20.06.2019
Apple iPhone bez mini-jacka. Słuchawki ze złączem Lightning

Apple ma zaprezentować nowego iPhone'a podczas konferencji Keynote 7 września. To, co można obejrzeć na targach IFA w Berlinie, zdaje się uznać plotki, że nowy iPhone 7 nie będzie posiadał wejścia słuchawkowego mini-jack.

Na nowy smartfon wraz z Cuppertino przygotowała się w tej chwili duńska firma Libratone. Q-Adapt to słuchawki w trzech wersjach. Bezprzewodowe nagłowne jak i również douszne ze złączem Lightning, stosowanym w smartfonach Apple'a do podłączenia ładowarki.

- Uwierz, że zostanie na nie zapotrzebowanie - uśmiecha się mój rozmówca na stoisku Libratone i puszcza oko. Asekuracyjnie dodaje, że słuchawki pasują także do wcześniejszych modeli iPhone'ów i iPad'ów, które mają wejście Lightning.

Modele, które oglądam to słuchawki z wyższej półki, spośród 4-stopniowym systemem tłumienia zgiełku (ang. ANC). Cena odmiany dousznej w Europie to 179 euro, premiera w połówce października.

Foto: Marcin Walków / Business Insider Polska Słuchawki Libratone Q Adapt In-Ear

Wersja nagłowna będzie o 70 € droższa, w branży pojawi się na przełomie września jak i również października.

Nie będzie mini-jacka, będą maxi-zyski?

O tym, że Apple szykuje rewolucję na rynku słuchawek, mówi się głośno od co najmniej kilku miesięcy. Z jednej strony, pozbycie się gniazda 3, 5mm ma spowodować, że iPhone będzie w wyższym stopniu odporny na wodę. Z drugiej, konieczność stosowania patentu Apple przez producentów słuchawek, to dodatkowe zyski dla firmy.

Co w tym zyskają klienci? Przy teorii lepszą jakość dźwięku. W praktyce - odczują ją zapewne w wypadku droższych modeli, an odrzucić popularnych podstawowych.

W wielu przypadkach konieczne być może się okazać kupno adaptera z mini-jacka do Lightning. Zwłaszcza, gdy ktoś ostatnio zainwestował w drogie słuchawki, a teraz zdecyduje się na wymianę iPhone'a na nowszy.

Tagi: IFA 2016 iPhone słuchawki Apple Komentując korzystasz z przybory Facebooka. Publikowane komentarze istnieją prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Statut i zasady obowiązujące w Facebooku znajdują się pod spodem adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może ustrzec się kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Wystarczy bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Agencji bankowej i kilkunastu pracowników. Idzie o aferę GetBack

Notowanie