Twój przewodnik 2018 dotyczący inwestowania w akcje marihuany

17.02.2021
Category: Które Mają

Co naprawdę musisz wiedzieć o kupowaniu akcji marihuany w tym roku.

Nie ma przesady: 2018 rok powinien być największym w historii dla zapasów marihuany.

Czemu? Zacznij od spodziewanej legalizacji rekreacyjnej marihuany w Kanadzie jeszcze w tym roku. Oczywiście istnieje również nowy rynek legalnej rekreacyjnej marihuany w Kalifornii. Kilka biotechnologii zajmujących się lekami kannabinoidowymi również ma ważne kamienie milowe w 2018 roku.

Indeks marihuany w Ameryce Północnej, który obejmuje 39 wiodących akcji marihuany, zyskał w 2017 r. Ponad 90%. Myślę, że w tym roku można spodziewać się jeszcze lepszych wyników. Jak możesz potencjalnie zyskać? Oto Twój przewodnik dotyczący inwestowania w akcje marihuany na rok 2018.

Źródło obrazu: Getty Images.

Hodowcy marihuany

Jeśli szukasz prostego sposobu na inwestowanie w akcje marihuany w 2018 roku, nie szukaj dalej niż akcje plantatorów marihuany. I równie dobrze możesz skierować się na północ, aby spojrzeć, ponieważ największe i najlepsze możliwości są w Kanadzie.

Kilku kanadyjskich hodowców marihuany medycznej odnotowało w zeszłym roku fantastyczne zwroty zapasów. Były trzy główne powody tego sukcesu: dynamicznie rozwijający się rynek medycznej marihuany w Kanadzie i innych krajach, oczekiwanie na legalizację rekreacyjnej marihuany w Kanadzie oraz poważne porozumienia. Spodziewam się, że wszystkie trzy czynniki będą nadal powodować wzrost zapasów kanadyjskich hodowców marihuany w 2018 roku.

Jednym ze sposobów inwestowania w akcje hodowców marihuany jest kupowanie akcji firm w najlepszej pozycji do zdobycia znaczącego udziału w kanadyjskim rynku rekreacyjnej marihuany. Prognozuje się, że wielkość tego rynku wynosi od 4,2 do 8,7 mld USD rocznie, chociaż przynajmniej jeden analityk spodziewa się znacznie większego rozmiaru rynku.

Najważniejszym akcją, który powinien mieć duży udział w rynku, jest Canopy Growth (NYSE: CGC). Canopy już teraz plasuje się jako największy zapas marihuany pod względem kapitalizacji rynkowej. Firma jest również obecnie największym dostawcą medycznej marihuany w Kanadzie. Ponadto Canopy otrzymała w październiku ogromne wotum zaufania dzięki firmie produkującej napoje alkoholowe z listy Fortune 500 Constellation Brands (NYSE: STZ), kupując 9,9% udziałów za 245 milionów dolarów.

Źródło obrazu: Getty Images.

Innym sposobem inwestowania w akcje producentów marihuany jest znalezienie firm, które mogą zostać przejęte przez większych graczy. Jest to jednak trudniejsza ścieżka, ponieważ nie ma gwarancji, że wykup się zmaterializuje.

Coś w rodzaju opcji hybrydowej między tymi dwoma podejściami polega na inwestowaniu w akcje, które mogłyby uzyskać znacznie większy udział w rynku poprzez dokonanie nabycia. Aurora Cannabis jest najbardziej oczywistym wyborem w tej strategii. Firma jest w trakcie wrogiej próby przejęcia CanniMed Therapeutics . Jeśli transakcja dojdzie do skutku, Aurora miałaby znacznie większe możliwości produkcyjne i powinna być w lepszej pozycji, aby przejąć większą część rynku rekreacyjnej marihuany w Kanadzie.

Biotechy

Hodowcy marihuany nie są jedynym sposobem inwestowania w akcje marihuany. Kilka biotechnologii koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży leków kannabinoidowych. Nie wyrzucaj jednak pieniędzy na jakąkolwiek biotechnologię marihuany. Zidentyfikuj te, które mają wyraźne katalizatory w 2018 r., Które powinny napędzać akcje w górę.

GW Pharmaceuticals (NASDAQ: GWPH) z pewnością pasuje do tego projektu. Biotech spodziewa się decyzji o zatwierdzeniu przez Amerykańską Agencję ds.Żywności i Leków leku kannabinoidowego Epidiolex w leczeniu zespołu Lennoxa-Gastauta (LGS) i zespołu Draveta do 27 czerwca 2018 r. Niedawno GW zakończył również przedkładanie Epidiolexu dla tych samych dwóch wskazań do europejskich zatwierdzenie, z decyzją spodziewaną w pierwszym kwartale 2019 r.

Chociaż aprobata w USA lub w Europie nie jest pewna, perspektywy dla Epidiolex wydają się całkiem dobre. Firma GW Pharmaceuticals przeprowadziła szeroko zakrojone badania kliniczne leku w leczeniu LGS i zespołu Draveta. Badania te wykazały solidną skuteczność i profil bezpieczeństwa, który nie powinien naruszać zatwierdzenia.

Źródło obrazu: Getty Images.

Kolejną akcją biotechnologiczną marihuany, która moim zdaniem może odnieść duży sukces w tym roku, jest Insys Therapeutics (NASDAQ: INSY). Większość 2017 roku była trudna dla Insys, kiedy sprzedaż opioidowego leku przeciwbólowego Subsys spadła, a Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych prowadził dochodzenie w sprawie praktyk marketingowych dla tego leku.

Jednak przewidywałem w październiku, że Insys może być największą historią powrotu w 2018 roku. Mój czas był trochę nietypowy: powrót był już w pełnym rozkwicie w grudniu. W ciągu ostatniego miesiąca akcje Insys gwałtownie wzrosły o ponad 150%. Czy to wytrzyma? Chyba tak. Insys oczekuje, że sprzedaż Subsys ustabilizuje się, a być może nawet wzrośnie, wraz z obecnością leku w kilku formułach najlepszych płatników. Sprzedaż kannabinoidowego leku Syndros, wprowadzonego na rynek w sierpniu, również powinna wzrosnąć w tym roku.

Opcje urządzeń peryferyjnych

Możesz także inwestować w przemysł marihuany w mniej bezpośredni sposób. Kilka spółek notowanych na giełdzie dostarcza produkty i usługi plantatorom marihuany i powinno być przygotowanych do skorzystania z ekspansji branży.

Być może najlepszym towarem w tej kategorii jest Scotts Miracle-Gro (NYSE: SMG). Scotts sprzedaje nawozy, hydroponikę i systemy oświetleniowe, które są niezbędne do uprawy i uprawy roślin marihuany. W ciągu ostatnich kilku lat firma dokonała wielu przejęć, aby wzmocnić swoją obecność w branży konopi indyjskich, w tym kupując American Agritech, LLC, wiodącego producenta składników odżywczych dla roślin, suplementów roślinnych i systemów uprawy stosowanych w ogrodnictwie hydroponicznym, z siedzibą w Arizonie, oraz Gavita, holenderski sprzedawca oświetlenia wewnętrznego używanego w szklarniach i na rynkach hydroponicznych.

Bardziej spekulatywnym wyborem są technologie Glance . Mała firma sprzedaje systemy technologii płatności mobilnych. W maju 2017 r. Firma Glance udzieliła licencji na swoją technologię firmie Cannapay Financial, aby zapewnić rozwiązania fintech dostawcom i klientom marihuany. Ponadto Glance kupił duży udział w Cannapay.

Constellation Brands to kolejny potencjalny sposób inwestowania w branżę marihuany bez kupowania akcji marihuany w czystej postaci. Dzięki 9,9% własności Canopy Growth, Constellation może zyskać na legalizacji rekreacyjnej marihuany w Kanadzie. Firma planuje również wypuścić piwo z konopiami indyjskimi we współpracy z Canopy.

Źródło obrazu: Getty Images.

Słowo operacyjne

Przede wszystkim pamiętaj, że najważniejszą rzeczą w inwestowaniu w akcje marihuany jest. inwestować. Chodzi mi o to, że zasady stosowane przy inwestowaniu w jakiekolwiek akcje mają zastosowanie do akcji marihuany, niezależnie od tego, czy są to hodowcy marihuany, firmy biotechnologiczne, czy dostawcy peryferyjni.

Zapomnij o szumie wokół zapasów marihuany. Upewnij się, że rozumiesz związane z tym ryzyko. Zbadaj realistyczne perspektywy rozwoju każdej firmy. W przypadku akcji takich jak Scotts Miracle-Gro, Constellation Brands i Glance zajrzyj do reszty ich działalności niezwiązanej z branżą marihuany. Dopiero po wykonaniu tego wszystkiego (zakładając, że czujesz się komfortowo z propozycją ryzyka i nagrody dla rozważanych akcji lub akcji), powinieneś faktycznie zainwestować.

Powiedziawszy to wszystko, podejrzewam, że wielu inwestorów zarobi w tym roku mnóstwo pieniędzy na akcjach marihuany. Czy 2018 rok będzie naprawdę największym w historii dla akcji marihuany? Zaraz się dowiemy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy