25.06.2019
Beata Szydło o reformach przy UE po reelekcji Tuska

- Zgłosiłam, iż nie będę przyjmować konkluzji z tego szczytu Unii Europejskiej - poinformowała w czwartek w konferencji w Brukseli premier Beata Szydło. Według premier, jeśli jakieś państwo konkluzji ze szczytu UE nie zaakceptować przyjmie, wówczas "ten szczyt jest nieważny".

UE potrzebuje dogłębnych reform, refleksji, przywrócenia zasad - przekonywała w czwartek w Brukseli premier Beata Szydło.

Nawiązując do reelekcji Donalda Tuska na szefa Wskazówki Europejskiej, Szydło oświadczyła, iż nie przyjmuje "prymatu moce nad zasadami".

Jej zdaniem, państwa członkowskie UE muszą "powziąć refleksję, czy chcą, ażeby dla kompromisów, dla różnego rodzaju interesów zamykać i przymykać ślepia na najważniejsze i istotne sprawy, czy też będą miały wreszcie odwagę powiedzieć po i co z jakiego powodu tutaj przyjeżdżamy, co posiada być przedmiotem naszych obrad, decyzji które podejmujemy". "To jest dzisiaj najistotniejsze" - zaznaczyła szefowa polskiego rządu.

Przypomniała, że 25 marca unijni przywódcy zbierają się ponownie na wierzchołku w Rzymie z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, które zapoczątkowały wzór wspólnej Europy. Europejscy liderzy mają dyskutować o przyszłości UE.

Donald Tusk po ponownym wybraniu jego prezydentem Rady Europejskiej stwierdził, że "będzie robić całość, żeby uchronić polski rząd przed polityczną izolacją".

Tagi: Beata Szydło rząd Donald Tusk Unia Rada Europejska Komentując korzystasz wraz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod spodem adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz ze złożeniem PIT, może ustrzec się kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker ryzykuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Stwórca Altus TFI usłyszał oryginalne zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie