27.06.2019
Biuro Ochrony Rządu kupuje 20 limuzyn. Przetarg rozstrzygnięty

  • 300 dodatkowo w nowej odsłonie. "Większa pewność co do tej ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego projektu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za ponad jednej, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd dzierży plan na dodatkowe miliardy
  • Zmiany w PIT, lecz z warunkami

Biuro Ochrony Rządu rozstrzygnęło aukcja na 20 limuzyn, które mają być wykorzystywane w czasie szczytu NATO w Stolicy. W "dogrywce" zwyciężył diler BMW warszawski Auto Fus. Na dostarczenie samochodów posiada czas do 20 czerwca.

Przypomnijmy, że w połowie marca br. po konkursie na dostarczenie gwoli BOR 20 nowych limuzyn zwyciężył Porsche Inter Samochód Polska - spółka sprzedająca samochody Audi, Porsche, Volkswagena i Skody. Firma pokonała Auto Fus - warszawskiego dilera marek BMW, Rolls Royce i Mini i dilera marki Mercedes a mianowicie firmę Zeszuta z Radomia.

Jeden z dilerów jednak zaprotestował, a Krajowa Pokój Odwoławcza uznała, że faktycznie BOR nie miał powodu, by odrzucić jego ofertę.

Polsce grożą zamachy? "Na szczęście terroryści nas nie atakują"

- Izba nakazała unieważnienie doboru oferty najkorzystniejszej, które poczynił zamawiający i powtórzenie czynności badania i oceny ofert. I ponowny wybór oferty najkorzystniejszej - tłumaczyła Justyna Tomkowska z Krajowej Izby Odwoławczej.

Konkurs odbył się zatem ponownie i przy dogrywce zwyciężyła spółka Samochód Fus.

Jakie wozy?

Złożona przez tę firmę oferta uzyskała maksymalną notę 100 pkt. Zaś flota dwudziestu nowych limuzyn BMW ma kosztować 7 598 000 zł. 1 auto dla BOR będzie kosztowało ok. 780 tys. zł. i będzie objęte 72-miesięczną gwarancją.

Jak informuje dziennik. pl, z uwagi na warunki przetargu do Biura podróży Ochrony Rządu trafi wydłużone BMW 750Li xDrive wraz z silnikiem benzynowym V8 na temat mocy 450 KM jak i również napędem na cztery kółka. Przyspieszeniem 0-100 km/h a mianowicie 4, 5 sek. jak i również prędkością maksymalną wynoszącą 250 km/h.

Zwycięzca dzierży dostarczyć samochody do dwadzieścia czerwca 2016 roku.

Jak tłumaczył BOR, nowe pojazdy są bowiem konieczne przed szczytem NATO, który to odbędzie się w Stolicy w dniach 8-9 lipca 2016 roku na Stadionie Narodowym.

- Zanim nami ważne wydarzenia, posiadam nadzieję że przetarg będzie szybko rozstrzygnięty bo ów bardzo potrzebne samochody istnieją niezbędne w najbliższym czasie - przyznał na początku kwietnia Jarosław Zieliński, wiceminister spraw weneckich i administracji.