Twój podręcznik finansowy na emeryturę

17.02.2021
Category: Które Pomogą

Stąpanie po wodach finansów i emerytury często przypomina poruszanie się po polu minowym. Wielu widzi tak wiele pułapek i zagrożeń, że decyduje się nie inwestować w ogóle, ponieważ boją się stracić wszystko lub po prostu przytłacza ich postrzegana złożoność finansów osobistych. W rezultacie wielu nigdy nie podejmuje kroków, które muszą podjąć, aby osiągnąć niezależność finansową, która zmieni ich życie po przejściu na emeryturę.

Złożoność i strach przed „zimą finansową mogą paraliżować, ale nie ma powodu, aby tak było. Do Twojej dyspozycji jest tak wiele narzędzi i zasobów, które pomagają uczynić rynki finansowe niezwykle dostępnymi, niezależnie od tego, czy oznacza to inwestowanie w 401 (K), rozpoczęcie bardziej zdywersyfikowanego portfela aktywów, czy też samodzielne zawracanie głowy.

Moc mieszaniaPrawda jest taka, że ​​są powody, dla których powinieneś zacząć oszczędzać na emeryturę już dziś – nie jutro ani pojutrze, ale już dziś . Czemu? Ponieważ nie oszczędzając i nie inwestując, tracisz więcej pieniędzy, czekając, niż możesz stracić, podejmując niewielkie ryzyko i uruchamiając konto emerytalne.

Można to łatwo zilustrować. Załóżmy, że mamy do czynienia z trzema różnymi osobami, które mają trzy różne podejścia do emerytury.

 • Johnny zaczyna oszczędzać na emeryturę w wieku 35 lat, oszczędzając 5000 dolarów rocznie do 65 roku życia.
 • Sally oszczędza 5000 dolarów rocznie między 25 a 35 rokiem życia. W wieku 35 lat przestaje oszczędzać, ale utrzymuje swoje konto emerytalne do 65 roku życia.Edward oszczędza 5000 dolarów rocznie w wieku od 25 do 65 lat.Jeśli przyjmiemy, że ich średnia stopa zwrotu wynosi 7% – średnia dla indeksu S&P 500 w latach 1950-2009 – to wzrost ich kont emerytalnych będzie wyglądał jak na poniższym wykresie.

  Pomimo zaoszczędzenia dokładnie tej samej kwoty, co Johnny, inwestycje emerytalne Edwarda nadal będą przynosić ponad pół miliona dolarów więcej niż Johnny, zanim osiągną wiek emerytalny. To całkiem pokaźna suma i sprowadza się do siły łączenia . Pamiętaj, że nie zarabiasz odsetek tylko od 5000 $, które odkładasz każdego roku, zarabiasz również 7% ze wszystkich płatności odsetek, które dotychczas zgromadziłeś na koncie.

  Jednak jedna trzecia Amerykanów nie odłożyła nic na emeryturę. A co z ludźmi, którzy mają szansę na wczesny start? Według badań ankietowych trzy czwarte wszystkich milenialsów zaoszczędziło mniej niż 10 000 dolarów, a prawie połowa nie ma żadnych oszczędności! Jak to może być? Jak tak wielu ludzi może zrezygnować z tego spektakularnego źródła bogactwa?

  Strach .

  Strach jest naturalny, ale nie powinien Cię powstrzymywać – powinien być tym, co prowadzi do przodu. Kiedy giełda załamała się pod koniec 2007 roku, to ludzie, którzy wyszli na szczyt, wykorzystali ją jako okazję do większych inwestycji, a nie ci, którzy całkowicie wycofali się z rynku. Dlaczego? Ponieważ zrozumieli, że pomimo ogromnych strat, które nastąpiły w wyniku kryzysu kredytowego subprime, kiedy rynek osiągnął dno, nie miał dokąd pójść, tylko w górę. Byli w stanie stworzyć pewność z niepewności i zostali nagrodzeni za swoje przywództwo. Jednak sukces nie musi być tylko ich. To też może być twoje.

  Pamiętaj jeśli nie grasz w tę grę, nie możesz wygrać .

  Przez lata Tony opublikował mnóstwo informacji i zasobów, które pomogą Ci zaplanować emeryturę, w tym dwie książki: Money Master the Game i Unshakeable . Starając się, aby te zasoby były jak najbardziej dostępne, przygotowaliśmy ten podręcznik na emeryturę, abyście również mogli cieszyć się niezależnością finansową.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy