18.06.2019
Alma ma kłopoty. Firma ochroniarska czuje się oszukana przez spółkę

Firma, która ochraniała delikatesy, zawiadomiła prokuraturę, bowiem czuje się oszukana przez zarząd spółki - podaje "Puls Biznesu".

Przypomnijmy, że w połowie września Alma Market złożyła w krakowskim sądzie wniosek na temat otwarcie postępowania sanacyjnego. Korporacja uznała za konieczne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości.

Kilka dni potem wierzyciel spółki Zbigniew Jurasz złożył wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację bogactwa spółki. Zostanie on włączony do wspólnego rozpoznania spośród wnioskiem o otwarcie działania restrukturyzacyjnego.

Wielkie zwolnienia w polskiej internecie delikatesów. Wierzyciel chce upadłości

W ramach restrukturyzacji dzierży dojść do zwolnień grupowych pracowników, które mają ogarnąć ok. 1300 osób. W początku października, Alma poinformowała także o końcu systemu lojalnościowego o nazwie Klub Konesera.

Teraz pojawił się jednak kolejny problem. Korporacja musi bronić się ponieważ przed zarzutami kontrahentów.

Zarzuty ochroniarzy

Jak melduje "Puls Biznesu", 30 września do krakowskiej prokuratury rejonowej trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, złożone przez City Ochrona, jedną wraz ze spółek z grupy City Security, od kilku czasów obsługującej delikatesy Almy.

Uważa ona, że członkowie zarządu giełdowej spółki "w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadzili ją w defekt co do możliwości płatniczych Almy, w związku spośród czym ochroniarska grupa przepuściła 0, 5 mln zł". Chodzi o wynagrodzenia za czerwiec i lipiec, które City Ochrona zapłaciła robotnikom z własnego budżetu. Za sierpień większość ochroniarzy wynagrodzeń nie dostała - czytamy.

Ochroniarze dołączają także drugi zarzut, dotyczący niezgłoszenia wniosku o upadłość wbrew zaistnienia przesłanek do tego kroku na długo poprzednio 15 września, czyli dniem, w którym zarząd Almy złożył wniosek o wyraźnie postępowania sanacyjnego.

Zamykane sklepy

Zgodnie z wiadomością dostępną na stronie Alma Market, do sieci powinno się obecnie 37 placówek.

Portal dlahandlu. pl podał, że na początku października Alma zamknęła sklepy po Lublinie przy Al. Spółdzielczości Pracy oraz w Stolicy przy ul. Puławskiej. Wcześniej zlikwidowano sklepy w Pruszkowie, Piasecznie, Rzeszowie i Opolu.