03.09.2019
Ile zarabiają Polacy? Ilu Polaków pracuje w weekendy

Liczba Polaków pracujących przy niedzielę w ciągu dziesięć lat spadła o jedną trzecią. To odwrotna skłonność niż w większości państwa Unii Europejskiej. Powód? Polacy są coraz bogatsi.

Taki wniosek stawia poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna". W latach 2005-2015 przeciętny przychód na jedną osobę w gospodarstwie domowym wzrósł rzeczywiście aż o 47 proc. W tym danym okresie trzykrotnie zwiększyły się deficyty w bankach - do kwoty 646 mld zł. - Polacy obecnie się w miarę dorobili. Dlatego nie gonią naprawdę, jak dawniej, za każdym zajęciem w każdym dniach, aby dołożyć do portfela 200-300 zł - mniema prof. Janusz Czapiński, pisarz Diagnozy Społecznej.

- A im więcej posiadamy oszczędności i bieżących przychodów, tym bardziej chce się zrobić z nich wykorzystanie dla własnej przyjemności. Bardziej cenimy czas wolny a mianowicie dodaje prof. Henryk Domański, socjolog z PAN. Według Eurostatu w 2015 r. co najmniej dwie niedziele w ciągu miesiąca pracowało, przy uwzględnieniu szarej tereny gospodarki, 7, 1 proc. Polaków w wieku 15-64 lat (10 lat wstecz: 12, 6 proc. ). W UE mniejszy procent pracujących w niedzielę wydaje się tylko na Węgrzech jak i również w Portugalii.

Tagi: rynek pracy handel po niedzielę zarobki Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku mieszczą się się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem punkt widzenia o likwidacji OFE. Dzięki jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, być może uniknąć kary. Wystarczy aktywny żal

PROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Koncepcja Banku i kilkunastu zatrudnionych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie