według National Association of Student Financial Administrators, w roku akademickim 2014-15 z programu skorzystało 528 000 osób. Średnia kwota wynosiła 2198 USD.

W 2015 r. Celem ustawy Federal Perkins Loan Program Extension Act była eliminacja pożyczki Perkins w ciągu dwóch lat. Chodziło o to, że Kongres dokona przeglądu całego systemu pożyczek studenckich, zanim go zakończy. Ale w jakiś sposób pozwolili, aby program Perkins Loan wygasł w 2017 r. Obecnie ustawodawcy pracują nad zastąpieniem.

Opcje spłaty programu pożyczki Perkins

Opcje spłaty pożyczek Perkins nie są takie same, jak w przypadku innych federalnych pożyczek studenckich, takich jak pożyczki bezpośrednie lub programy FFEL. Nie kwalifikujesz się nawet do żadnych możliwości spłaty uzależnionych od dochodów. Oznacza to, że jeśli na dziewięć miesięcy przed otrzymaniem rachunku spadniesz poniżej wymaganego okresu rejestracji na pół etatu, otrzymasz miesięczną płatność w wysokości co najmniej 40 USD.

Podsumujmy plany spłaty, aby lepiej zrozumieć.

Twoja pożyczka będzie objęta okresem karencji przez dziewięć miesięcy po tym, jak spadniesz poniżej rejestracji na pół etatu. Ale szkoła, do której się zapisałeś, może przedłużyć spłatę do dziesięciu lat, zwłaszcza jeśli jesteś osobą o niskich dochodach. Osoba o niskich dochodach to osoba, której dochód spada poniżej 150% granicy ubóstwa.

Jest jednak dobra wiadomość. Jeśli chcesz skorzystać z planu spłaty uzależnionego od dochodów, możesz skonsolidować pożyczkę Perkins w pożyczkę bezpośrednią. Konsolidacja kredytu studenckiego może być korzystna, jeśli umorzenie kredytu jest objęte programem Public Service Loan Forgiveness.

Perkins Loan wybaczenie dla nauczycieli

Program Perkins Loan był pierwszym programem oferującym nauczycielom darowanie pożyczek. Aby nauczyciele kwalifikowali się, musisz pracować w szkołach rejonowych o niskich dochodach, głównie w szkołach Tytułu I. A dokładniej, nauczyciele:

 • Będzie musiał pracować w pełnym wymiarze godzin
 • Pracować w wybranej szkole średniej lub podstawowej
 • Służ uczniom, którzy pochodzą z rodzin o niskich dochodach

Nauczyciele mogą również otrzymać kwalifikacje, jeśli są nauczycielami szkół specjalnych i pracują w pełnym wymiarze godzin. Oznacza to nauczanie dzieci niepełnosprawnych w publicznych szkołach podstawowych lub średnich o charakterze niezarobkowym. Jeśli jesteś nauczycielem w pełnym wymiarze godzin na Tribal University lub College, możesz kwalifikować się do programu pożyczkowego Perkins.

Wreszcie, nauczyciele mogą kwalifikować się do anulowania pożyczki, jeśli są pełnoetatowymi nauczycielami przedmiotów ścisłych, matematyki, edukacji dwujęzycznej, języków obcych lub innych dziedzin uznawanych za obszary, w których brakuje nauczycieli.

Program pożyczek Perkins obejmuje okresy nauczania, które rozpoczęły się 14 sierpnia 2008 r. Jakiekolwiek zadłużenie pożyczki przed tą datą nie będzie kwalifikowało się do anulowania pożyczki.

Inne dostępne możliwości wybaczenia pożyczki Perkins

Jeśli nie jesteś nauczycielem, nadal istnieją możliwości zakwalifikowania się do programu pożyczkowego Perkins. Możesz się kwalifikować, jeśli pracujesz w pełnym wymiarze godzin:

 • Technik medyczny lub pielęgniarka
 • Peace Corps lub wolontariusz Vista
 • Czynny członek wojskowy w siłach zbrojnych podczas wrogiego pożaru
 • Członek programu opieki nad dziećmi lub przedszkola z licencją państwową
 • Strażak dla stanowej, lokalnej lub federalnej straży pożarnej
 • Logopeda z dyplomem magistra pracujący w szkole podstawowej lub średniej
 • Bibliotekarz lub pracujący w bibliotece publicznej szkół Tytułu I.
 • Prawnik pracujący w społeczności lub organizacji obrońcy z urzędu
 • Pracownik w organizacji non-profit lub federalnej agencji usług rodzinnych obsługującej rodziny o niskich dochodach

Możesz kwalifikować się do wybaczenia pożyczki Perkins nawet w przypadku niewypłacalności

Ogólnie rzecz biorąc, musisz świadczyć usługę bez przerw przez określony czas, zwykle od czterech do pięciu lat, zanim będziesz mógł kwalifikować się do umorzenia pożyczki Perkins . Jeśli Twoja pożyczka nie uległa przyspieszeniu, nadal możesz mieć prawo do jej anulowania. Nadal jest nadzieja, jeśli twoja pożyczka zostanie przyspieszona.

Jak ubiegać się o program pożyczkowy Perkins

Możesz ubiegać się o program pożyczek Perkins za pośrednictwem szkoły, która posiada Twoje pożyczki studenckie. Jeśli chcesz poprosić o swój Master Promissory Note, skontaktuj się ze swoją szkołą i poproś o to. Nie ma oficjalnego formularza, aby poprosić o weksel pożyczki Perkins. Możesz więc złożyć pisemną prośbę lub zrobić to ustnie. Tak czy inaczej, skontaktuj się ze swoją szkołą, aby uzyskać więcej informacji, jak sobie z tym poradzić.

Termin ustalony przed nauczycielami, zanim będą mogli otrzymać zasiłki

Nauczyciele mogą łatwo otrzymać program pożyczki Perkins, o ile jesteś uprawnionym nauczycielem. Możesz skorzystać z programu po roku pracy. Możesz uczyć w pełnym wymiarze godzin przez jeden rok akademicki. Ale nie ma konkretnych godzin ani dni w roku, aby sprostać temu warunkowi. Jeśli szkoła uzna, że ​​ukończyłeś cały rok akademicki, możesz kwalifikować się do programu pożyczkowego Perkins.

Wniosek

Rząd USA wycofał umorzenie kredytu Perkins w wyniku problemów budżetowych. Jednak nauczyciele z pożyczkami Perkins mogą uzyskać 100-procentowe przebaczenie, jeśli nauczają w szkole o niskich dochodach w pełnym wymiarze godzin. Otrzymasz przebaczenie całego salda pożyczki w ciągu pięciu lat. Wspaniałą rzeczą w programie Perkins Loan jest to, że anulowanie następuje w przyrostach. W ten sposób, jeśli nie dotrzesz do pięciu lat, część długu kredytowego zostanie umorzona.

Oto mały podział:

 • W pierwszym roku otrzymujesz 15 procent przebaczenia
 • W drugim roku otrzymujesz 15 procent przebaczenia
 • Rok trzeci, 20 procent przebaczenia
 • W czwartym roku otrzymujesz 40 procent przebaczenia
 • W piątym roku otrzymujesz 30% przebaczenia

Wyjaśniliśmy, czym jest pożyczka Perkins i w jaki sposób nauczyciele mogą uzyskać przebaczenie z pożyczek w Perkins. Jeśli jesteś nauczycielem, program umorzenia pożyczek Perkins to najlepszy sposób na spłatę zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego raz na zawsze. Więc nie trać czasu. Uzyskaj natychmiastowe anulowanie długu za obciążenie!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy