Wells Fargo czeka inny rodzaj kryzysu w 2020 roku

17.02.2021
Category: Ciągu Ostatnich

Akcje WFC mogą nie mieć problemu z kapitalizacją, ale raczej z szybkością

Być może jednym z najbardziej zagmatwanych sektorów inwestycyjnych pośród tej nowej pandemii koronawirusa jest wielka bankowość. Na przykład niedawny raport CNBC wskazał, że rynek opcji, choć implikuje ryzyko spadku dla giganta bankowego JPMorgan Chase (NYSE: JPM ), w rzeczywistości dobrze wróży Wells Fargo (NYSE: WFC ). Z tego, co wiem, nadchodzące wyniki testów warunków skrajnych banku Rezerwy Federalnej powinny być lepsze niż oczekiwano dla tego ostatniego, niezmiennie zwiększając wartość akcji WFC.

Jeśli jesteś zakłopotany tą szczegółową dynamiką, nie jesteś sam. Jednak w szerszym sensie istnieją pewne uzasadnienia dla optymizmu w dużych bankach. Jak zauważyła Wharton School z University of Pennsylvania przed nadejściem kryzysu, system finansowy jest w znacznie lepszej sytuacji niż przed Wielką Recesją. W szczególności system bankowy nie jest już tak poważny, jak toksyczny dług, który doprowadził do historycznego upadku w 2008 roku.

Poza tym możesz zaufać Wharton. Tylko najmądrzejsi ludzie naszych czasów, tytani akademickiego geniuszu, tacy jak Donald J. Trump, Ivanka Trump i Donald Trump, Jr., mają nawet szansę na zdobycie swoich sal. Dlatego na pozór kolba WFC wygląda dobrze.

Jednak twierdzę, że samo bycie lepszym kapitalizacją (tj. Posiadanie większej ilości pieniędzy) nie wystarczy dla tego sektora. Banki odnoszą raczej sukcesy, ponieważ są kanałami i beneficjentami prędkości przepływu pieniędzy . I to właśnie prędkość pandemii wywarła największą presję.

Wiesz o tym intuicyjnie. Gdyby prędkość pieniądza nie miała znaczenia, akcjonariusze akcji WFC bawiliby się dzisiaj bardzo dobrze. Z pewnością, mając tak dużo pieniędzy w rezerwach w porównaniu z erą przed Wielką Recesją, wielkie banki byłyby w stanie z łatwością przejść przez to nieszczęście.

Dlaczego rok 2020 jest inny dla akcji WFC i sektora bankowegoWedług bloga Federal Reserve Economic Data, głównym powodem, dla którego Wielka Recesja była tak „wielka, były zadłużenie gospodarstw domowych. Dokładniej mówiąc, zadłużenie gospodarstw domowych podskoczyło do 98% PKB w 2009 r. Oczywiście wskazywało to, że konsument był zbyt mocno lewarowany.

Ponadto sektor bankowy nie wyświadczył sobie żadnych przysług, napędzając niezrównoważony boom mieszkaniowy w połowie pierwszej dekady XXI wieku. Ale kiedy śmierdzące rzeczy uderzyły w wentylator, mało kto był w stanie spłacić toksyczne długi. Ponownie, jest to powód, dla którego niektórzy są byczy na akcjach WFC – nie mamy już takiej sytuacji.

Chociaż to prawda, nie możemy zapomnieć, że grube koty zawsze starają się tuczić swoje portfele. W związku z tym w okresie ożywienia po recesji zadłużenie przedsiębiorstw niefinansowych znacznie wzrosło, zwiększając się o 61% między pierwszym kwartałem 2009 r. A pierwszym kwartałem 2020 r.

Nie oznacza to, że zadłużenie gospodarstw domowych nie wzrosło, ponieważ wzrosło. Jednak w tym okresie segment ten wzrósł o 16%, znacznie mniej niż wzrost zadłużenia przedsiębiorstw. Było też wolniejsze od tempa wzrostu PKB.

Teraz robi się interesująco. Między pierwszym kwartałem 2009 a pierwszym kwartałem 2020 wartość zapasów WFC wzrosła ponad trzykrotnie. Matematycznie wiemy, że wartość rynkowa Wells Fargo wzrosła bardziej w wyniku ekspansji kredytów biznesowych niż kredytów konsumpcyjnych. Współczynnik korelacji między WFC a zadłużeniem przedsiębiorstw i zadłużeniem gospodarstw domowych wynosi odpowiednio 85% i 66%.

Przy prawdziwej hossie jest to do zaakceptowania. Zazwyczaj firmy zaciągają długi, aby wykorzystać okazje obecne tu i teraz. Później spłacą dług, czerpiąc korzyści ze swojej strategii wzrostu.

Ale co się dzieje, gdy nagle ustaje uzasadnienie udzielenia tych pożyczek? Jeśli myślisz o zakupie akcji WFC, to prawdziwe pytanie, a nie to, ile pieniędzy ma bank.

Prędkość spadnie, ale o ile?Powszechną obserwacją, która ciągle się pojawia, jest rozdźwięk między Wall Street i Main Street. Po przemyśleniu tego, oto moje zdanie: odłączenie nie opiera się na podstawach, ale raczej na synchronizacji. Jeśli kryzys Covid-19 szybko nie zniknie, w końcu będziemy mówić o „połączeniu między tymi podmiotami.

Jeśli weźmiesz pod uwagę szczegóły, obraz nie wygląda dobrze. Tak, wszyscy słyszeliśmy o ludziach, którzy nie są w stanie opłacić czynszu, ale co z firmami, które zatrudniają tych właśnie ludzi? Według Washington Post „Prawie połowa czynszów w handlu detalicznym nie została zapłacona w kwietniu i maju.

Jeśli spojrzeć na oszałamiający wzrost zadłużenia przedsiębiorstw i nagłe zamknięcie gospodarki, nie powinno to Cię dziwić. Jeśli prędkość pieniądza spada do zera, gospodarka spada do zera.

Oczywiście nie zmierzamy do całkowitej zagłady naszego kraju. Ale z pewnością prędkość pieniądza zwolniła. To, jak bardzo spowolni się w nadchodzących miesiącach i latach, prawdopodobnie określi długoterminową trajektorię akcji WFC. Osobiście mam nadzieję, ale też nie wstrzymuję oddechu.

Josh Enomoto, były starszy analityk biznesowy w Sony Electronics, pomagał w brokerze dużych kontraktów z firmami z listy Fortune Global 500. W ciągu ostatnich kilku lat dostarczył unikalnych, krytycznych spostrzeżeń dla rynków inwestycyjnych, a także różnych innych branż, w tym prawa, zarządzania budową i opieki zdrowotnej. W chwili pisania tego tekstu nie zajmował pozycji w żadnym z wyżej wymienionych papierów wartościowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy